Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2022., 00:05   #4781
Ako je pdf, otvoriti dokument u Edge, kliknuti na tri točkice u desnom gornjem kutu, odabrati ispis ili ctrl+p i nakon toga odabrati ispis raspona stranica npr. 1-300, kliknuti na ispis.
Ponoviti proces za sljedeći raspon, 301-600, itd.

Otprilike isti postupak i za Operu.

Poslano sa mog M2004J19C koristeći Tapatalk
DAMIRSAMOBOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 16:09   #4782
Molim pomoć nekoga tko se razumije u zaglavlja i podnožja u wordu. Imam knjigu u wordu, uspjela sam dokučiti kako se postavljaju brojevi stranica od određene stranice, a ne od početne stranice. E sad bi trebalo postaviti zaglavlje, da su parne i neparne stranice drugačije (označim u ''dizajnu'' drukčiji izgled parnih i neparnih stranica, ako to napravim onda mi se brojevi stranica na dnu izbrišu, zapravo svaka druga stranica. Ako odznačim taj ''drukčiji izgled parnih i neparnih stranica'' onda su mi brojevi stranica ok, ali nisu drugačija zaglavlja. Nadam se da razumijete što hoću reći. Ako mi tko može objasniti kako da riješim da su mi zaglavlja parnih i neparnih stranica drugačija, a da mi se ne pobriše svaki drugi broj stranice u podnožju. Hvala.
Estera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 18:53   #4783
Nakon označavanja različitih neparnih i parnih stranica, brojevi stranica ne "nestanu" nego ih Word ostavi na neparnim stranicama, a od tebe se očekuje da definiraš podnožje na parnim stranicama, jednako kao i zaglavlje.

Dakle, najprije moraš označiti različite neparne i parne stranice.

Nakon toga moraš zasebno zadati:
* izgled zaglavlja na parnim stranicama
* izgled zaglavlja na neparnim stranicama
* izgled podnožja na parnim stranicama
* izgled podnožja na neparnim stranicama
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 13:54   #4784
Hvala puno. Uspjela sam!
Estera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 23:49   #4785
1. Imam veću količinu podataka. Treba mi sljedeće: ako je podatak iz kolone x jednak upitu & podatak iz kolone y jednak upitu, vrati mi neki podatak iz tog reda. Znači 2 uvjeta moraju biti provjerena i zadovoljena iz svih redaka.

Trenutno koristim array index/match funkciju, ali to je sporo na veće količine podataka, jel ima što jednostavnije? Ili jednostavno takva provjera traje i nema pomoći?

2. Jel ima koji dobar excel forum? Nez koliko je ekipa ovdje u tome.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 07:46   #4786
Trebam dokument da ima podlogu kao sliku i to sam uspjesno ubacio kao watermark i da je tekst počinje na 10.5 cm od vrha stranice na svim stranicama i to ne mogu složiti.
Kako da narihtam da tekst pocinje na svakoj stranici na tom mjestu kada se umetne nova stranica?
Probao s marginama i kada tako narihtam pomakne i podlogu...
Dokument će na kraju imati cca 200 stranica...

Poslano sa mog SM-T860 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 07:51   #4787
Pa ta watermark podloga ti mora biti postavljena da je iza texta. Da joj text ne smeta jer nema ništa s njom.

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 12:00   #4788
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
1. Imam veću količinu podataka. Treba mi sljedeće: ako je podatak iz kolone x jednak upitu & podatak iz kolone y jednak upitu, vrati mi neki podatak iz tog reda. Znači 2 uvjeta moraju biti provjerena i zadovoljena iz svih redaka.

Trenutno koristim array index/match funkciju, ali to je sporo na veće količine podataka, jel ima što jednostavnije? Ili jednostavno takva provjera traje i nema pomoći?

2. Jel ima koji dobar excel forum? Nez koliko je ekipa ovdje u tome.
Array funkcije "igraju" ne veličinu/zauzeće, a ne na performanse, one su spore same po sebi.

Sad nisam razumio jesu li 1. i 2. upit "složeni" (odnosno nekako izračunati), ili se naprosto radi o pojedinim podacima iz tih kolona (tipa: nađi "Mate" iz kolone B & nađi "mjesec" iz kolone C, po tome vrati Mtinu plaću za taj mjesec)...ako je ovo drugo, onda pivot tablica to radi puno brže
Ako je ovo drugo, idealna je pivot tablica...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 12:35   #4789
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Pa ta watermark podloga ti mora biti postavljena da je iza texta. Da joj text ne smeta jer nema ništa s njom.
Duplim klikom odabereš watermark podlogu - i onda ti se prikaže Format.
Potom odeš na Wrap Text i odabereš Behind Text

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 23:27   #4790
Upalilo je, kada sam pomaknuo marginu opet ss spustila podloga ali onda sam je strelicama pomaknuo na vrh strane i tako ostala.
Hvala

Poslano sa mog SM-T860 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.