Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2022., 09:22   #261
Bok ekipa!

ovdje netko tko se relativno kasno odlučio za studiranje. Anyways, zanima me kakvi su mi izgledi za upasti na ffzg s obzirom na prosjek ocjena čak visokih 2,9 i zavidne rezultate na maturi HRV/viša razina (3), ENG/viša razina (3) i MAT/niža razina (3).

By the way u obzir dolazi i Fakultet hrvatskih studija i ffrz. Gdje bi bilo najlakše upasti?
Thanks!
Minnie 0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2022., 16:43   #262
U kalkulaciju još može ući prijemni ispit, a najbitnije je što konkretno želiš upisati. S ovim vjerojatno nećeš moći na psihologiju, ali neki manje popularni filološki (jezično-književni) smjer mislim da možeš. Ovisi o tome kolika je potražnja, a ona jako varira od studija do studija.
Osim tri obavezne mature, u moje se vrijeme trebalo za FF položiti i još jednu iz društvenog područja (filozofija, sociologija, itd.).
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2022., 03:10   #263
Da li postoji posebna upisna kvota na preddiplomskom studiju psihologije na FF za hrvatske državljane koji su živjeli i maturirali izvan HR (u nekoj od država EU)? Kakva je upisna procedura u tom slučaju?
Zahvaljujem na svakoj informaciji.
Old 08.02.2022., 22:19   #264
Pozdrav! Molim pomoć nekoga tko je upisao talijanistiku, kako izgleda prijemni, koja razina znanja je potrebna za upis i općenito kakva su vam iskustva s prve godine?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 15:26   #265
Quote:
schwimmer kaže: Pogledaj post
Da li postoji posebna upisna kvota na preddiplomskom studiju psihologije na FF za hrvatske državljane koji su živjeli i maturirali izvan HR (u nekoj od država EU)? Kakva je upisna procedura u tom slučaju?
Zahvaljujem na svakoj informaciji.
Nisam siguran kakva je točno upisna procedura, ali svaki (ja mislim) studij na fakultetu ima dvije kvote: za državljane EU (uključujući hrvatske državljane) i za strane državljane. Uz to, citiram kako ne bih slučajno sjebao,

Quote:
Kandidatima državljanima zemalja članica EU umjesto Hrvatskog jezika na državnoj maturi priznaje se položen prvi jezik u sklopu njihovog vanjsko vrednovanog završnog ispita.
Izuzev tog, mislim da moraš polagati hrvatsku maturu za matematiku, strani jezik i jedan izborni predmet, ali nemoj me citirati pred sudom jer praktički znam samo ono što mi postani-student kaže. sretno
hijerovit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2022., 15:35   #266
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
ako na maturi polažem npr. talijanski za koje se studije mogu prijaviti? Znači li to da se mogu prijaviti samo na studij talijanskog?
Ako položiš samo hrvatski, matematiku i talijanski uz jedan izborni predmet, možeš se prijaviti na bilokoji studij osim onih kojima je preduvjet poznavanje specifičnog jezika (anglistika, germanistika, grčki, latinski, španjolski, francuski svaki zahtjevaju predznanje svog jezika za upis studija). Za te studije moraš ili polagati maturu iz tog jezika, ili donijeti certifikat određene razine da dokažeš predznanje iliiii ti možda uvale ispit jezika kao uvjet za upis? Za ovo zadnje nisam siguran, ali sam negdje čuo za ispite stranih jezika na FFu; možda je to bilo prije matura pa mea culpa ako je tako.

Edit: da se nadovežem na ovo jer vidim da je ista osoba objavila:
Quote:
Pozdrav! Molim pomoć nekoga tko je upisao talijanistiku, kako izgleda prijemni, koja razina znanja je potrebna za upis i općenito kakva su vam iskustva s prve godine?
Izuzev onog što sam već odgovorio, za talijanski nije potrebno predznanje pa prijamnog ispita nema. Koliko čujem, a tražio sam iskustva, većina je zadovoljna studijem bar na prvoj godini. Profesori su navodno okej, jedina je žalba na zahtjevnost pročelnice odsjeka (što predaje periodizaciju tal. knjiž.) i njene seminare, ali i ona je, navodno, čisto izvediva i super profesorica.
hijerovit is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 12:29   #267
Pozdrav!

Znate li mozda koliko je bodova imao zadnji upisani na anglistici zadnjih par godina? Vidjela sam da opet nece biti dodatna provjera znanja jezika, a nisam bas briljirala na maturi, doduse engleski je bio odlican 90% (polagala sam prosle god).

Hvala unaprijed!
patroklos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2022., 21:29   #268
Quote:
patroklos kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Znate li mozda koliko je bodova imao zadnji upisani na anglistici zadnjih par godina? Vidjela sam da opet nece biti dodatna provjera znanja jezika, a nisam bas briljirala na maturi, doduse engleski je bio odlican 90% (polagala sam prosle god).

Hvala unaprijed!
2018./19. je bilo 630.6 (prema educentar net). nažalost ne znam kako bih našao podatke o godinama poslije jer mi je trebalo sto godina da nađem i ovo, ali vidimo se u listopadu ako nam se posreći s bodovima.

edit:
našao brojke iz 2019./20. i 2020./21. — 755.7 bodova prošle i 630.6 (opet) pretprošle godine.

Zadnje uređivanje hijerovit : 15.05.2022. at 22:04. Reason: nadopuna info
hijerovit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.