Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2022., 21:04   #901
Sezona je počela obećavajuće, ali brzo je tu došla gorka pilula u vidu putovanja kroz vrijeme i popravljanja budućnosti.

To su u načelu uzbudljive stvari, ali već smo ih se nagledali (Kelvin), a da ne spominjem kako u slučaju da se to ne izvede dobro, sve može jako brzo zastraniti. Ovdje se to dogodilo. Počevši od druge pa sve do prve polovice zadnje epizode autori nisu imali ideju kako zadržati uzbuđenje, gledanost i kvalitetnu priču pa su nabacali privođenja, objašnjenja, izbavljenja, još jednog Soonga, hrpu nelogičnosti (da, Sedma u autu bježi murji) i priču o samoubojstvu Picardove majke koja se nepotrebno odužila. A i neuvjerljivo mi je to da ga je to sputavalo da osnuje obitelj.

I da, onaj kameo usred epizode baš je... Nepovezan. I tko za Riosa nije znao da će tako odlučiti?

Prva epizoda i zadnjih 15 min zadnje epizode, eto, to je na šta se ova sezona može svesti.

Hoće li anomalija imati glavnu ulogu trećoj sezoni? Rekao bih, da.

Bojim li se da će i nju, čak i uz povratak TNG ekipe, zaribati? Nažalost, da.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2022., 12:35   #902
Hehe

(spoiler, ako netko nije odgledao do kraja)
The Borg got assimilated into the Federation

"You know, in some ways, you're even worse than the Borg. At least they tell you about their plans for assimilation. You're more insidious, you assimilate people - and they don't even know it. "
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2022., 13:08   #903
Isplati se pročitati: https://boundingintocomics.com/2022/...mable-garbage/
Old 07.05.2022., 13:40   #904
Definitivno je "Unfathomable Garbage", ali ne serija nego review.
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2022., 13:44   #905
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
I cicate borgice i ostale?
Da, eventualno mozda bude Legolas, no tko zna.
Old 07.05.2022., 15:24   #906
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Da, eventualno mozda bude Legolas, no tko zna.
Kak je krenulo, da
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 18:48   #907
ljudi moji sta je ovo, znači cijeli zivot gledam ST i ne mogu doci sebi, picard starac jedva glumi trese se kod scena, odjednom u jednu epizodu imaju borg queen koju setaju ljevo desno ko da je ormar, ova u Agnes privedu na onoj večeri kao stroga kontrola prate sve kamere, ženska pobjegne i na kraju pjeva na zabavi astronauta kao sve je ok nista se nije desilo ??? a kamere a stroga kontrola?? nista sad? nisu propustili niti pretvaranje crnaca u bjelce i sex simbola u pedere i lezbe naravno kako serija da prođe bez toga pa je sex simbol svakog muškarca iz 80tih seven sad lezba ..jbg ne smije se to propustit NIKAKO u nijednoj seriji, pa onda picard u komi ova mu ulazi u mozak ejj seta unutra ko da je neka video igra ,,,, dosadni dijalozi picarda dok je u komi sa nekom osobom neznam ni sta onaj predstavlja.... prije toga oni u onoj ambulanti njih 4 priča kako ući u picarda u komi kao da kupuju kupus na trznici , odjednom je dr soong u proslosti i Q se pojavljuje sveodjednom na brzinu pari da su sklepali sve u 10 minuta nagurali sve najače likove na hrpu i sad pokusavaju od toga u 10 epizoda sloziti serijal , znaci 7 spizoda nikad ne prekidam nista 99% serija sam odgledao do kraja i onda kad skuzim da je serija najgori trash trpim, ali moram reći da sam sad na teškim mukama oću li prekinuti zadnje 3 epizode ili samo premotat da vidim kraj i bacim se na novi star trek sa pajkom, ovo je takav trash da je negledljivo picard iako su ga uvijek prije trekovci kritizirali meni je bio idol odrastao sam na njemu i kasnije voyageru ali brate ovo je takvo smeće da neznam jesu li oni koji su ovo radili pogledali sta su napravili i pitali se zasto smo mi ovo uradili ?
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 21:06   #908
Ne trebas gledati do kraja sezonu. Ja sam je prije par dana zavrsio gledati i ne sjecam se nicega bitnoga. Sjecam se samo koliko su me neke stvari iznervirale. Uzeli su neke najzanimljiviji likove i upropastili ih. Jos fali da u trecoj sezoni dodje Worf koji je promijenio spol i onda se on, Riker i Deana skupa usele u neku urbanu vilu i tamo zive kao ljubavnici. La Forge se vrati kao poglavica nekih hipija koji sade cvijece po mjesecu a Guinan postane predsjednica svemira..
Old 13.05.2022., 04:36   #909
Nije više Star Trek, nego Star Tresh > Picard/Shitcard
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 12:16   #910
U trećoj sezoni se izgleda vraća Enterprise, odnosno njegova nova inkarnacija Enterprise-F. Terry Matalas je sam potvrdio da hero ship će biti Starfleet ship, ali ne Stargazer. Mislim da samo treba povezati dva i dva.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 01:07   #911
dosao do 9 hahah koji trash oni su napravili serijal od 6-7 likova i samo ih vrte , onaj neznam mu ni ime vulkanac sta je vec romulan umro pa se vratio kao hologram, pa onda neki general KOJEG NISMO NI VIDILI daje onome vojnike kao evo ti ih nista eto on nazvao na mob ovaj mu posloa 10 vojnika , pa onda picard uvjeri nekog agenta fbi da ih pusti kojeg kasnije ni ne vidis vise , pa onda ona pregovara sa kraljicom borga da postanu dobri hahahahhaha borg da spasava zivote, a kad su u podrumu pa ona kaze picardu bjesimo a on se zatrči ko dijete od 5 godina gluma nivo trash sa iombd-a ocjena 2/10 hahhaha, covjeka je puko auto ali nista on od 70 godina sve je okej,a akcija borgovi laseri svugdje lete niko ne puca oni bjeze od njih kad ih vide pa koji kurac imaju lasere da ovi mogu bjezat , stari moj srusili su mi cijelu mladost koja se gradila godinama i likovi , i priča i sve oni su sve srusili u jednoj usranoj sezoni nečega šta nema veze sa ničim , ostala je jos zadnja epizoda zijevam i premotajem pomalo ovo stvarno nema smisla ja neznam kome ovo moze valjat .
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 01:09   #912
Quote:
Nije više Star Trek, nego Star Tresh > Picard/Shitcard
UZAS
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 04:03   #913
Quote:
S0nic kaže: Pogledaj post
UZAS
Meni nije jasno da se netko može toliko zbrukati i upropastiti cijelu franšizu, onak
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 11:51   #914
Quote:
...nisu propustili niti pretvaranje crnaca u bjelce i sex simbola u pedere i lezbe naravno kako serija da prođe bez toga pa je sex simbol svakog muškarca iz 80tih seven sad lezba...
Da, Sedma im se ne može oprostiti. Od disciplinirane i znatiželjne seks bombe pune ideja, napravili su ocvalu i bezidejnu lezbijsku alkoholičarku.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 12:11   #915
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Da, Sedma im se ne može oprostiti. Od disciplinirane i znatiželjne seks bombe pune ideja, napravili su ocvalu i bezidejnu lezbijsku alkoholičarku.
Totalni promašaj.
I to bezrazložni.
Ženska je mogla biti bipsić, nitko ne bi riječ rekao.
Ideje i ocvalost, isto

Smišljeno uništavanje serijala, nema druge...

Mogli su barem i neko pseudo objašnjenje probati dati.
Tipa, tko zna što je Borg sve gurao u nju
Ali jbg. kolektivna svijest, gestalt, Borga je kraljica.
Tu bi mogla ići zanimacija za cure, ali to bi trebalo ići na zanimljiv, razigran način...
A i ono, muškarci joj onda ne bi trebali biti strani, novi materijali, novi umetci

Mogli su proći i seksualne navike Borga, što bi to bila, zapravo masturbacija, kada pojedine jedinke opće međusobom?
Jer Borg se sigurno ne širi samo asimilacijom, postoje cijeli planeti njega...
Koliko dobrih tema i koliko nesposobna ekipa, užas
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 12:23   #916
Vi ste baš mazohisti.

Pre nekog vremena sam čitala komentare po internetu na ove nove generičke SF serije koje sve liče jedna na drugu, a potpuno su zaboravljive i neki gledaoci kažu da se danas sadržaj romana/scenario najpre provuče kroz algoritam koji promeni, ubaci/doda "poželjne" likove i događaje (tipa: žena je komandant, pozitivan muški lik je crnac, tinejdžer (ili još bolje - tinejdžerka) spašava svet, pojavljuje se homoseksualni par, spominju se rasizam, polna i seksualna nejednakost, zagađenje planete, itd. (nekad u većoj nekad u manjoj meri)), a onda tako iskasapljen i promenjen tekst malo dorade mladi i neiskusni asistenti koje bedno plate - na osnovu trenutnih trendova na Twitteru, TikToku i Instagramu. Zvanični "scenarista" samo potpiše tu kreaciju i - eto scenarija! Politički je korektan, ima dovoljno aktivizma, uključeni su svi koje treba uključiti, malo se podilazilo starim gledaocima, malo potencijalnim novim, "liči" na SF (ima svemira, lasera, itd.), a sve to i ne košta mnogo i - neka ide! Za godinu-dve se toga niko ionako neće sećati, a koga je i briga - biće još deset istih takvih u ponudi.

Za kreiranje SF-a kakav je bio "Star Trek" (putovanje po svemiru, upoznavanje novih civilizacija, itd.) je potrebno malo više mašte, radoznalosti i duhovitosti, pa i znanja na kraju krajeva (ipak naučna fantastika mora imati nekog - makar i dalekog - dodira sa naukom), a to ne mogu stvoriti algoritam + trendovi na TikToku. Ljudsko biće sa razvijenom imaginacijom i znanjem još uvek ništa ne može zameniti.

Stoga - čekajmo bolja vremena i ne pravimo više reklamu lošim serijama!
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 12:28   #917
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Čim vidiš da se autor koristi terminom leftist - adios, amigo!

Nije da u mnogim stvarima nema pravo, ali i jedno govno pokvari cijeli bazen.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 16:11   #918
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Vi ste baš mazohisti.

Pre nekog vremena sam čitala komentare po internetu na ove nove generičke SF serije koje sve liče jedna na drugu, a potpuno su zaboravljive i neki gledaoci kažu da se danas sadržaj romana/scenario najpre provuče kroz algoritam koji promeni, ubaci/doda "poželjne" likove i događaje (tipa: žena je komandant, pozitivan muški lik je crnac, tinejdžer (ili još bolje - tinejdžerka) spašava svet, pojavljuje se homoseksualni par, spominju se rasizam, polna i seksualna nejednakost, zagađenje planete, itd. (nekad u većoj nekad u manjoj meri)), a onda tako iskasapljen i promenjen tekst malo dorade mladi i neiskusni asistenti koje bedno plate - na osnovu trenutnih trendova na Twitteru, TikToku i Instagramu. Zvanični "scenarista" samo potpiše tu kreaciju i - eto scenarija! Politički je korektan, ima dovoljno aktivizma, uključeni su svi koje treba uključiti, malo se podilazilo starim gledaocima, malo potencijalnim novim, "liči" na SF (ima svemira, lasera, itd.), a sve to i ne košta mnogo i - neka ide! Za godinu-dve se toga niko ionako neće sećati, a koga je i briga - biće još deset istih takvih u ponudi.

Za kreiranje SF-a kakav je bio "Star Trek" (putovanje po svemiru, upoznavanje novih civilizacija, itd.) je potrebno malo više mašte, radoznalosti i duhovitosti, pa i znanja na kraju krajeva (ipak naučna fantastika mora imati nekog - makar i dalekog - dodira sa naukom), a to ne mogu stvoriti algoritam + trendovi na TikToku. Ljudsko biće sa razvijenom imaginacijom i znanjem još uvek ništa ne može zameniti.

Stoga - čekajmo bolja vremena i ne pravimo više reklamu lošim serijama!
Nažalost ovo baš i izgleda kao da je pisao neki potkapacitiran bot.
Onak
Kreativnost ispod nule, umjetna neinteligencija
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 19:28   #919
Quote:
[...]stari moj srusili su mi cijelu mladost koja se gradila godinama i likovi , i priča i sve oni su sve srusili u jednoj usranoj sezoni nečega šta nema veze sa ničim , ostala je jos zadnja epizoda zijevam i premotajem pomalo ovo stvarno nema smisla ja neznam kome ovo moze valjat .
Ovo je glavni krivac:

Da on nije pristao, ovaj drek ne bi ni nastao. Bez njega ni nema Picarda jer ga je jedino on mogao igrati. A njegovi najbolji dani su očito prošlost. Ovom serijom je sustavno uništeno dostojanstvo jednog od najvećih televizijskih likova i kapetana u povijesti. Što opet samo pokazuje da ekipi okupljenoj oko A.K.-a (i prethodno A$$bramsa) nije previše stalo do Treka i njegovih glavnih likova, nego isključivo do komercijalne eksploatacije franšize. Stewart se prodao za oko 750K $ po epizodi. Time je napunio doduše svoje džepove i bankovni račun, ali je uspio potpuno bankrotirati i ruinirati lik Picarda.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 19:54   #920
Quote:
Meni nije jasno da se netko može toliko zbrukati i upropastiti cijelu franšizu, onak
amazon braco samo lova gay friendly i to je to , da se razumijemo ja to kazem nikad mi ne smeta gay u filmu, nijednom, ali ako mjenjas to u seriji ovako kao sa sedmom koja nije lezba to mi je dno dna, ili da neko crnac glumi ga bjelac to mi je ono teski uzas , i to rade u svakoj seriji aj ne svakoj ali rade u previse njih zadnjih 10 godina su počeli i ne staju unistavaju jednu po jednu
S0nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.