Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2022., 16:25   #661
Quote:
Alen13ASC kaže: Pogledaj post
Nisam bio ni rođen u doba kad su ta dva bolida bila na stazama ali dosta sam privoleo 1978. godinu zbog igrice i opčinjen sam izgledom tog bolida koji je prvi uneo radikalne promene apropo aerodinamike nakon onih spojlera samo 10 godina ranije.

Mnogi fanovi imaju između ostalog i taj Meklaren na zidu ili kao model ali kod mene u sobi naći ćeš Lotus 78 u drvenom ramu.

Recimo meni je ovo muzika za uši▼

Isprike na mom subjektivnom stavu.
Hvala.
Old 16.02.2022., 16:26   #662
Elio de Angelis

Jedna od F1 legendi:

Old 17.02.2022., 11:37   #663
Quote:
.. između ostalog i taj Meklaren na zidu ili kao model ali kod mene u sobi naći ćeš Lotus 78 u drvenom ramu.
Đe me nađe

Doduše model je MP4/5 a na posteru mi je Lotus 97, al si blizu

Quote:
Isprike na mom subjektivnom stavu.
... a ko nema subjektivan stav, naročito ako je fan nečeg/nekog...ne beri brigu.
SilverB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2022., 17:47   #664

Jedan od najvećih, napustio nas je prije točno 54 godine.
Clark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2022., 19:44   #665
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post

Ako ne i najveći svih vremena. Slava mu.......
Mislim da je on bio uzor Ayrtonu Senni. Barem jedno vrijeme.....
Old 07.04.2022., 23:39   #666
Quote:
Clark kaže: Pogledaj post

Najveći
Old 12.04.2022., 13:49   #667
nekad se ovako rješavala dosadna sezona, kad bi na testiranjima pred sezonu skužili da je jedan bolid toliko superioran nebi mu dali ni da prismrdi utrci.
pronto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2022., 20:23   #668
Old 18.04.2022., 16:34   #669
Odličan intervju.
Obratiti pažnju, oko 33. minute, kada opisuje svoje F1 doba i današnje F1 doba ( 2014. )

......I often think about the guy is driving today versus my whole time in the F1, I think, I picked the perfect time to the racing..... it was dangerous, it was fast, we had enormous power, enormous downforce.....

Pa oko 44.30 minute, kako mu je Michael Schumacher namjerno razvalio bolid na stazi u utrci prototipova 1991., i kako je zamalo ubio boga u Michaelu Schumacheru, nakon toga, kada ga je uhvatio - ganjajući ga kroz box..... da ga ni' spriječio Jochen Mass......

Ima još toga,...... pogledati i poslušati.

Old 18.04.2022., 19:25   #670
zgubidane to je već neko postavio ovde ima i par godina ali je vridilo pogledat opet
pronto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 01:47   #671
Meni je taj Warwick maksimalno iritantan i gadljiv lik, pa sam to eto preskočio...
Kaj to onak za zbilja vrijedi pogledat ili bu obični gubitak vremena ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 09:26   #672
Quote:
mali zgubidan kaže: Pogledaj post

Pa oko 44.30 minute, kako mu je Michael Schumacher namjerno razvalio bolid na stazi u utrci prototipova 1991.
Schumacher je oduvijek bio pička od čovika.

Zato ga je Bog i kaznio najtežom mogućom ovozemaljskom kaznom.
Old 19.04.2022., 18:41   #673
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Meni je taj Warwick maksimalno iritantan i gadljiv lik, pa sam to eto preskočio...
Kaj to onak za zbilja vrijedi pogledat ili bu obični gubitak vremena ?
Je, ovaj..... i meni su prvo pale na pamet, njegove nedavne ( subjektivne ) sudačke odluke......
Ali..... IMHO, većinom objektivna i iskrena F1 priča od Dereka Warwicka.
Old 19.04.2022., 18:52   #674
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Schumacher je oduvijek bio pička od čovika.

Zato ga je Bog i kaznio najtežom mogućom ovozemaljskom kaznom.
U ovom intervjuu, Derek Warwick je realno opisao i Ayrtona Sennu i Michaela Schumachera, tj. osvrnuo se, tko uistinu i po koju cijenu može uspjeti.....
Općenito je rekao, o penjanju na vrh, iznad svih..... sa puno sebičnosti i beskrupuloznosti...... tj. nema istinskog i pravog uspjeha za nadarenog čovjeka i ne može se dovesti do takvih ( javnih ) uspjeha - popuštanjem "svijetu".

Bog je rekao; osveta je moja. Ali mi ne možemo znati, na koji način to Bog čini. Tako da je izjava u prethodnom postu,..... ljudsko nagađanje.
Old 19.04.2022., 18:55   #675
Quote:
Je, ovaj..... i meni su prvo pale na pamet, njegove nedavne ( subjektivne ) sudačke odluke......
i sa puno frustracija i gorčine koje nastoji sakrit ali jednostavno kipi iz njega.
pronto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 19:14   #676
Quote:
Ovo boldano mi je strašno čudno, jer koliko znam Warvick je sve samo nimalo objektivan nije, i to nije ni najmanje objektivan kao sudac i još se toga ni najmanje ne srami...
Samim tim mi je krajnje čudno da bi eto bio objektivan u nekakvom neobaveznom trkeljanju

Ono u F1 svijetu su dvije stvari skoro pa potpuno sigurne...
Warvick objektivan biti neće...
Anderson će potpuno promašit ceo fudbal u svojim analizama bolida...
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 21:09   #677
Quote:
pronto1 kaže: Pogledaj post
i sa puno frustracija i gorčine koje nastoji sakrit ali jednostavno kipi iz njega.
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ovo boldano mi je strašno čudno, jer koliko znam Warvick je sve samo nimalo objektivan nije, i to nije ni najmanje objektivan kao sudac i još se toga ni najmanje ne srami...
Samim tim mi je krajnje čudno da bi eto bio objektivan u nekakvom neobaveznom trkeljanju

Ono u F1 svijetu su dvije stvari skoro pa potpuno sigurne...
Warvick objektivan biti neće...
Anderson će potpuno promašit ceo fudbal u svojim analizama bolida...
Vas dvojica više govorite o njegovoj sadašnjosti, i njegovom sadašnjem stanju, radu. I sve što radi, danas.

Odlično je opisao svoj doživljaj F1 iz prvog lica ( ili u prvome licu, svejedno ). Svoje iskustvo. Toliko je bio iskren u vezi Elio de Angelisa, pa Bernie Ecclestone-a, itd.
Pa kako je ispoštovao ugovor sa vlasnikom Tolemana, i odbacio svoj prvi nastup u F1 sa Arrowsom. Tu je napravio, veliki propust, iako Arrows nije otišao do nekih visina potkraj 70-tih, i početko 80-tih, tj. ikada..... što se pokazalo, puno kasnije, niti pod vodstvom TWR-a.

Čovjek je počeo sa stock cars u Velikoj Britaniji, a sa talentom došao u F1. U redu, nije postigao veliki uspjeh, ali kroz njegovu priču može se vidjeti kakva je bila F1 - kakvu sam gledao kao dijete.

Ayrton Senna ga je uistinu stopirao za dolazak u Lotus. Ali Derek Warwick to ne shvaća kao nešto loše, niti je pun frustracija i gorčine. Objašnjava na svoj način, kako je ipak shvatio Ayrtona.... i ima punu policu knjiga o Ayrtonu ( zavidim mu ). Jedino njegova supruga nije u to vrijeme ( 1985. / 1986. ) željela čuti ime Ayrton Senna, niti razgovor na tu temu.....

Jest, on je tipični F1 Britanac koji JAKO navija za F1 britanske vozače...... ali djeluje iskrenije od recimo ..... Damon Hilla?
Old 20.04.2022., 04:32   #678
Hill
Hill je putujuća enciklopedija frustracija
Meni je taj lik presmješan, toliko frustracije, gorčine i općenito čak i mržnje nebi nikad očekivao od lika koji je pun para, itekako ima uspjeha u F1...

Recimo prije bi to očekivao od Brundela ili Herberta, a ne od bivšeg F1 prvaka...
Hill zvuči kao što bi recimo očekivao od Mazepina za 30 i kusur godina, a ne kao bivši F1 prvak

P.S Ajd zainteresirao si me, mogel po pogledat to sa Warwickom kad ulovim vremena...
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 18:01   #679
Na današnji dan, točno prije 10 godina svjedočili smo prvoj režiranoj utrci u F1.
Fernandov izraz lica sve govori. Kao da je znao da dolazi sumrak formule 1

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.