Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2022., 19:21   #21
Bio zahtjevan ili nezahtjevan korisnik ali tko u 2022 godini nema SSD, moje saucesce.

Evo situacija:
Da ti sad rikne tvoj SSD, sigurno bi iz ladice izvadio stari prasnjavi HDD i na njega instalirao win, jer eto ne isplati se ulagati u zastarjeli hardware
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 20:34   #22
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Isuse

Ma kakav malwarebytes, ccleaner, defragmentacije.... gubljenje vremena, instalaciom tih programa na iovako vec spor komp ce samo jos vise usporti do neupotrebljivosti...

Uzmi SSD gore fresh install win i gotovo. 500GB cca 500-550kna. Tko u 2022 godini jos nema SSD, iskreno moje saucesce...

Sa starog HDDa si prebaci na eksterni sta ti treba, formatiraj ga i imas jos jedan eksterni ako je dobar za storage/backup

tu se spominju neki sql serveri, 3 browsera, 12 tabova i ne znam sta vec... a zenska ne zna sta je SSD i cmd, koristi navjerojatnije jedan browser 2-3 taba i to za otici na forum.hr i facebook
U principu @El Kid postavlja potpuno legitimno pitanje: svi su pretpostavili da laptop SIGURNO nema nikakvih drugih problema osim HDD-a...
Sve ostalo je bila rasprava koliko daleko ići s investiranjem u taj laptop...da si pažljvije čitao to su samo bili primjeri što se može raditi sa sličnim hardverom...

Quote:
El Kid kaže: Pogledaj post
Zapravo nigdje nije definirano u kojem trenutku se taj laptop zamrzava i usporava. Svi smo nekako pretpostavili da je na netu, ili se to događa i kod pregleda file-ova po windows exploreru? Zašto je uopće pomislila da bi micanje file-ova na eksterni disk moglo ubrzati komp? Jel taj disk skroz pun? Pošto je HDD moglo bi se napraviti defragmentaciju.
A ja sam također stava da se isplati tu zvrknuti jedan SSD i da bi on najviše donio korisničkom osjećaju. I SSD je upotrebljiv i na drugom računalu, ako ovo rikne.
I da to napravi u nekom servisu, koji bi joj još malo fizički očistio taj laptop.
Sve ove "self-help" postupke bih preskočio, jer samo hrane otvarača teme koji se zanosi idejom da to može sam napraviti, a očito nema blage odakle uopće početi...ne može se sve baš "za 5 minuta preko neta" naučiti, zato i dalje postoje profesionalci svih struka.
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 15:33   #23
Vec sam 8 godina na SSDu i prelazak s HDDa na SSD je bio preporod...

Uzo sam laptop s M.2 SSD, instalacija win i full update je trajao 15ak minuta... kopija win fajlova s USBa na SDD nisam ni skuzio da je zavrsila

Kad se sjetim prije 10+ godina kad je instalacija trajala sat i vise vremena i onda vidim neke ljude da jos dan danas imaju OS na HDDu...

Ni sam nisam zahtjevan kornsnik ali da moram biti na HDDu puco bi si u glavu
ytbapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 15:51   #24
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
svi su pretpostavili da laptop SIGURNO nema nikakvih drugih problema osim HDD-a...
tu za sve teme vezane za troubelshoting svi pretpostavljaju i samo bacaju rjesenja, ideje i prijedloge

a niti ne citaju i ovako sture i nepotpune informacije ljudi koji imaju neki problem...

i onda nakon 10 postova i 3 dana se jave s recenicom "mislim da se to pocelo dogadjati nakon sto sam...."

Vec sam rekao to je isto kao i kad ti se u autu upali lampica motora, nazoves mehanicara i ocekujes da preko telefona rijesi problem.
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2022., 22:53   #25
Nemoj tako...
Nisu svi, lipo u prvom odgovoru sam napisao , prvo očistiti (nije odgovorila kad je zadnji put čišćen) , za ispravnost HDD bi mi odgovorila da li joj kod startanja WIN 10 nudi skaniranje ispravnosti diska (nije odgovorila) , pitam koji je tip laptopa da bi vidjeli koji hardver ima (nije odgovorila).

Za to da laptop ne baci predložim SSD kao osnovno poboljšanje rada (ja koristim 120GB koji je ispod 200kn novi). Kod mene je trenutno sa FF i jednim tabom (forum.hr) zauzeće 2,2GB Rama.
-Ccleaner win10 smatra malwerom pa ga briše.
-Defrag diska Win10 ako nije dirala radi svaki tjedan sam.

Bez odgovora na naša pitanja prestajem komentirati..
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2022., 09:59   #26
Ma ok, neka uzme SSD. Moji prijedlozi nisu trebali biti alternativa tom prijedlogu već još nešto što može probati prije nego ulazi u financijsku investiciju. A i ako uzme SSD trebati će preinstalirati Windowse pa će to usput riješiti neke software-ske probleme ako ih je bilo.
Kod mene FF + forum.hr jedan tab zauzima 3.1 GB. Iako moguće da Avast proguta ostalo.
Ali kako misliš da Win 10 briše CCleaner? Imam ga instaliran već 5-6 godina i nikad nikakvih problema.

Ali da, ovo nema smisla. Još je RoL najmanje zainteresirana da se ovo riješi.
El Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2022., 18:48   #27
Uz ugradnju SSDa koji se poslije može prebaciti u novi laptop te možda još 4 GB RAM-a ako ima slobodan slot, a ako ne onda jednu jeku od 8 GB laptop će prodisati.

Još da servis prilikom ugradnje očisti laptop i nanese novu termalnu pastu i instalira Windows na novo riješila je probleme.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2022., 20:06   #28
hvala puuuuno svima na odgovorima

a sad još jedno pitanjce- koliko bi to sve koštalo- taj ssd i ove dodatne gb ram-a čišćenje od prašine te možete li mi

preporučiti u privatnoj poruci nekog provjerenog- po mogućnosti zapadni dio grada

ray of light is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2022., 20:45   #29
D: ...nisam sa Hvara .
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.