Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2021., 13:53   #1
Da sam ja moderator...

Kao što i sam naslov govori, pozvani ste davati svoje ideje i prijedloge, razmišljanja na temu, uz molbu da se ovaj topic ne pretvori u chat, i za poštivanje općih pravila foruma važećih za svaku temu pa i ovu, koja će po potrebi biti moderirana. Također, napominjem da ovo nije mini PŽK, već prilika da iznesete svoja viđenja, što bi

"Da sam ja moderator..."

Ovdje se možemo i dogovarati oko pojedinih tema i u vezi s njima, na dnevnoj bazi - nemamo takvo mjesto - a kako će se ovaj topic razvijati i odgovarati svojoj ideji i funkciji, ostaje nam za vidjeti, ali to ovisi o svima nama.

Nadam se da će potrajati. )

Welcome!
Old 19.12.2021., 18:46   #2
Volver, ja mogu samo reći da bih ja, kad bih bio moderator, to radio puno lošije od tebe. Zato samo nastavi kao do sada.
Old 19.12.2021., 19:16   #3
Otvaranje novih tema recimo jednom mjesečno ili slično. Da se ne bi zadržavale iste, stare teme i da bi bile raznovrsnije.
Old 19.12.2021., 19:43   #4
I ja mislim da Volver to radi puno bolje nego što bih ja.

Imam jedan prijedlog koji mi se već duže vrijeme mota po glavi, samo ne znam kako da ga uobličim. Zamislio sam temu koja ne bi bila sadržajno određena, nego na kojoj bi svatko tko to želi mogao zapisati neko svoje razmišljanje, čisto radi toga da ga podijeli s drugima, bez namjere da se to razvije u neku diskusiju. Nešto kao mali filozofski eseji s naslovom. Nešto što je bar malo razrađeno, a ne samo par rečenica. Eventualni komentari bi se mogli pisati na chatu.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2021., 12:41   #5
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Imam jedan prijedlog koji mi se već duže vrijeme mota po glavi, samo ne znam kako da ga uobličim. Zamislio sam temu koja ne bi bila sadržajno određena, nego na kojoj bi svatko tko to želi mogao zapisati neko svoje razmišljanje, čisto radi toga da ga podijeli s drugima, bez namjere da se to razvije u neku diskusiju. Nešto kao mali filozofski eseji s naslovom. Nešto što je bar malo razrađeno, a ne samo par rečenica. Eventualni komentari bi se mogli pisati na chatu.
Ovaj tvoj prijedlog je jako blizak jednoj ideji za novu temu, koju sam ja zapisala u svoje bilješke: autorske filozofske priče
ali ovo tvoje je bolje, više mi se sviđa

Možeš li osmisliti temu oko Nove godine?
Možeš u uvodu napisati baš ovako kako si i ovdje, ukratko, a i naslov je dobar.
Old 20.12.2021., 14:35   #6
Quote:
Volver kaže: Pogledaj post
Ovaj tvoj prijedlog je jako blizak jednoj ideji za novu temu, koju sam ja zapisala u svoje bilješke: autorske filozofske priče
ali ovo tvoje je bolje, više mi se sviđa

Možeš li osmisliti temu oko Nove godine?
Možeš u uvodu napisati baš ovako kako si i ovdje, ukratko, a i naslov je dobar.
Hvala na podršci. Mogu otvoriti temu i danas, ali sačekat ću još par dana. Možda još netko bude imao kakvu primjedbu ili prijedlog. Naslov "Mali filozofski eseji", uz kratko obrazloženje u uvodnom postu, mi se čini dovoljno dobar.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2021., 20:17   #7
@Sigmund, hvala!

@mart28, slažem se. ) Ovdje možemo i predlagati nove teme koje bi bile zanimljive. Za sada imamo dosta dobru dinamiku otvaranja novih na Izboru uz pripadajuće komentare - rasprave, ali bilo bi dobro da ima više otvaranja i 'klasičnih' rasprava na nove teme.

Slobodno predlaži o čemu bi rado da možeš raspravljati na Filozofiji.

@Jednostavko, super ideja!!

Rado bih da je uobličimo u jednu takvu temu, naslova: mali filozofski eseji, ili samo - filozofski eseji, a za komentiranje možemo otvoriti i za to namijenjenu temu ili komentirati na chatu, kako više volite.
Old 19.12.2021., 21:02   #8
Volver, ti si idealna moderatorica zato što si odlična Domaćica i Odgojiteljica

Ja bih sve drugačije jer sam drugačija osoba, i to što bih ja, nije potrebno da preporučujem drugima
Old 07.03.2022., 23:34   #9
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Volver, ti si idealna moderatorica zato što si odlična Domaćica i Odgojiteljica
Uz ovaj citat, draga Volver, mogu samo dodati da za aktualne teme, kao što su bolest i rat, uz koje su prisutne snažne emocije i bolna osobna iskustva, iskazuješ toleranciju i omogućuješ dijalog, a to je u moderiranju najteže.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2022., 15:38   #10
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Uz ovaj citat, draga Volver, mogu samo dodati da za aktualne teme, kao što su bolest i rat, uz koje su prisutne snažne emocije i bolna osobna iskustva, iskazuješ toleranciju i omogućuješ dijalog, a to je u moderiranju najteže.
Hvala ti.

Old 20.12.2021., 12:27   #11
Hahaha, hvala Nea

U svakom slučaju, tvoje ideje su dobrodošle, upisuj ih ovdje ako želiš pa ćemo ih razmotriti ili pošalji meni pa ću ja ovdje upisati.

)
Old 20.12.2021., 13:01   #12
Quote:
"Da sam ja moderator..."
...napravio bih dobru pitu zeljanicu i pozvao sve filozofe na tulum. Ića, pića, jer, filozofija je naša srića.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2021., 13:25   #13
Može, na Chatu, a kad smo već kod toga...

Razmišljam otvoriti novi Chat uz Novu godinu sa novim imenom, ako se slažete?

Neki prijedlozi su već dati:

Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Predlažem naslov "Chat tema podforuma Filozofija".
Quote:
Filozofska naklapanja?

I da se briše sve što nije baš to
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Filozofiraonica (ili Filozofiraona) s dodatkom "(utočište neozbiljenja)".
Quote:
Priznajem da se nisam baš pretrgla od truda sa svojim prijedlogom novog naziva, i da su vaši bolji

Planinarev je odličan:

Dovoljno je filozofski i svečan, a opet, izražava svoju nefilozofsku suštinu, bolje rečeno formu
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Moj prijedlog je 'filozofsko trkeljanje' ili još bolje i jednostavnije 'trkeljanje' po izjavi Petra Mitrikeskog u Petom Danu. Što ne bi bili i lagano leksički radikalni?
Između gornjih prijedloga, ja sam za: Filozofiraonica (utočište neozbiljenja)

Ako imate još prijedloga, dodajte, možemo otvorit i anketu pa tako izabrati?
Old 20.12.2021., 15:55   #14
Odlično, što se mene tiče

Old 21.12.2021., 11:21   #15
Pitanje: Pošto se na topicu Otvoreni poziv forumašima Foruma, razvila rasprava o inteligenciji s potencijalom da se razvija i dalje a kao takva izlazi iz okvira teme na kojoj je, predlažem da se zadnja tri posta na temu inteligencije premjeste na Chat ili izdvoje u novu temu, pa molim za vaša mišljenja.
Old 21.12.2021., 15:24   #16
Po meni to nije neko preveliko izlaženje iz teme, ako uopće, s obzirom da se u postovima inteligencija razmatra i filozofski, a ne isključivo kroz psihološki pristup.
Old 21.12.2021., 16:08   #17
U redu, ali ja ne bih sudjelovala dalje u raspravi po pitanju definicije inteligencije - to zbilja može bit zasebna tema zbog opsežnosti - a ni pitanje koje je postavio Uzumaki. ne odnosi se kao posebno na to - što je inteligencija?

Što se mene tiče, mogu se složiti s tvojim gornjim komentarom, ali smatram i da bi u nastavku šira rasprava po pitanju definiranja inteligencije bila i veće izlaženje iz okvira teme i njene ideje.

Kako god, hvala ti za dato mišljenje.

)
Old 21.12.2021., 17:10   #18
Quote:
U redu, ali ja ne bih sudjelovala dalje u raspravi po pitanju definicije inteligencije - to zbilja može bit zasebna tema zbog opsežnosti - a ni pitanje koje je postavio Uzumaki. ne odnosi se kao posebno na to - što je inteligencija?

Što se mene tiče, mogu se složiti s tvojim gornjim komentarom, ali smatram i da bi u nastavku šira rasprava po pitanju definiranja inteligencije bila i veće izlaženje iz okvira teme i njene ideje.

Kako god, hvala ti za dato mišljenje.

)
Možda bi se mogla otvoriti tema: Inteligencija - vidio sam par postova koji se po meni preusko kontekstualno postavljaju, jer ako se složimo da osim ljudi - i životinje, pa i biljke koriste inteligenciju, onda ona nije tema samo psihologije...
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2021., 17:19   #19
Podržavam prijedlog da se sve napisano o Inteligenciji prebaci na posebnu temu Inteligencije. To je široka tema i mjesto joj je na Filozofiji zato što je to u stvari rasprava o pojmu.

Onaj poziv je samo za prikupljanje pitanja, a ne i za raspravu o svakom od njih....
Old 21.12.2021., 17:46   #20
Otvorio bi temu "kečap" u kojoj bi filozofi pričali o mainstream trashu danas u društvu, ne mislim na Zadrugu ili Robantica nego na ideje koje su danas mainstream i koje treba ismijati
Prema filozofima to jest..

Volim vas čitat a trash mi je zakon tako da sam ovdje sebičan
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.