Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2023., 16:39   #12201
Quote:
kit-samoubojica kaže: Pogledaj post
Pozdrav, 47 godina, puuno previše kila i 17.2. operirana hernija na pupku. Konci povađeni prošli tjedan, rana prema doktoru odlično zacjeljuje. Ja se dobro osjećam. Doktor rekao 2 mjeseca bez naprezanja e sad ja bih lagano počeo sa fizičkom aktivnosti. Šta bi mi mogli preporučiti a da ne opterećujem previše trbušni dio?
O utezima naravno uopće ni ne razmišljam.
Kažu da je 70% prehrana, a 30% vježba. Ima jedna fenomenalna aplikacija kroz koju možeš pratit svoj napredak, besplatna je i dostupna u google trgovini, a zove se MyNetDiary. Kad počneš unosit što radiš i jedeš, postat će ti lakše i mršavit. Probaj što više hodat. Napravi bar 10000 koraka dnevno. To je nekih 6-7 kilometara od cca sat vremena šetnje.
Old 11.03.2023., 09:25   #12202
Kako smrsaviti bez gubitka misicne mase?
Vjezbam s utezima, skinula bih koju kilu, ali strah me da ce samo misici otici.
Old 11.03.2023., 10:07   #12203
Quote:
dixx kaže: Pogledaj post
Uvijek ćeš izgubiti nešto mišićne mase, to je jednostavno tako.

Rekompoziju ćeš najlakše napraviti ako si mlada pa hormoni super funkcioniraju i kreneš u nekakav smislen trening sa opterećenjem plus nekakav kardio blagi. Ako si početnik - idealno.

Više bjelančevina jesti i molit Boga da to tijelo dobro apsorbira ( nije svaki organizam isti ).

Mi smo u fazi dodavanja ( stručno vođeni ) mišića off season jeli puno ugljikohidrata a proteine držali na istome ili čak nižem. Masti nisko. Uvijek smo svi dobili mišiće i onda kad bi krenula sezona "režeš" se sa više proteina, ugljikohidrate ciljano jedeš i masti blago povisiš radi hormona. Uvijek smo na mjerenjima digli mišićnu masu tako ( nemoj zamijeniti mišićnu i ukupnu masu tijela, totalna razlika ).

Sve mjereno i sve je uvijek svima funkcioniralo. Svaki put.
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 10:26   #12204
Quote:
Nastavi aktivno vjezbati s utezima tokom dijete - ovo je daleko, daleko najvaznija stvar vezana za dobitak/gubitak misicne mase.
-unosi dovoljno proteina, dok se trenira na dijeti je dobro ici iznad 1.5g proteina po kg tjelesne mase dnevno
-neka kalorijski deficit ne bude prevelik, sto je veci deficit to je veca opasnost od gubitka misicne mase, 200-300kcal dnevno u prosjeku je idealno, deficit veci od 500kcal vec moze jace trositi organizam ako si manja osoba
-osiguraj vise vremena za san/odmor

Ovo je vise manje to, s tim da realno za prosjecnu osobu to nije uopce briga. Ako redovno radis vjezbe opterecenja, dizes utege itd, misici ce ostati, ako pojacas trening povecat ces i misice, nece na dijeti otic misici prije sala iz jednostavnog razloga sto je tijelu metabolicki puno lakse koristiti masne zalihe za potrebnu energiju, misici se gube kad se ne trenira.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 13:45   #12205
Nisam bas mlada, 39 Uvijek nesto vjezbam, ali od pocetka korone i rada od doma sam polako pocela skupljati kile.
Prije par 2 mjeseca sam krenula vise s utezima, skinula 1-2 kg, ali sad razmisljam da ozbiljnije pocnem paziti na prehranu, htjela bih jos 3 skinuti. Ne zelim izgubiti guzicu jer mi to prvo ode
Morat cu svakako pratiti, jesam kratko kroz myfitnesspal
Old 11.03.2023., 14:06   #12206
Gledaj to ovako, mrsavit ces pazeci na prehranu, a misice ces dobiti i zadrzati treninzima snage. Utjecaj samog treninga na kalorijsku potrosnju i utjecaj gubitka kila na gubitak misica je puno manji.
S druge strane u guzici svejedno ima puno masnog tkiva i ukoliko je to mjesto gdje genetski prije dobijas/gubis masne naslage onda ce i kod gubitka kila taj dio biti primjetniji, ali to nece biti zbog gubitka misica nego masnog tkiva.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2023., 18:24   #12207
Quote:
Nisam bas mlada, 39 Uvijek nesto vjezbam, ali od pocetka korone i rada od doma sam polako pocela skupljati kile.
Prije par 2 mjeseca sam krenula vise s utezima, skinula 1-2 kg, ali sad razmisljam da ozbiljnije pocnem paziti na prehranu, htjela bih jos 3 skinuti. Ne zelim izgubiti guzicu jer mi to prvo ode
Morat cu svakako pratiti, jesam kratko kroz myfitnesspal
Morat ćeš pratit, da.

Što god ti netko iz okoline pričao sve se svede na kalorije unutra/vani. Vjeruj mi, nema ti drugog. A trećeg da ne spominjemo.

Primjer: da jedeš 1500 kcal nekakve svinjske masti a trošiš 1700 kcal ti ćeš mršaviti. Ili da jedeš 1500 kcal brokula,jabuka i kelja a trošiš 1300 kcal ti ćeš se debljati.

Termodinamika je neumoljiva što god ti ljudi pričali. Osnove fiziologije.

3 x tjedno smislen trening sa opterećenjem, guzu gađaj sa više vježbi i bit će to ok.

Jedi vlaknasto i puno bjelančevina, zasitit će te. Pij puno vode. Espresso je isto odlična stvar ( ne pretjerivati ). Nekoj se bojati ugljikohidrata, ako budeš bježala od njih nećeš imati snage plus ćeš biti loše volje. Ciljaj ih prije ( kompleksni ) i iza treninga ( brzi ).
Galaktik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2023., 05:01   #12208
u teoriji hoces, u praksi neces
danko10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:13.