Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2022., 21:07   #621
Koristi li tko Vaporesso NRG SE ili Vaporesso NRG-PE tank?

Pokušavam naći ekvivalent Joyetech ProCore tankovima jer je moja omiljena firma ili u banani ili se okreće podovima (ćaća ih zakart'o).
Old 19.09.2022., 13:53   #622
puni li itko ovdje wiipodove? sa tankim ravnim šrafcigerom se da lako izvući grijač (ili šta je to već ) i nadopuniti tekućinom

kupio sam od Dreamods - Summer DROP - smokva/vanilija/badem - to je bilo 20 ml arome unutra i lik je do kraja gorilla bočicu (valjda je 100 ml) nadopunio glicerinom, ništa nikotina, pošto ne pušim cigare... i sada to nekako trošim, ali nekako mi je aroma preslaba, originalni wiipodovi su puno više aromatičniji (neki su stvarno doduše i previše slatki, pa mi je to s druge strane malo yuck)

primjećujem da se ova tekućina koju na nadopunim, troši puno brže od originalno pakiranog wiipoda
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2022., 15:58   #623
jednostavnije ti je uzet neki pod sa refillable tankovima...

ako ti se tekućina troši prije, pretpostavka je da ima više PG-a pa je rijeđa i brže natapa i isparava (dakle nije glicerin, već više PG-a nego glicerina unutra)
Odgovori s citatom
Old 19.09.2022., 16:39   #624
a to je loše?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2022., 17:43   #625
Quote:
hazmat kaže: Pogledaj post
a to je loše?
VG i PG su sastavni dijelovi tekućine uz aromu i/ili nikotin...
više VG-a - gušća tekućina, više pare, slabije natapanje grijača (za neke grijače koji ne podnose gušće tekućine)
više PG-a - rijeđa tekućina, izraženija aroma, manje pare, bolje natapanje...

nema tu loše - ovisi kaj ti više odgovara... ak si na to mislio
Odgovori s citatom
Old 19.09.2022., 18:58   #626
aha, kužim, očito ni ovaj wiip vejp nema bog zna kakav ni grijač ni bateriju,

kakvi su oni za 300-tinjak kn na aliexpressu?

piše za neke 100W, a za neke čak 200W, i 4 ml juicea da stane unutra?

https://www.aliexpress.com/item/1005...d=XnDqVoExVJeL
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2022., 19:24   #627
sve ti to dođe na slično...
imaš toga i kod nas, ne moraš gledat kako da uštediš 50-100kn kupovinom toga na Aliji... jer ak ti nekaj rikne - nemaš garanciju kao kod nas...

100-200W ti ne treba... ja u životu nisam u ovih skoro 9 godina pario preko 20W...

ako želiš ganjat oblake - 100W ti je i više nego dovoljno, čak i manje... s tim da ti se sa većom snagom više troši baterija i tekućina...

za ovakve uređaje ti trebaju i kvalitetne baterije + poželjno eksterni punjač za njih, a to ti je još 200-300kn gore...
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 11:03   #628
Pozdrav. Je li netko probao vape sa CBD? ima ih kupit na jednokratne.com

pozdrav
drfate is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 18:38   #629
može pomoć?

dali se i vama stvara jako puno katara od vejpanja? duvam 0% nic

drugo... zašto kada kupim originalni wiipod IMA puno bolji okus, aromu nego kada ga rastavim i natočim u njega summer drop od dreamodsa? kao da su wiipodovi sto puta kvaliteteniji/aromatičniji (a i skuplji )

koliko uopće wiip ima watti? koliko mah bateriju?

šta me zanima - ako bi naručio neki jači vejp - i ulio u njega summer drop od dreamods, dali bi taj okus onda bio jednak kao originalnim wiipodovima ili bi bilo jednaki sh*t kao kada nadolijem wiipod neoriginalnom tekućinom?

e i da - skužio sam da "nadoliti" tekućinu u rastavljeni wiipod mogu max. 4-5 puta, nakon toga, para ima okus po izgorotini, jako je topla, grebe grlo i više se jednostavno ne da vejpati koliko je odvratno, pa bacim u smeće
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 11:08   #630
Misliš na ono crno na zavojnici? Takozvani gunk? To ti nema veze sa nikotinom. Tamnije tekućine generalno jače prljaju grijače, isto kao i obojene tekućine. Npr original Infamous tekućine su bile bojane u neonske boje i užasno su prljale grijače, nakon što su prestali dodavati boje, grijači su duže trajali. Zato proizvođači danas generalno ne dodaju više boje u tekućine. Ista stvar je i sa jako tamnim tekućinama.

Ti jednokratni podovi jednostavno nisu napravljeni za to da ih se nadopunjava. Grijač i wick su takvi da su najbolji tih 500-600 pufova i nakon toga ciao. Da bi dobio jednaku kvalitetu morao bi presložiti grijač i staviti čisti wick. Zato ti sa svakim nadopunjavanjem sve gore i gore bude dok ne dodješ do toga da u grijaču ima toliko gunka da više ne osjetiš tekućinu, wick ode toliko da natapa za drek i onda dobiješ dry hitove ( to je ovo što te grebe). Jednokratno je s razlogom. Pod je dizajniran tako da bude solidan vape tih 500-600 pufova i nakon toga je za smeće. Ajde, možda jednom još da nadoliješ pa dobiješ mrvicu lošiji vejp i onda nakon toga smeće.

Zato postoje pod uređaji koji imaju punjive podove. Ima dosta relativno jeftinih (10-20 E) koji daju sasvim ugodan osjećaj vejpanja. Ali i njima svakih 4-5 nadopuna treba mjenjati podove. Jer ti grijači jednostavno toliko traju, prosječno oko 2-3 tjedna. Recimo solidni su Smok Solus ili Uwell Yearn Neat 2. Ti uređaji se kreću u tom rasponu do 20ak eura, daju solidnu paru, jednostavni za korištenje i puno bolja opcija je nego kemijat sa tim jednokratnim podovima.

Još jedna stvar koja mi je pala na pamet nakon isprobavanja elfbarova. S obzirom na to da kod tih jednokratnih nije toliko bitna trajnost zavojnice, nije izvan granica mogućeg da u tekućine dodaju aditive tipa zaslađivača ( jer cooladu sigurno u neke stavljaju) koji su poznati po tome da su poprilično gadni po zavojnice.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 14:01   #631
zaslađivaći najviše prljaju coilove (uz navedene tamne tekućine - duhanske, čokoladne, orašaste...)

u Wiip-u punjenjima je vjerojatno hrpa sladila i tona arome da bi došle do izražaja u tak malom uređaju, zato je ljudima teško priviknuti se na "normalne" tekućine koje istih nemaju u tolikoj mjeri (daleko od toga da nema slatkih i aromatičnih "normalnih" tekućina za "normalne" uređaje)

smiješno mi je da nigdje kod Wiip-a na stranicama prodavača ne piše koji je točno otpor grijača, koja snaga i koji je kapacitet baterije (ok, razumijem da su te informacije u biti totalno nebitne početnicima jer im više govori info da "traje otprilike 600 puff-ova ili X-kutija cigareta" )
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 15:05   #632
Preporuka neke elektronske cigarete za totalnog početnika.
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 18:20   #633
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
imaš neki vape shop u blizini/gradu?
ako imaš - moja preporuka je otić tamo i savjetovat se - prije će ti sve biti jasnije ako ti se pokaže na licu mjesta...
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 18:51   #634
Gdje li je Buje nestao? On voli odgovarati na pitanja poput Afro Ditinog... A ni odgovor Hazmatu mu ne bi bio stran
Old 22.09.2022., 22:36   #635
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
https://mysteria-e-cigarete.com/proi...e-starter-kit/

https://mysteria-e-cigarete.com/proi...nnokin-zenith/

odgrijačagledaj 0,6, 1.2 i 1.6 ohma uzet, isprobaj svaki pa vidikoji tijenajbolji

Quote:
AnTTun kaže: Pogledaj post
Gdje li je Buje nestao? On voli odgovarati na pitanja poput Afro Ditinog... A ni odgovor Hazmatu mu ne bi bio stran
vidiosam da jebilo odgovoreno, panisamseviše uplitao
buje3000 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 23:28   #636
ja bi kupio neki vejp, koji mogu nadopunjavati svojim tekućinama

da nije jednokratan kao ovaj wiip, nego da natočim kad potrošim

ali da ne moram misliti na coilove/grijače - plug n play - pali i vozi

oni voopoo na aliju?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 04:39   #637
zašto si zapeo za Aliju?
nisi punoljetan pa nesmiješ u vape shop ili kupovati kod nas ili kaj?
ne vidim razlog zašto isto ne kupiš kod nas i imaš garanciju - pogotovo na ove stvari koje fakat znaju crknut bez razloga ak naletiš na lošu seriju...

btw Slims se recimo da nadopunjavati, tj. njegova patrona (2ml kapacitet) - mijenja se cijeli cartridge/tank skupa s grijačem kad grijač crkne - nemreš jednostavnije, a fakat daje ok aromu (i to nisam samo ja rekao)

grijači su im znali durati dosta dugo, naravno ovisno o tekućini koja se pari - meni na ovima bez sladila i voćnima i po 3 tjedna...

www.slims.hr za više informacija...
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 11:39   #638
@Hazmat

Ili ovo kaj ti je 60nine preporučio ili npr ovo

https://parilica.hr/e-cigarete-kompl...i-1000mah.html

Odeš u dućan, kupiš i koristiš. Za 160 kn, puno bolje nego to kemijanje sa wiipovima.

@Afro Dita

Isti prijedlog. Ili ovo što je naveo 60nine ili recimo ovaj vaporesso sa linka. Jednostavno za koristiti, početna investicija je dosta niska, a dat će čisto solidni vape.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 12:48   #639
zašto sam zapeo za ali? pa zato jer imam nekakav osjećaj da se sva roba koja se prodaje kod nas u HR, može naći puno jeftinije na aliju, ako želiš to toliko neko određeno vrijeme čekati i nije ti hitno da bude sutra kod tebe

npr. ja sam već dosta novaca potrošio na "olovčiću" vejp, koja je totalna pušiona, na white virginia tekućine koje ne valjaju ništa, na wiip (kojeg sam hvala bogu kupio polovnog, ajde barem nešto...) pa na preskupe wiipodove od kojih me nijedan okus apsolutno ne zadovoljava, ili je prejaka aroma (pa preumjetna) ili preslaba... evo vanilija wiipod mi ima okus po onoj slatkasto-kiseloj bljuvotini, baš čudno

kada su u pitanju stvari made in china, onda volim uvijek otići na ali, pogledati cijene, ovo šta si rekao za garanciju, možda tu imaš pravo... jer je ovako zafrkancija ako rikne, ali šta ima veze, pilat ću kineza, dok mi ne vrati lovu, i otvarati case-ove

jednostavno sam išao sort by orders, najnaručivaniji se ispostavio ovaj: https://www.aliexpress.com/item/1005...3cbf1802laB66d

cijena do 200-tinjak kn mi je odgovara, tako da sam naručio taj refillable

evo, stvarno želim pariti tu dreamods made in italy tekućinu, za koju sam dobio filing da mi je nekako najinteresantija, ima nekako najprirodniji okus, nije "napucana" i lagano se pari, ako je bila iole dobra u šugavom wiip-u, u ovom mora biti (barem) duplo bolja

wiip poklanjam curi, njoj je to fora i dovoljno, nema potrebe za nečim jačim od toga
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 14:01   #640
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
@Hazmat

Ili ovo kaj ti je 60nine preporučio ili npr ovo

https://parilica.hr/e-cigarete-kompl...i-1000mah.html

Odeš u dućan, kupiš i koristiš. Za 160 kn, puno bolje nego to kemijanje sa wiipovima.
fora. inače sam zazirala od tih malih uređaja ali vidim da su sve popularniji i pogotovo mi se sviđa što su refill.
bilo bi mi super imati jednoga za po putu, ovo sve što imam je glomazno. pa furaj rezervne baterije, pa tekućinu, pa sam kit... ovako uzmem taj pinklec, tekućinu i deri. powerbank ionako uvijek imam u torbi.

ima li netko iskustva što je bolje, taj gore vaporeso ili slims? koliko traje ta partona? okvirno, kod nekoga tko non stop pari

i jesu li ove dvije patrone punjive?
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.