Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2022., 16:47   #21
Quote:
Miguela kaže: Pogledaj post
Ženskog života, u smislu da sam stalno ovisna i podložna muškarcima, a to mrzim. Volim biti neovisna i uspješna, da sam uvijek prva.

Bojim se ženskog života u smislu da ne mogu vjerovat zašto je priroda/svemir/sila tako glupa, zla i pakosna da je napravila žensku inačicu Homo sapiensa koji nema kontrolu nad vlastitim tijelom i razmnožavanjem!!!

Pa pobogu koliko djece bih imala od svoje 15 do 50 godine života da nema kontracepcije? Možda 9 ili 17 ili možda 30ero djece? Pa daj prirodo šta ti je?!!
O čemu ti to?Pa normalano da imaš kontrolu nad svojim razmožavanjem .Pa već smo ti na drugoj temi nabrojale nekoliko vrsti kontracepcije pa si rekla da ti iz principa ne želiš koristiti pilule,spirale,implantante.
Imaš kondom i prati plodne dane sa onim testerima .
Ionako nemaš dečka a ako se budeš seksala sa nekim random tipovima moraš se zaštiti od spolnih bolesti.
Imaš srednju školu i upisala si faks ,šta ćeš više?Čak ako i ne završiš faks imaš srednju .
Kužim te ,bojiš svega ,danas mi je posebno loš dan ali guram nekako.
Old 21.09.2022., 17:07   #22
Quote:
Ženskog života, u smislu da sam stalno ovisna i podložna muškarcima, a to mrzim. Volim biti neovisna i uspješna, da sam uvijek prva.

Bojim se ženskog života u smislu da ne mogu vjerovat zašto je priroda/svemir/sila tako glupa, zla i pakosna da je napravila žensku inačicu Homo sapiensa koji nema kontrolu nad vlastitim tijelom i razmnožavanjem!!!

Pa pobogu koliko djece bih imala od svoje 15 do 50 godine života da nema kontracepcije? Možda 9 ili 17 ili možda 30ero djece? Pa daj prirodo šta ti je?!!
Cilj prirode i je da se vrsta razmnožava što više. To što se nama ljudima razvio mozak jer smo ga sve više i više koristili za probitak u svijetu i sad te stvari kužimo je već slijedeći zajeb. Sad ti j..b..g kužiš da si stvorena da stvaraš daljnji život i to te muči ili kaj? Tako je kako je, po meni ima i gorih stvari koje smo kao ljudi osvijestili o životu. Npr. smrtnost, kaj s tim? Načine da ostaneš neovisna žena imaš na sreću i živiš u stoljeću u kojem ne moraš izabrati biti patnica. Naspram prijašnjih generacija, to je privilegija.
Lily Valley is offline  
Old 21.09.2022., 17:16   #23
Pa to nije baš tako jer neke žene zatrudnjuju i kad misle da nemaju plodne dane, tu su nepravilni ciklusi, kojekakve boleštine koje mogu poremetiti cikluse, bizarno divljanje plodnosti u kasnim 30-tima koje zna čak rezultirati blizancima iako žena više ne želi djece i slično
Onaj tko stvarno ne želi djecu mora biti jako oprezan, jer stvarno majka priroda nije naklonjena ženama.
Život je nekome majka, nekome maćeha, što drugo reći. U svakom slučaju i bolje da ima takve strahove ako trenutno ne želi djecu nego da kao mnogi pusti brigu na veselje i lako ćemo, te su mi još najmanje jasne.
Žena treba biti odgovorna prema svome tijelu i ako ne želi biti hodajući inkubator sasvim razumljivo da ima strahove i dvojbe.
black fairy is offline  
Old 21.09.2022., 17:20   #24
Quote:
black fairy kaže: Pogledaj post
Pa to nije baš tako jer neke žene zatrudnjuju i kad misle da nemaju plodne dane, tu su nepravilni ciklusi, kojekakve boleštine koje mogu poremetiti cikluse, bizarno divljanje plodnosti u kasnim 30-tima koje zna čak rezultirati blizancima
Onaj tko stvarno ne želi djecu mora biti jako oprezan, jer stvarno majka priroda nije naklonjena ženama.
Život je nekom majka, nekome maćeha, što drugo reći.
Pa dobro, istina je da se to uvijek može dogoditi, ali svi znamo da postoje kod nas legalne opcije prekida trudnoće ako je ženi imati dijete ravno smrtnoj presudi.
Možda je mući ženski nagon za imanjem potomstva? Nije mi baš jasno iz napisanog što je točno problem. Meni zvuči kao da ju je pukla depresija.
Lily Valley is offline  
Old 21.09.2022., 22:22   #25
Quote:
Lily Valley kaže: Pogledaj post
Cilj prirode i je da se vrsta razmnožava što više. To što se nama ljudima razvio mozak jer smo ga sve više i više koristili za probitak u svijetu i sad te stvari kužimo je već slijedeći zajeb. Sad ti j..b..g kužiš da si stvorena da stvaraš daljnji život i to te muči ili kaj? Tako je kako je, po meni ima i gorih stvari koje smo kao ljudi osvijestili o životu. Npr. smrtnost, kaj s tim? Načine da ostaneš neovisna žena imaš na sreću i živiš u stoljeću u kojem ne moraš izabrati biti patnica. Naspram prijašnjih generacija, to je privilegija.
Da, to me muči jer se osjećam kao da nemam izbora. Razumijem da mogu apstinirat, ali kvragu i to. Žena sam i željna sam muške ljubavi i pažnje i želim seks sa muškarcima jer mi je to jako važno.

Muči me što kao žena imam takav kompleksan zadatak trudnoće. Užasavam se toga...

Quote:
Lily Valley kaže: Pogledaj post
Boli me kurac za smrt. Smrt je laka. I ne bojim se toga jer me više neće biti i onda ne moram brinuti o kontracepciji.
Miguela is offline  
Old 21.09.2022., 22:55   #26
Quote:
Da, to me muči jer se osjećam kao da nemam izbora. Razumijem da mogu apstinirat, ali kvragu i to. Žena sam i željna sam muške ljubavi i pažnje i želim seks sa muškarcima jer mi je to jako važno.

Muči me što kao žena imam takav kompleksan zadatak trudnoće. Užasavam se toga...
Ne moraš ostati trudna ako to ne želiš, a ako se baš i dogodi, a ti ne želiš opet postoji rješenje.
Evo ja se sexam cijeli život, dakle više manje redovito preko dvadeset godina i samo jednom sam ostala trudna. Nije bilo planirano, ali doduše nismo baš ni pazili već sam ja to nešto prirodno računala. Osim toga sam koristila samo kondome, evo čak ni spiralu nisam imala, ni pilule nisam nikada pila. Imala sam nekoliko dugogodišnjih veza s metodom vadi ga van + računanje plodnih dana i to je funkcioniralo. Tako da nije baš ni tako lako ostati trudna ako paziš. Ali sam ja imala samo ozbiljne veze, tako da nije baš da sam se seksala s frajerima koji su neprovjereni i mogu zajebati što se tiče povjerenja. Ako imaš ONS i onako ti je bolje koristiti kondome jer ćeš si navući neku boleštinu.

Uglavnom, hoću ti reći da to nije nikakav razlog da nemaš volje za životom, jer živiš u 21. stoljeću i imaš izbora. Ti si si tu kontracepciju nabila kao glavni problem u životu, a nema nikakve potrebe za to.
Lily Valley is offline  
Old 22.09.2022., 07:44   #27
Quote:

...svemir...ba, bla....kozmička nepravda....bla, bla....jadne mi žene....bla...
Na stranu ovo potonje baljezganje, ima nešto što te sprječava u neovisnosti, uspješnosti, neovisnosti o muškarcima?

Quote:

Baš moraš izvršiti "kompleksan zadatak trudnoće"? Jesi li čula za mogućnost izbora? Jesi li čula za spiralu? Ajde ako nisi raspitaj se kod svog ginekologa, oni ti znaju sve o tome.
Old 22.09.2022., 07:57   #28
Da je trudnoća baš takav "kompleksan zadatak" ne bi svaka šuša radila djecu i bila trudna.
Old 22.09.2022., 08:56   #29
Naravno, nije kompleksan mentalno . Ali je veliki napor za tijelo i ostavlja posljedice (manje ili veće).

Druga je stvar što u današnje vrijeme imamo izbora i nitko nas ne tjera da rađamo djecu, barem ne u ovom djelu svijeta.
QuercusRobur is offline  
Old 22.09.2022., 09:05   #30
Nemaš ti nikakav zadatak. Kakav je to sjeban pogled na reproduktivni život. Ako te toliko muči neželjena trudnoća imaš pilule, spiralu, kondome, dijafragme pa možeš sve to i iskombinirati ako hoćeš. Ja osjećam društveni pritisak ali mi ne pada na pamet samo zbog toga zatrudniti. Baš sam neki dan imala noćnu moru na tu temu.
Silence. is online now  
Old 22.09.2022., 11:45   #31
ako idealno rješenje nije dostupno ili ne postoji, čovjek mora posegnuti za prvim prihvatljivim.

tako je u vezi kontracepcije, faksa, odnosa s obitelji i svim (osim traženja dečka, tu ne radi kompromise ako srce kaže NE).

nisi zadovoljna faksom, onda vidi možeš li ga povezati s nečim u što bi se upustila profesionalno, iskoristiti ga za neki novi smjer. vidi isplati li se završiti ga (ako si već pri kraju). ako ga baš nikako nećeš iskoristiti za nešto, kreni u nešto drugo.

odnosi s obitelji, ako ne mogu biti bliski i onak kak treba, neka su barem pristojni na površini. prijatelje možemo birati u životu, obitelj mora biti čvršća i za nju se isplati dati ruku po stoti put. nikad ne znaš što će se sve promijeniti u budućnosti.

i tak dalje i tak dalje.
stvari su loše, kreni ih popravljati, a što se ne da popraviti to odloži na stranu.

ne žvači previše sve što je loše jer od toga čovjek mora poluditi, rađe maštaj o mogućnostima, otvorit će se neka ideja
femanon is offline  
Old 22.09.2022., 12:12   #32
Odi na pilulu i ne razbijaj više glavu s tim. Ako možeš svaki dan se počešljati i oprati zube, ta jedna sekunda dok progutaš tableticu stvarno nije vrijedna ovolike drame i plakanja po forumima.
Ovo što ti imaš se zove tokofobija. Ja sam to imala kad mi je bilo 12-13 godina, dok nisam odrasla i shvatila da se ne može ostati trudna od wc daske, bazena i sl.
Poubelle is offline  
Old 22.09.2022., 17:07   #33
Bojim se života.

Bojim se sebe.

Bojim se svoje uloge u svijetu kao žena.

Bojim se da će se sve urušiti i da ću propasti.
Miguela is offline  
Old 22.09.2022., 17:18   #34
Podveži jajnike.. il postani muškarac
Art With Heart is offline  
Old 22.09.2022., 17:39   #35
Zvuči kao da imaš paranoju, odi razgovarati sa psihijatrom. Realno ti ništa ne prijeti.
Lily Valley is offline  
Old 23.09.2022., 03:20   #36
Što napraviti kada se bojiš života?

Ima li netko da se boji života? U smislu što život nosi...
Miguela is offline  
Old 23.09.2022., 04:37   #37
Ja kuzim da postoje svakojaki problemi i situacije, al ovo tvoje da je problem, ne samo da ne kuzim gdje zapravo, nego mi naspram pravih problema zvuci kao neka losa posalica, doskocica, anegdota, sala, ne znam...

Prevedeno, ti bi se sevila ali ne bi zatrudnila...
Velen is offline  
Old 23.09.2022., 08:24   #38
Quote:

Puno ljudi ima razne strahove pa tako i strah od onog što život nosi. Zato su mnogi tjeskobni i podložni raznim svakodnevnim teškim trenucima.

Međutim, molim te, za dobrobit i suvislost ove teme strukturiraj svoje misli. Dojam je da uletiš na "svoju" temu i ostaviš tweet o svojim strahovima, a onda se većinom gubiš iz rasprave dok forumaši nude rješenja i prijedloge, dijele iskustva s tobom. Potom ti opet uliječeš s novom rečenicom "strah me od XYZ".
Format foruma traži diskusiju. Stoga predlažem sljedeće: ili se angažiraj u tom smjeru oko "svoje" teme ili ću je zaključati, jer ovakva nema ni glave ni repa.
Old 23.09.2022., 13:19   #39
Quote:

razumijem o čem pričaš, ali to ti je pogrješna logika.

onda se slobodno možeš bojati što će biti danas popodne, ili sljedećih sat vremena.
živi se korak po korak, pri čemu pokušavaš predvidjeti i isplanirati neke korake. međutim i ekipa koja misli da točno zna kak će im biti u budućnosti, koja samouvjereno misli da ima sve isplanirano, jako griješi, isto kao i ti.

život je zbroj sadašnjosti. ako imaš povjerenja u svoju racionalizaciju sada, danas i ovaj tjedan, isto će biti i u bilo kojem trenutku u budućnosti. u svakom trenutku ćeš imati neku situaciju pred sobom i tad ćeš ju riješiti najbolje što znaš. i to je sva mudrost.

prošlost nam se čini velika i teška i cjelovita stvar ako se sad osvrnemo, ali i ona se gradila dan po dan.
predmete u školi slušali smo svaki tjedan, polagali po malo. sve ide malo po malo, a tek unatrag kažeš - proživio sam život.

stoga, smiri se i ako ti je teško probaj se usredotočiti na sadašnjost, na planove za ovaj tjedan, poboljšaj si život u ovom tjednu, a ostalo će dolaziti po malo
femanon is offline  
Old 23.09.2022., 13:37   #40
Quote:
Bojim se života.

Bojim se sebe.

Bojim se svoje uloge u svijetu kao žena.

Bojim se da će se sve urušiti i da ću propasti.
Gle, vrijeme ti jednako prolazi, bojala se ti svega i svačega ili ne. Ili, što će se dogoditi, dogodit će se, strahovala ti ili ne.
Život nam uvijek donese na put neke probleme, i kad se pojave, rješit ćeš ih, kao što ih i svi drugi riješavaju.

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.