Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2022., 23:31   #3421
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Koji PDV kad Norveška ima 25% i Hrvatska ima 25% .... što platiš ovdje dobiješ nazad u Norge.
Ako je Norveški auto prije izvoza iz NO bio u vlasništvu pravne ili fizičke osobe koja nije u sustavu PDV-a i PDV na računu nije iskaziv nema u NO nikakvog povrata poreza a u HR ga moraš platiti , kod takvih vozila koja se unose iz EU ne moraš.

Vozila koja su bila u sustavu tamo dobiješ povrat a ovdje platiš.
signum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2022., 23:58   #3422
Quote:
Alta kaže: Pogledaj post
.... Gledao sam jer kako sam gore mogao bih ga dovesti odmah, nemam tih tekućih troškova pa bi bilo lako sa izvedbom, jedino me pate te trošarine u HR zbog uvoza izvan EU... Pa ne znam da li ima smisla uopće kombinirati ili su vozila jednostavno preskupa kod uvoza da je svaka kombinacija suvišna?
"Greška" kod cijelog pitanja je, da nedostaje: Koja bi bila daljnja "namjena" tog vozila ? - odnosno "čemu bi uopće služio uvoz u HR".. ?..

Prema navodu "radiš" u Norveškoj.. (dakle pretpostavimo živiš i radiš)
Ono što je potpuno nejasno, zašto bi dakle htio "auto dovesti odmah" (u HR) ?

Ako bi bio govor o "povratu u HR" (dakle na dalje živit i radit u HR)
i ako je "iseljeništvo" (izvan HR / EU) trajalo duže od 1 godine - bio bi oslobođen plaćanja carine i PDV..
ali bi i pored toga plaćao PPMV i naknadu za gospodarenje otpadnim vozilima - u slučaju stjecanja vozila od privatne osobe i tzv. upravnu pristojbu (sve identično kao što se plaća kod unosa automobila iz druge države članice EU)
- tako da bi u konačnici sva ta izvedba bila vrlo slična.

Još jedan uvjet bi bio, da je vozilo prethodno "preseljenju" (povratku) u HR, bilo u tvom vlasništvu min. 6 mjeseci.
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 09:09   #3423
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
"Greška" kod cijelog pitanja je, da nedostaje: Koja bi bila daljnja "namjena" tog vozila ? - odnosno "čemu bi uopće služio uvoz u HR".. ?..

Prema navodu "radiš" u Norveškoj.. (dakle pretpostavimo živiš i radiš)
Ono što je potpuno nejasno, zašto bi dakle htio "auto dovesti odmah" (u HR) ?

Ako bi bio govor o "povratu u HR" (dakle na dalje živit i radit u HR)
i ako je "iseljeništvo" (izvan HR / EU) trajalo duže od 1 godine - bio bi oslobođen plaćanja carine i PDV..
ali bi i pored toga plaćao PPMV i naknadu za gospodarenje otpadnim vozilima - u slučaju stjecanja vozila od privatne osobe i tzv. upravnu pristojbu (sve identično kao što se plaća kod unosa automobila iz druge države članice EU)
- tako da bi u konačnici sva ta izvedba bila vrlo slična.

Još jedan uvjet bi bio, da je vozilo prethodno "preseljenju" (povratku) u HR, bilo u tvom vlasništvu min. 6 mjeseci.
Ma stvar je da sam na ugovoru o izaslanju što bi značilo da sam na principu rotacije gore i da sam kao i svaki državljanin HR, imam samo njihov D broj, nešto kao OIB i to je to, sve ostalo mi je kao i bilo kome drugome. Tako da mi ovo sa iseljeništvom ne prolazi jer nisam niti prijavljen u NOR... Ideja je bila povesti auto kući i tamo ga i ostaviti

Jedino ako je istina ovo o jednakom PDVu pa da mogu dobiti povrat u NOR, onda bi ta opcija bila OK
Alta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2022., 18:52   #3424
Quote:
Alta kaže: Pogledaj post
...Jedino ako je istina ovo o jednakom PDVu pa da mogu dobiti povrat u NOR, onda bi ta opcija bila OK
Neznam kolko si ovo "shvatio"..
morao bi platiti i carinu, uklj. i carinu "na troškove transfera" (makar ti "oni procjenjivali" troškove goriva i cestarina)
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 15:06   #3425
Fabricio1, ne prolaze ti privatne poruke jer ti je inbox pun
Hrva1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2022., 16:05   #3426
Quote:
Hrva1 kaže: Pogledaj post
Fabricio1, ne prolaze ti privatne poruke jer ti je inbox pun

Javim ti se danas…

Sent from my iPhone using Tapatalk
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 03:54   #3427
Pozdrav svima, molio bih pomoc oko izracuna cijene uvoza za navedeno vozilo? Svaka stranica pokazuje razlicito. I ono sto me interesira od nekog tko ima iskustva je da li je moguce dogovaranje tj "cjenkanje" oko konacne cijene vozila u Njemackoj? Hvala

https://www.autoscout24.hr/ponude/bm...campaign=share

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Radoznalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 11:00   #3428
Kolika su davanja na neto iznos za ova vozila….
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...545b2c&ref=srp
Ili ovaj,mali je CO2

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...effc3c&ref=srp
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 11:20   #3429
@.... "Radoznalo" [email protected]

(Teoretski) bi mogao računati s troškovima:
Posebni porez na motorna vozila (PPMV) cca. 12.500 kn
"homologacija" 625 kn
Naknada za gospodarenje otpadnim vozilima: cca. 900 kn

Ukupno dakle nekih cca. 14.000 kn (s malom "rezervom" i cca. 14.500 kn)

PLUS troškovi transfera (sa te lokacije recimo apsoutno minimalnih 500 EUR)

"Loša vijest" u ovom konkretnom slučaju: Dobit ćeš "garantirano minimalno uredno auto"..

"Autohaus24" je ništa drugo nego platforma gdje se firma SIXT (rent-a-car) rješava isluženih (izraubanih) vozila (iz cijele Evrope) - i to ona vozila "koja baš nikom drugom ne može utopit", nego naivcima koji "padaju na vizualno dobre cijene"..

(često su to "najjeftinija" vozila u određenim parametrima) - s tim da je i "garantirano", da su to vozila koja "nitko normalan neće"
odnosno da se radi o robi za kupce koji su "voljni progutat i mizerno stanje, samo ako cijena "tobože štima".. / odnosno za prekupce koji će takva auta "ulickati i zakamufirat nedostatke", pa u daljnjem nuditi kao "top"..

("Cjenkanje" u konkretnom slučaju = 99 % zaboravi) a čak i kad bi to nazvali "dogovaranje".. Neuki, naivni potencijalni kupac koji se kod takvih nada dobrom autu, biće preveslan žedan preko vode, i samo je pitanje "KADA će to zapravo shvatit".. i koliko do tada potrošit..
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 11:33   #3430
Quote:
lalala123 kaže: Pogledaj post
@.... "Radoznalo" [email protected]

(Teoretski) bi mogao računati s troškovima:
Posebni porez na motorna vozila (PPMV) cca. 12.500 kn
"homologacija" 625 kn
Naknada za gospodarenje otpadnim vozilima: cca. 900 kn

Ukupno dakle nekih cca. 14.000 kn (s malom "rezervom" i cca. 14.500 kn)

PLUS troškovi transfera (sa te lokacije recimo apsoutno minimalnih 500 EUR)

"Loša vijest" u ovom konkretnom slučaju: Dobit ćeš "garantirano minimalno uredno auto"..

"Autohaus24" je ništa drugo nego platforma gdje se firma SIXT (rent-a-car) rješava isluženih (izraubanih) vozila (iz cijele Evrope) - i to ona vozila "koja baš nikom drugom ne može utopit", nego naivcima koji "padaju na vizualno dobre cijene"..

(često su to "najjeftinija" vozila u određenim parametrima) - s tim da je i "garantirano", da su to vozila koja "nitko normalan neće"
odnosno da se radi o robi za kupce koji su "voljni progutat i mizerno stanje, samo ako cijena "tobože štima".. / odnosno za prekupce koji će takva auta "ulickati i zakamufirat nedostatke", pa u daljnjem nuditi kao "top"..

("Cjenkanje" u konkretnom slučaju = 99 % zaboravi) a čak i kad bi to nazvali "dogovaranje".. Neuki, naivni potencijalni kupac koji se kod takvih nada dobrom autu, biće preveslan žedan preko vode, i samo je pitanje "KADA će to zapravo shvatit".. i koliko do tada potrošit..
Hvala na odgovoru i informaciji sto se tiče autohausa24. Naime u potrazi sam za navedenim autom ali nažalost manualnih mijenjača je sve manje te je i izbor sužen na nekih 10 oglasa sa prihvatljivom cijenom do ispod 30k eura (autoscout i mobile.de). Da gledam samo oglase koji imaju recenziju na autokuću ili treba nešto drugo da uzimam u obzir?

Radoznalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 13:38   #3431
Quote:
Radoznalo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molio bih pomoc oko izracuna cijene uvoza za navedeno vozilo? Svaka stranica pokazuje razlicito. I ono sto me interesira od nekog tko ima iskustva je da li je moguce dogovaranje tj "cjenkanje" oko konacne cijene vozila u Njemackoj? Hvala

https://www.autoscout24.hr/ponude/bm...campaign=share

Da sam jucer umro,ne bi znao da ta serija postoji sa manuelnim mjenjacem,cak i u enciklopediji tako pise
https://de.wikipedia.org/wiki/BMW_G30 Ali je fora
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 15:15   #3432
Oprema "socijale" što ćeš. Idealno za RAC i slične.
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 17:05   #3433
Vjerujem da i dalje ima vozača koji uživaju u šaltanju brzina i manualnom mjenjaču, automatike zaobilazim i to ne iz financijskih razloga, čisto stvar gušta.

Radoznalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 17:32   #3434
Za takvu limuzinu nije rucni mjenjac, samo automatik, rucni mjenjac je za vikend zajebanciju.
Old 23.09.2022., 21:07   #3435
Koliko se u prosjeku čeka Carina za izračun PPMV?
blitsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2022., 08:43   #3436
ja sam dobila isti dan. Doduše manji gradovi su u pitanju (ČK,VŽ). Zagreb pretpostavljam ima najveći broj uvoza pa možda onda ima i duži vremenski rok za obradu
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2022., 22:58   #3437
3 dana Žitnjak
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 11:03   #3438
Quote:
Radoznalo kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru i informaciji sto se tiče autohausa24. Naime u potrazi sam za navedenim autom ali nažalost manualnih mijenjača je sve manje te je i izbor sužen na nekih 10 oglasa sa prihvatljivom cijenom do ispod 30k eura (autoscout i mobile.de). Da gledam samo oglase koji imaju recenziju na autokuću ili treba nešto drugo da uzimam u obzir?
Nisi naveo jel sa "30.000 EUR" misilš ukupno koštanje (s troškovima transfera i uvoznim davanjima) - ili "startnom cijenom npr. u DE"..
u drugoj varijanti šanse stoje skroz dobro, da možeš kupit sasvim "DOBAR" egzemplar..
"Recenzije prema nekoj autokući" su samo JEDAN jedini "faktor" od puno faktora koji kod svake nabave auta igraju ulogu..
lalala123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2022., 08:00   #3439
Pozdrav, zamolila bih informaciju kolika bi bili troškovi uvoza sa transferom i da li vam se čini ok.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...c79aa0&ref=srp

Hvala puno.
hanchy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2022., 10:08   #3440
ne više od 8000kn ako ideš po njega
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.