Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2022., 00:46   #181
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
U defenzivi je Brozović odigrao vrhunsku utakmicu. On je naš Modrić pozadi
Modrić isto standardno fenomenalan u defenzivi, njegov defensive awarness bi u Fifi trebao biti 99! Bez problema može odigrati stopera, tj. mogao bi da je jači i viši.

Treba istaknuti nemoguću tehniku kakvu imaju Broz i Luka, to je nešto zbilja vanserijski, danas je to kod svakog u bar tri navrata došlo do izražaja, posebno se to vidi kad gledaš uživo.

Ali ono što me esktremno ljuti je da NI SADA Oršić ne dobije mjesto u prvih 11, da Petković ne dobije mjesto u prvih 11 ili bilo tko drugi, samo ne Kramarić, koji dokazano ne može igrat u ovoj ulozi, NE MOŽE!! Ne snalazi se tamo, ne ide i točka.

Znači, Rađe će ovaj alibi trener kojem sam davao kredita kad mu nitko nije staviti Perišića religiozno na lijevo, iako svi znamo da može podjednako vrhunski igrati i na desnoj strani, i onda ide izmišljat toplu vodu za desno krilo gdje stavi - Pašalića!??! Koji, naravno, tamo ne nepravi apsolutno ništa, jer kako će?

kad će probat kombinaciju Oršić lijevo, Perišić desno ako ne u ovakvim utakmicama?

Ograničen je i vodi se nekim kriteirjima koji nemaju baš puno veze s onim s čim bi trebali imat, a to je kvaliteta, forma i taktička logika.
Deda Mraz is offline  
Old 23.09.2022., 01:00   #182
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Osim Modrića od drugih nismo baš vidjeli puno energije i pokušaja prodora. Posebno me Perišić razočarao, nije imao niti jedan svoj prodor.
Perišić slab i zna se da niej u nekoj ekstra formi, i opet on ima prednost pred Oršićem. Nešto se Daliću gadno taj Oršić zamjerio.
Deda Mraz is offline  
Old 23.09.2022., 01:01   #183
Quote:
fortaleza kaže: Pogledaj post
Kovačić je mogao zatvoriti Ericsena prije gola da je bio svjestan situacije. Isto u drugom poluvremenu je bio najbliže igraču koji puca sa 20m, samo trčkara bezveze i ne izlazi u blok.
Obratite pažnju na loše pozicioniranje Livakovića kod gola.
Stajao je praktički na gol crti, što je neshvatljivo u toj situaciji i naročito kad vidiš da ide udarac s 20 metara, ti naprosot moraš izaći par metara naprijed i skratiti kutove.

Livaković nije top golman, ni blizu, treba taj mit razbit.
Deda Mraz is offline  
Old 23.09.2022., 01:05   #184
Tko je rekao da je ? Realno onaj šut se tesko brani.
matko99 is offline  
Old 23.09.2022., 01:06   #185
Quote:
Zagreb55 kaže: Pogledaj post
I ja bih volio vidjet Petkovića u prvoj ali mislim da on nije u stanju odradit defanzivne zadace i presing koji Dalic trazi, a to Kramaric odlicno radi.
Tako je, a presing Dinama protiv Chelseaja u prvih 10 minuta je odrađen s kim u postavi? Bila je leteća izmjena Petković - Rebić kad nitko nije gledao.
Deda Mraz is offline  
Old 23.09.2022., 01:10   #186
Quote:
Aubrigo kaže: Pogledaj post
Jos jedan doktorski rad najosporivanijeg hrvatskog izbornika, hvala g. Dalicu na trpanju i tih velikih Danaca u dzep
Možeš malo elaborirati, što je to danas u taktičkoj postavi točno bilo doktorski?
Stvarno me zanima da čujem drugu perspektivo i što sam propustio
Deda Mraz is offline  
Old 23.09.2022., 01:21   #187
Quote:
matko99 kaže: Pogledaj post
Tko je rekao da je ? Realno onaj šut se tesko brani.
Teško se brani, naročito kad si pozicioniran ko pionir:

O ovom pričam:

Pogle gdje ta lopta zapravo ide, ona neide u same rašlje po samoj putanji, ali ekstremni felš ju odvodi u tom smjeru. Da je Livaković stajao kako je trebao po svim pravilima 2-3 metra ispred jebene linije, uhvatio bi loptu točno prije nego je počela skretati prema rašljama, što mu je naravno bilo neuhvatljivo kad je stajao praktički zalijepljen za crtu!

Oduvijek mu je to bila velika mana, stajanje na gol crti i ja se stvarno toplo nadam da ti vrsni analitičari kojima navodno naš stručni stožer obiluje će ovo uočiti i da Livaković više neće dobivati mjesto jedinice pred dokazano boljim golmanima za koje i velika većina javnosti to misli da su. Bolji! Kompletniji!
Deda Mraz is offline  
Old 23.09.2022., 01:54   #188
Quote:
Mr. Jigsaw kaže: Pogledaj post
Petko kao mora igrat kao prava špica, bez povlačenja, asistiranja itd., a šta Krama onda igra da mi je znat?
Ahahaha, ta izjave je SVE! U tom trenutku sam shvatio da je Dalić jedan običan hohštapler i ništa drugo. Priznajem, 4 godine mi je mazao oči i mislio sam da nekog q zna. Ne zna!

Znači on kritizira, i to preko novina, Petkovića za način na koji igra u klubu i koji donosi efekte i rezultate?! Bogati, takav je igrač! Ako imaš neka druga očekivanja i želje od njega, onda to valjda kažeš njemu u četiri oka?

Čekat će loptu u 16 metara i koja će točno korist biti od njega? Da je udari glavom jednom po utakmici eventualno ako mu se posreći ili pokupi neki odbijanac?

Dalić je prevarant, čovjek koji prije svega na prati moderne tokove, a bogami niti ne prati što mu rade igrači koji su mu u reprezentaciji i nakojoj razini igraju, jer da prati, danas ne bi do 70. minute igralo onih 11 igrača koji su igrali.
Deda Mraz is offline  
Old 23.09.2022., 01:56   #189
Quote:
Oceanio kaže: Pogledaj post
Ma Chelsea je bio totalno izvan forme, malo se pretjeruje s tom pobjedom. Prava slika Dinama je utakmica s Milanom.
Vezano za guranje Oršića i Petkovića u 11.
Oho, kolega, vidim i ovdje se pišu bedastoće
Deda Mraz is offline  
Old 23.09.2022., 07:39   #190
Dalić je najbolji izbornik kojeg smo ikad imali.
GojkoVelicanstv is offline  
Old 23.09.2022., 07:43   #191
Quote:
Deda Mraz kaže: Pogledaj post
Modrić isto standardno fenomenalan u defenzivi, njegov defensive awarness bi u Fifi trebao biti 99! Bez problema može odigrati stopera, tj. mogao bi da je jači i viši.

Treba istaknuti nemoguću tehniku kakvu imaju Broz i Luka, to je nešto zbilja vanserijski, danas je to kod svakog u bar tri navrata došlo do izražaja, posebno se to vidi kad gledaš uživo.

Ali ono što me esktremno ljuti je da NI SADA Oršić ne dobije mjesto u prvih 11, da Petković ne dobije mjesto u prvih 11 ili bilo tko drugi, samo ne Kramarić, koji dokazano ne može igrat u ovoj ulozi, NE MOŽE!! Ne snalazi se tamo, ne ide i točka.

Znači, Rađe će ovaj alibi trener kojem sam davao kredita kad mu nitko nije staviti Perišića religiozno na lijevo, iako svi znamo da može podjednako vrhunski igrati i na desnoj strani, i onda ide izmišljat toplu vodu za desno krilo gdje stavi - Pašalića!??! Koji, naravno, tamo ne nepravi apsolutno ništa, jer kako će?

kad će probat kombinaciju Oršić lijevo, Perišić desno ako ne u ovakvim utakmicama?

Ograničen je i vodi se nekim kriteirjima koji nemaju baš puno veze s onim s čim bi trebali imat, a to je kvaliteta, forma i taktička logika.
Daj apliciraj za izborničko mjesto. Šteta da nam takav znalac promakne.
Old 23.09.2022., 07:47   #192
Quote:
Možeš malo elaborirati, što je to danas u taktičkoj postavi točno bilo doktorski?
Stvarno me zanima da čujem drugu perspektivo i što sam propustio
Da smo 2018. na klupi imali taktičkog maga Dedu Mraza sad bi se za Katar spremali kao branitelji naslova. Peh.
Old 23.09.2022., 08:36   #193
Deda Mraz je klasični klaun.
Kaže Perišić nije u nekoj formi, to se zna. Tkoto zna? Pa Deda Mraz.
S druge strane imamo ocjene svih igrača Spursa u dosadašnjih 9 odigranih utakmica (7 prvenstvo, 2 LP):

Quote:
He took a little while to warm up but the experienced Croatian has already proved to be an astute free transfer for Spurs. Perisic has got four assists already in nine matches and his crosses and corners provide extra danger to Tottenham's attack. He has the best cross success rate (48.3%) in the league this season. Still understandably some adjustments are needed to handle the pace of the English game when defending but it's been a very promising start to life in the Premier League. 8.5
Ne sumnjam da će kalun klaunovski imati komentara na ovo.
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Old 23.09.2022., 09:00   #194
Quote:

Znači, Rađe će ovaj alibi trener kojem sam davao kredita kad mu nitko nije staviti Perišića religiozno na lijevo, iako svi znamo da može podjednako vrhunski igrati i na desnoj strani, i onda ide izmišljat toplu vodu za desno krilo gdje stavi - Pašalića!??! Koji, naravno, tamo ne nepravi
Dina Rađe?

Quote:
GojkoVelicanstv kaže: Pogledaj post
Daj apliciraj za izborničko mjesto. Šteta da nam takav znalac promakne.
Ma i za košarku i nogomet.
ronac zg is offline  
Old 23.09.2022., 09:09   #195
Quote:
dok god igra Matea "alibi stat paddera" Kovačića u prvoj postavi i forsira Petkovića ispred Budimira, s ovim se ne mogu sloziti

Livakovića još nekak mogu progutat...al jedva
Kuarnyaja is offline  
Old 23.09.2022., 09:14   #196
Quote:
Teško se brani, naročito kad si pozicioniran ko pionir:

O ovom pričam:

Pogle gdje ta lopta zapravo ide, ona neide u same rašlje po samoj putanji, ali ekstremni felš ju odvodi u tom smjeru. Da je Livaković stajao kako je trebao po svim pravilima 2-3 metra ispred jebene linije, uhvatio bi loptu točno prije nego je počela skretati prema rašljama, što mu je naravno bilo neuhvatljivo kad je stajao praktički zalijepljen za crtu!

Oduvijek mu je to bila velika mana, stajanje na gol crti i ja se stvarno toplo nadam da ti vrsni analitičari kojima navodno naš stručni stožer obiluje će ovo uočiti i da Livaković više neće dobivati mjesto jedinice pred dokazano boljim golmanima za koje i velika većina javnosti to misli da su. Bolji! Kompletniji!
Jako loše je pozicioniran Livaković, to se vidi odmah, bez nekih snimki. To samo mogu ignorirati slijepi neobjektivni navijači.

Lik nam je mačak u vreći na golu, te bi nas kao i u već par tekmi u prošlosti, mogao koštati nekog jako vaznog gola
Kuarnyaja is offline  
Old 23.09.2022., 09:15   #197
Quote:
Kao veliki hejter Dalića moram se nažalost složit. Nije neki taktički znalac, ali natjera je cijelu ekipu da ne srljaju i igraju dosta pametno. Slušaju ga i atmosfera je odlična.

Bolji taktičar od njega bi vjerojatno razjeba ekipu i međusobne odnose.

Dalić ima sreću da smo toliko jaki da skoro svaku utakmicu može promašit taktiku i postavu, nikad ne pogodi do kraja hahaha.

Al jbg, igrači mu ginu, slušaju ga, a kvalitet imamo. Ovakvi smo svakom mina na SP, iako već znam da će napravit svaku utakmicu neku grešku u taktici il prvoj postavi. Ali njega prati sreća, a to je važnije od taktike.
Sveti Germain is offline  
Old 23.09.2022., 09:20   #198
Quote:
Kuarnyaja kaže: Pogledaj post
Jako loše je pozicioniran Livaković, to se vidi odmah, bez nekih snimki. To samo mogu ignorirati slijepi neobjektivni navijači.

Lik nam je mačak u vreći na golu, te bi nas kao i u već par tekmi u prošlosti, mogao koštati nekog jako vaznog gola
Da se oće riješit njega i Juranovića iz prve momčadi i to bi bilo to. Ivušić možda nije talentiraniji od Livakovića al unosi neko samopouzdanje u ekipu, leži mu reprezentacija.

Juranović je srčan, dobar igrač, ali masovno limitiran. Rađe bi istrpia Stanišića. U ovako jakoj postavi Hrvatske Juranović strši ko najslabiji kotačić i tu će nas svi napadat.
Sveti Germain is offline  
Old 23.09.2022., 09:22   #199
Quote:
Obratite pažnju na loše pozicioniranje Livakovića kod gola.
Stajao je praktički na gol crti, što je neshvatljivo u toj situaciji i naročito kad vidiš da ide udarac s 20 metara, ti naprosot moraš izaći par metara naprijed i skratiti kutove.

Livaković nije top golman, ni blizu, treba taj mit razbit.
Apsolutno,Livaković mi je naša najslabija karika.Uplašen i vječito na gol liniji
Indigo83 is offline  
Old 23.09.2022., 09:24   #200
Osobno imam zamjerki na Dalićev izbor igrača, postavljanje taktike, ali jbg. čovjek ima rezultate i nemaš mu pravo ništa prigovorit.

Jako smo blizu final4
Izborili smo prvi pot za Euro24
Idemo na svjetsko u jako dobrom raspoloženju.

Svaka čast čovjeku na rezultatima

Livaković nije klasa, vide se nedostaci u igri nogom, u postavljanju i u izlascima kod kornera/prekida ali jbg. nije da imamo nekog puno boljeg, sad se možemo raspravljat da li je Ivušić bolji, ali je opet činjenica da Ivušić u Osijeku ne igra velike utakmice sa jakim protivnicima i ne mozes ga kvalitetno procijenit, Livaković opet redovito svake godine ima dosta jakih utakmica u Europi i u redu mi je da ima prednost.

Juranovića nisam nikad smekao, kvalitetom mi je to najlošiji igrač od svih naših u prvih 11, ali ista stvar, nemamo tu nikakve alternative, zato sam i drukao da Stanišić ode negdje na posudbu jer je bilo jasno da kraj Pavarda i Mazrouia neće imat nikakve minute, a igrača bez forme, ritma utakmica nikako nije dobro forsirat.
Jedina opcija kojoj ja naginjem, a i pisao sam već o tome jest Uremović na beku, igrao je to, zna to jako dobro zatvorit, brz je, motorican, visok pa moze i ubacaje na drugoj stativi zatvarat, a igra redovito, u formi je, onda bi i naš krilni igrač imao manje obaveza defanzivno, mogao bi onda i Majer na krilo, steta mi je drzat takvog igraca na klupi kad je u ovakvoj formi, baš šteta.
Vidi se na prvu kolika je razlika između njega i Sose, u obje faze igre.

Ma dobri smo, jako dobro popunjeni, kao i svi tako i mi imamo nedostatke u rosteru ali kažem, generalno smo jako dobro popunjeni, imamo širinu, hrvatska sada ima 30+ jako kvalitetnih igrača koji mogu u svakom trenu upast u reprezentaciju.
Obečavajuće ovo izgleda i za svjetsko i za budućnost.

Kad gledaš divimo se našoj vezi jučer Brozović, Modrić i Kovačić, sa klupe nam ulazi Majer
A danas će istrčat za mlade Franjić, Baturina i Sučić, pogotovo Baturina i Sučić več sad su klase, a šta će tek postat
Nema zime za nas ...
Iniestaa23 is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.