Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2022., 19:39   #21
Kaj niko mi nezna pomoći kako da rješim problem
kolarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 22:13   #22
A kako će ti netko od suforumaša pomoći na način da time problem bude i fizički riješen?

Javljaš se 'jednom tjedno' (u najboljem slučaju jednom dnevno) ali ni tad ne odgovoriš konkretno na neke od do tada pristiglih prijedloga ili pak dopunskih pitanja:
Quote:
post #6 - Na tabletu se može postaviti povezivanje kao uređaj za medije ili samo punjenje, moguće da su postavke kao punjenje.

post #7 - Jednostavno za provjeriti (za provijeriti ono iz posta #6), spoji na kabal od PC prema tabletu mobitel, ako laptop prepozna mobitel i ako mobitel traži da potvrdiš / omogućiš prijenos podataka tada je sa laptopom i kablom sve ok pa ostaje da vidiš opcije / postavke u tabletu.

post #8 - Vide li drugi uređaji bluetooth tableta? Postoji nevidljivI mod, obično je šifra šest osmica da ga "vidiš" ... bar je bila prije za uređaje tvornički podešene

post #9 - Probaj Any Desk.

post #15 - a da upotrijebis najlakse rjesenje a to je SD kartica
(tj. izvadiš SD karticu iz tableta i staviš je u utor laptopa - odnosno pomoću nekog jeftinijeg usb-sd adaptera ju spojiš s laptopom)

Jesi li probao na Google Drive uploadati npr. '.gif', '.jpg', '.png', '.bmp', '.webp' sliku?

Ili recimo '.avi', '.mov', '.webm', običan '.mp4' (znači ne H.264/... i ine kompresije mp4 formata) video?

Jesi li probao s nekoliko drugih vrsta fajlova - npr. '.pdf', '.txt', '.rtf'. '.doc', '.rar', '.zip'
(na gugl drajvu sa strane obje sprave vidljiv '.rar' ili '.zip' fajl bi recimo mogao sasvim solidno riješiti problem)

Jesi li probao sa svojim tabletom uploadati/downloadati video fajlove na nekoj od ostalih besplatnih file hosting stranica, sličnih 'mediafire.com' (ta je jedina s kojom sam i praktički upoznat)?

- Jumpshare
- Microsoft OneDrive
- Box
- Amazon Drive
- Dropbox
- Hightail
- Mediafire

Problem možeš probati riješiti i pomoću tutorijala na jubituju:
recimo ovako odnosno ovako

Uglavnom, na jutubitituju možeš i sam upisati ključnu 'riječ'
android tablet google mail signin issues
pa potražiti onakav tutorijal o tome, kakav ti najviše odgovara (jezik, dužina, način objašnjavanja, ...)...

Ali isto tako sam guglaj i ključnu 'riječ'
android OS google drive couldn't sign in there was a problem communicating with google servers. try again later
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2022., 22:15   #23
kazem ti ja, smetje. vise se se ne podrzuava taj prastari andorid, cak i da preko SD kartice prebacis to ce biti bolesno sporo. prestaro je, znam jbg glupo baciti ali nema smisla.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2022., 18:22   #24
Hvala na razumijevanju i strpljenju, a ništa onda bacam ga jer je to malo teži problem za mene
kolarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2022., 21:29   #25
Quote:
kolarina kaže: Pogledaj post
Mislio sam ga dati sestri koja bi koristila samo za gledanje filmova koje ja uploadujem na Google drive
Koliko ima god?

Quote:
Znam da je star ali nije mi jasno zašto se ne može spojiti na GoogleDive, jer istim accountom bez problema otvara Gmail
1. Prijavi se s tabletom na wi-fi
2. Odi potom via google Chrome na google.hr i pogledaj gore-desno dali se pojavio tvoj google nickname/alias. Ako nije, desno-gore u kutu klikni na prijava.

Ako ta metoda ne uspije..

3. Postavke -> Računi/Accounts -> Google -> Dodaj račun/Add

Ak to ne uspije, javi ovdi i budi spreman na (totalni) reset tableta.. btw koji je to tablet? I koje windowze koristiš (na laptopu)?
Old 25.09.2022., 10:48   #26
Prijavljen sam na google s svojim accountom i kad otvorim Chrome gore na traci piše "Sign-In error for [email protected]" ERROR- no connection
Kad kliknem na gMail otvori mi bez problema moj eMail, a kad otvorim GoogleDrive nema ništa iako sam uploadovao nekoliko videa na laptopu
Tablet je "K00F" a laptop ima Windows 10
kolarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 11:17   #27
Quote:
Hvala na razumijevanju i strpljenju, a ništa onda bacam ga jer je to malo teži problem za mene
Ne moraš baciti. Uvijek za nešto može poslužiti. Makar kao okvir za slike.
Staviš ga na policu i namjestiš da ti svakih nekoliko minuta (sati?) prikaže neku sliku iz kućnog fotoalbuma.
Old 25.09.2022., 14:07   #28
Quote:
Prijavljen sam na google s svojim accountom i kad otvorim Chrome gore na traci piše "Sign-In error for [email protected]" ERROR- no connection
Kad kliknem na gMail otvori mi bez problema moj eMail, a kad otvorim GoogleDrive nema ništa iako sam uploadovao nekoliko videa na laptopu
Koja ti je verzija Chrome? Očito Chrome na tabletu ima problem sa nekim https konekcijama, tj dig.certifikatima koji se automatski downloadaju, i/ili ne može izvršiti skriptu za klijent stranu Google Drive.

Meni se to redovito javlja na prastarom IE6 (moram ga koristiti za neke legacy programe).

Pokušaj patchirati Chrome na nešto noviju verziju. Ne previše novu jer će ti zaglaviti tablet.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 14:38   #29
Quote:
...
Kakva prava za pristup (vidljivost, downloadanje itd.) si dodijelio tim fajlovima koje pak na tabletu ne vidiš, pa makar su zasigurno tamo i makar si ih ti sam uploadao, ali s laptopa?

Probaj na u tabletu otvoreni Google Drive, s tog istog tableta uploadati neki video pa i neki slikovni fajl
(toliko da vidiš hoće li ti u takvom slučaju "ovi, sad uploadani" fajlovi pak biti vidljivi)...

Isto tako probaj na gmail ondnosno na gdrive ići s tabletovim 'originalnim' browserom... ili pak s Firefoxsom...

Čudno mi je da ti tablet nije uspjelo povezati s laptopom s kablom za punjenje tableta -> usb plus onaj drugi dio.

Jesi li bio dovoljno uporan kod pokušavanja 'uspostaviti vezu'?
(jesi li tome posvetio barem koju minutu: npr. uštekavao-ištekavao usb i onaj drugi dio, nekoliko pričekao pa refrešao (sve to vrijeme otvoren) 'This PC' folder... pa onda jovo nanovo... ...etc?)
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 19:20   #30
Neki tableti su imali dva mikro USB priključka , jedan od njih je bio za OTG pa treba vidjeti manual za prebacivanje data podataka.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 21:00   #31
Quote:
"i tako za bilo koju aplikaciju koju idem tražiti
i gore se pojavi neki uskličnik, kad ga dotaknem, piše error retrieving information from server. DF-DFERH-01
Ja bih za pocetak googlao kako rijesiti ovu gresku, pa kad jednom dobijes ispravan Play Store onda ces moc updateat aplikacije i stvar bi mozda mogla profunkcionirati.

Jesi li postavio tocno vrijeme i datum?

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Koja ti je verzija Chrome? Očito Chrome na tabletu ima problem sa nekim https konekcijama, tj dig.certifikatima koji se automatski downloadaju, i/ili ne može izvršiti skriptu za klijent stranu Google Drive.
Da, i meni se to cini - Android je prastari, Google Play mu ne radi a resetirao je tablet - sto znaci da je vratio natrag taj prastari Chrome...
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 22:45   #32
Quote:
Oprosti moja greška, taj korak (s chrome prijavom) je nebitan.

Quote:
Asus K? Jbtga taj mi nije prošao kroz ruke, no ok isprobaj ovo:

1. Odi u: Postavke -> Računi/Accounts -> Google -> Dodaj račun/Add i tamo dodaj svoj google email
2. Potom odi na gogole play/store. Trebao bi biti prijavljen i trebao bi imati mogućnost najnormalnije rabiti tu app.

Nota: vezano uz nemogućnost spajanja tableta na laptop, tablet ima opciju u postavkama gdje se mora omogućiti takva konekcija (nešto tipa enable USB connection).

Pritom valja računati i da tablet treba imati prostora za google services, bez čega npr playstore neće ni raditi, a 16GB je recimo danas jako malo.. anyway puno sreće.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.