Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Pogledaj rezultate ankete: Kakva je bila VN Italije?
negledljiva 7 35.00%
podnošljiva 8 40.00%
dobra 4 20.00%
vrlo dobra 1 5.00%
odlična 0 0%
vrhunska 0 0%
Glasovatelji: 20. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2022., 14:20   #241
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Razlika DRS ili bez DRS-a može bit cca 10-20km/h, ne 40 km/h...
E sad ak je tebi jasno kak se dobije razlika od 40km/h onda prestani gubit vrijeme tu...
Javi se u bilo koju F1 ekipu, oni će ti ziher rado platit puste milijune za taj DRS sustav koji buš im ti smislil a da nosi 40km/h razlike...
Zato sam i rekao:
"Dodaj još efektu DRS-a i slipstream i dobiješ impresivnu brzinu."

Old 25.09.2022., 19:58   #243
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Usporedi brzinu na speedtrapu u kvalama i u utrci i onda donesi zaključak koliku razliku DRS u Monzi čini:

Čudiš se zašto je razlika na speedtrapu u utrci između Sainza i Leclerca velika. Ja ti samo objašnjavam razlog. Ne kužim što nije jasno.
DRS je zajedno sa slipstreamom "vrijedio" svega 8-12 kmh u Monzi.
Auti već ionako imaju jako malo draga s malim stražnjim krilima pa je i logično da nema puno koristi od otvaranja stražnjeg krila.
Evo ti nekoliko primjera iz utrke gdje je bila prilazana brzina oba bolida:

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2022., 21:04   #244
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Aha, a u kvalifikacijama nema slipstreama...
Ima, ali minimalnog. Ferrariji koliko me pamćenje služi u kvalama nisu imali nikakvog zeca neposredno ispred sebe koji im je davao znatni tow.
U utrci je Sainz recimo imao izražen slipstream efekt poput ovog na 2:17

Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
DRS je zajedno sa slipstreamom "vrijedio" svega 8-12 kmh u Monzi.
Auti već ionako imaju jako malo draga s malim stražnjim krilima pa je i logično da nema puno koristi od otvaranja stražnjeg krila.
Evo ti nekoliko primjera iz utrke gdje je bila prilazana brzina oba bolida:
Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
Ti meni prikazuješ slike s bolidima koji nisu Ferrariji. Podaci iz kvala i utrke su vrlo egzaktni. Leclerc nijednom na utrci na startno-ciljnoj ravnini nije aktvirao DRS i imao je daleko manju brzinu na speedtrapu od Sainza. A uz to je imao i puno manju brzinu od one koju je sam vozio u kvalama.
Leclerc kvale 343,2 km/h > Leclerc utrka 319,1 km/h
Sainz kvale 346 km/h > Sainz utrka 356,4 km/h
U Sainzovom slučaju efekt slipstreama vrijedi 10 km/h.
U Leclercovom slučaju efekt DRS-a mu je donio više od 20 km/h. Tu treba uračunati i koji kilometar na sat da je dobio u kvalama jer je imao nešto prazniji bolid. Ali DRS mu nije donio samo nekoliko km/h nego između 10 i 20 km/h.
Old 25.09.2022., 21:31   #245
Zašto bi morao biti baš Ferrari ako je moja tvrdnja općenito da drs malo vrijedi u Monzi?
Hoćeš reći da je Ferrariju drs+slipstream donosio cca 40kmh a svim ostalima 8-12?
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2022., 10:28   #246
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Zašto bi morao biti baš Ferrari ako je moja tvrdnja općenito da drs malo vrijedi u Monzi?
Hoćeš reći da je Ferrariju drs+slipstream donosio cca 40kmh a svim ostalima 8-12?
Zato što raspravljamo cijelo vrijeme o velikoj razlici između Ferrarija. Teško je donositi zaključke o ostalima jer su svi imali aktiviran DRS na startno-ciljnoj ravnini. Osim Russella. A i kod njega je zbog toga razlika u brzini s i bez DRS-a 14 km/h.
Brzina na ravnom dijelu staze ovisi i o setupu bolida. Oni s malo većim downforceom imat će i veći drag, a samim time i razlika na pravcu s ili bez DRS-a na pravcu bit će veća, nego kod onih bolida koji imaju manji downforce i manji drag. A i efekt slipstreama puno je veći što si bliži bolidu ispred. A Ferrari je hvala bogu zbog svoje brzine u zavojima imao i veću blizinu onima ispred i samim time ih i lakše prestizao.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.