Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2022., 22:22   #1661
Sjela placa za 9 mjesec.

Stiglo i 300€ za energiju.

Ok, oporezovali su tih 300€, ali tko ce poklonu gledati u zube?

Ja necu.
Old 28.09.2022., 10:27   #1662
necu ni ja.

samo da placa sjedne
Old 28.09.2022., 11:39   #1663
Ajmo igrat igru, vi meni uplatite 300€, pa ću ja vama pokloniti 170€..
Old 28.09.2022., 11:42   #1664
ne zaboravi 19% pdva na 170
registracija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2022., 13:11   #1665
Radio sam u njemackoj i sad i u hrvatskoj mirovinsko trazi neku “A1 potvrdu” da sam u tom periodu imao njemacko mirovinsko osiguranje. Jel zna netko mozda tko izdaje tu potvrdu i kako do nje najlakse?
Old 28.09.2022., 14:13   #1666
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post

Pa onda na poreznu vidjet sta tamo kazu

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Raphael Adolini is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 09:13   #1667
Pozdrav ljudi.

Zivi li tko u manjem njemackom mjestu, tipa do 10-15 000 ljudi max?

Mi pomalo razmatramo kupnju stana i jedno takvo malo mjesto nam se jako svidjelo, no secuci se smo dobili dojam da su nas stanovnici malo "cudno gledali". Inace zivimo u 10x vecem gradu punom imigracije i nije nesto cudno cuti razne jezike ali ovdje sam se prvi put osjetila bas malo neugodno.

Gradic mi je predivan i nije mi daleko posao, ali smo malo obeshrabreni tim iskustvom
Ne cini mi se da ima bas puno stranaca kao drugdje, ali mozda je to samo moj nerealan dojam i generalno stvar trenutka.

No eto ipak mi ostaje pitanje jesu li ljudi u manjim mjestima zatvoreniji i neprijateljskije raspolozeni prema imigrantima ili nisu? Voljela bih neka pozitivna iskustva

Mi naravno ucimo i sve vise pricamo njemacki, radimo oboje solidne poslove, nemamo nikakve namjere primati socijalnu pomoc

Najvise bih voljela da se varam i da uzalud brinem, jer zbilja nije neka sreca kupit stan negdje gdje se osjecas nedobrodoslo
TincH is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 09:27   #1668
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.

Mi pomalo razmatramo kupnju stana i jedno takvo malo mjesto nam se jako svidjelo, no secuci se smo dobili dojam da su nas stanovnici malo "cudno gledali". Inace zivimo u 10x vecem gradu punom imigracije i nije nesto cudno cuti razne jezike ali ovdje sam se prvi put osjetila bas malo neugodno.

Gradic mi je predivan i nije mi daleko posao, ali smo malo obeshrabreni tim iskustvom
Ne cini mi se da ima bas puno stranaca kao drugdje, ali mozda je to samo moj nerealan dojam i generalno stvar trenutka.

No eto ipak mi ostaje pitanje jesu li ljudi u manjim mjestima zatvoreniji i neprijateljskije raspolozeni prema imigrantima ili nisu? Voljela bih neka pozitivna iskustva

Mi naravno ucimo i sve vise pricamo njemacki, radimo oboje solidne poslove, nemamo nikakve namjere primati socijalnu pomoc

Najvise bih voljela da se varam i da uzalud brinem, jer zbilja nije neka sreca kupit stan negdje gdje se osjecas nedobrodoslo
cuj, 10-15 000 nije tako malo, ali kuzim feeling. gdje ste se to setali, po "centru" ili po kvartu gdje bi kupili nekretninu? Jel populacija pretezno starija? mi zivimo u "selu" koje je zapravo dio veceg grada, dosta starije populacije, ali i sve vise mladjeg svijeta s djecom, i dosta stranaca od svukud. ima li hrvata tamo gdje bi se vi skucili? nekad je tesko na prvi pogled steci pravi dojam, odite jos koji put ucinit djir...
Old 05.10.2022., 10:06   #1669
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
cuj, 10-15 000 nije tako malo, ali kuzim feeling. gdje ste se to setali, po "centru" ili po kvartu gdje bi kupili nekretninu? Jel populacija pretezno starija? mi zivimo u "selu" koje je zapravo dio veceg grada, dosta starije populacije, ali i sve vise mladjeg svijeta s djecom, i dosta stranaca od svukud. ima li hrvata tamo gdje bi se vi skucili? nekad je tesko na prvi pogled steci pravi dojam, odite jos koji put ucinit djir...
Cini mi se da su stariji ljudi ugl tamo , i to bas lokalni Svabe.

Setali smo po starom centru, jako je dobro ocuvano i preslatko, bas se vide da ponosno njeguju mjesto.

Ali prosli smo i kroz noviji dio s kucama i zgradama i vidjeli igralista s dosta mladih mama s djecom.

No, uglavnom mi se cini da dosta prevladava domace stanovnistvo, puno sam manje u postotku vidjela onih koji izgledaju imigrantski.

Mi sigurno ne bi zivjeli u starom centru , iako su te kuce fakat prekrasne treba nam parking i ipak novija zgrada.

Grad u kojem radimo je 10x veci i ima puno vise imigracije, a zapravo je relativno blizu. Nisu spojeni, odvojeni su gradovi u svakom smislu, iako je kreis isti. Taj manji mi bas djeluje ko neki "geto" domacih starih Svaba

Za Hrvate ne znam, ali nije mi ni bitno toliko. Mogu se zbilja druziti s bilo kim ako je simpa.

Adaptivna sam, naucit cu jos bolje jezik i ok se slazem s domacima ovak na poslu i to, trudim se postovatisve obicaje, samo bas ne bih da oni imaju problem sa mnom
TincH is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 10:29   #1670
Quote:

Setali smo po starom centru, jako je dobro ocuvano i preslatko, bas se vide da ponosno njeguju mjesto.

Ali prosli smo i kroz noviji dio s kucama i zgradama i vidjeli igralista s dosta mladih mama s djecom.

No, uglavnom mi se cini da dosta prevladava domace stanovnistvo, puno sam manje u postotku vidjela onih koji izgledaju imigrantski.

Mi sigurno ne bi zivjeli u starom centru , iako su te kuce fakat prekrasne treba nam parking i ipak novija zgrada.

Grad u kojem radimo je 10x veci i ima puno vise imigracije, a zapravo je relativno blizu. Nisu spojeni, odvojeni su gradovi u svakom smislu, iako je kreis isti. Taj manji mi bas djeluje ko neki "geto" domacih starih Svaba

Za Hrvate ne znam, ali nije mi ni bitno toliko. Mogu se zbilja druziti s bilo kim ako je simpa.

Adaptivna sam, naucit cu jos bolje jezik i ok se slazem s domacima ovak na poslu i to, trudim se postovatisve obicaje, samo bas ne bih da oni imaju problem sa mnom
A, i ti si u the Länd! mi smo juzno od stuttgarta, ali ne tako juzno da bi bili na alb-u. dosta mojih kolega zivi po gradicima i selima, i putuje na posao. ako vec gledate novogradnju, onda su i sanse vece da naletite na mladju ekipu, koja vrlo lako moze bit i medjunarodna. nekad tek kroz pricu skuzis odakle je tko, jel prva druga ili koja vec generacija u DE.
apropos geta starih svaba, nece oni vjecno biti tamo, da tako kazem
medju nasim susjedima ima starosjedilaca, vise i manje druzeljubivih, znatizeljnih, mladih obitelji s djecom, ne mos sa svima bit dobar!
ako vam se svidja lokacija, dajte si jos koju sansu, recimo ako ce u tom gradicu bit neko dogadjanje, tipa bozicni sajam, ili neko drugo dogadjanje, odite i vidite kakav ce dojam ostavit
Old 05.10.2022., 10:48   #1671
Quote:

gle, ja sam u manjem gradu. Meni to cak ni nije grad ali eto. U centru pretpostavljam da jesu starosjedioci, i tu kod mene. Mi smo kupovaii gradilište, cijeli kvart novogradnja. Prvi susjedi jesu domoroci već par generacija, ali u ulici imamo Portugalca i Talijana. I Rusa. Uglavnom svega. I nema nikakvih problema. Važno je samo kak ti grad "legne".
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 21:02   #1672
Vrijedi li hrvatska dozvola za viljuškar u Njemačkoj?
Old Jučer, 16:39   #1673
Quote:
Pozdrav ljudi.

Zivim ja, i u jos manjem. 8000 stanovnika.

Kako izgleda to cudno gledanje? Ja sam cudno gledao kad sam vidio zesnku tetoviranu do cela i izbusena do da sad da ne kazem cega... jel takvo cudno gledanje? Istina bog to je bilo prije 20 godina

Uglavnom te price i o tome kako su njemci hladni, zatvoreni, i sta ja znam kakvi si trebate izbiti iz gleve i opterecivati se necime drugime...
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:42   #1674
Quote:
shamelesss kaže: Pogledaj post
Vrijedi li hrvatska dozvola za viljuškar u Njemačkoj?
Ovisi od firme. Pitaj tamo. Ako i ne vrijedi, mozes poloziti u firmi, puno firmi organizira interno besplatno tecajeve, jer im vilicarista fali...
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:37   #1675
Hej ekipa,
pitanje za vlasnike nekretnina, jeste ispunili prijavu za Grundsteuererklärung?
Jel komplicirano pa treba Steuerberater il ide i solo?
I ak si clan Lohnsteuerhilfe, jel i oni mogu pomoc?
Euzebijica is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:54   #1676
Quote:
Euzebijica kaže: Pogledaj post
Hej ekipa,
pitanje za vlasnike nekretnina, jeste ispunili prijavu za Grundsteuererklärung?
Jel komplicirano pa treba Steuerberater il ide i solo?
I ak si clan Lohnsteuerhilfe, jel i oni mogu pomoc?
Ispunila.

Treba puno čitati, ali imaš naći pomoć u mreži.. video i druga objašnjena.

Ne znam je li Lohnsteuerhilfe pomaže.
Old Danas, 06:49   #1677
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ispunila.

Treba puno čitati, ali imaš naći pomoć u mreži.. video i druga objašnjena.

Ne znam je li Lohnsteuerhilfe pomaže.
Hvala!
Euzebijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.