Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2021., 10:12   #941
I ja se pitam što se događa sa mojim WMF setom lonaca ( kupljeno u Lesnini, Provence plus ). Dno promijenilo boju, kao neke ljubičasto, tamo sive fleke nakon par kuhanja A pazila da sol ne stavljam prije nego zavri, koristim plastične ili drvene kuhače... Baš razočarana! A dvojila kod kupnje između WMF i Fisslera. I sad razmišljam, reklamirati ili ne. Da li će te mrlje nestati ili ne... (((
gassiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 10:16   #942
Ocat to riješi doslovce u roku tri sekunde.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 11:06   #943
Quote:
Nuna kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Kupljen set posuđa wmf Astoria i dešava se to da lonac pušta neku crnu boju. Znači prokuham vodu, istresem i obrišem ubrusom, ostaje crno. Par puta operem, prokuham vodu i opet isto. Do vode nije sigurno jer na drugom posuđu toga nema.
Zna li netko šta bi to moglo bit? Hoće li to možda korišrenjem nestati ili da reklamiram...
Lonci kupljeni u Mulleru, imaju akciju trenutno 800kn 6 lonaca, inače cijena 2000kn
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ocat to riješi doslovce u roku tri sekunde.
Hvala na savjetu Nadam se da će mrlje nestati....
gassiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 14:39   #944
Quote:
anneb kaže: Pogledaj post
inace cijena 2000kn, a na amazon.de 110e + 10e postarina
Iskreno nemam pojma za cijene dalje, ovo mi se činilo ok sniženje, za 2000kn ga ne bi nikako kupila
Nuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2021., 14:42   #945
Quote:
bLah. kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam to su ostaci od procesa poliranja. Pomijesaj toplu vodu i sodu bikarbonu, napravis pastu u omjeru 1:1 pa s tim malo premazi, lagano izribaj i isperi
Probat ću sa sodom iako ne kužim zašto ti ostaci ne bi otišli samo sa kuhanjem vode par puta i pranjem... Ali hvala na savjetu
Nuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2021., 14:45   #946
Ima li netko možda emajlirani tavu iz Lidla od lijevanog željeza ?
U ponudi je ovog tjedna. Ako netko ima zanimala bi me iskustva.

Razmišljala sam već uzeti tavu od Metalca, isto je emajla iznutra i izvana i sad sam ugledala ovu. Samo ovdje je taj sloj emajla crne boje i nekako je hrapav dok je kod tave od Metalca bjeličaste boje i površina je skroz sjajna. Neznam je li to do različite obrade ili je na ovoj iz Lidla taj sloj emajla tanji. Svakako, željela bi da mi tava ima taj sloj emajla da ju ne moram sezonirati (barem sam mislila da se takve tave ne treba sezonirati jer u uputstvima pise da ih je potrebno premazati uljem i zagrijati) i da ne moram paziti na kiseline.
janey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2021., 17:10   #947
Ako sigurno želiš gus emajl grill tavu, za tu cijenu nemaš što izgubiti.

Ja osobno gus tavu ne bih uzeo emajliranu, jer poanta kod gus tave mi i je da se napravi seasoning, jer tava postane dosta neljepljiva, pa je lakše npr ribu u njoj peći i slične osjetljive namirnice.

Ali posto nemam iskustva sa grill tavama, ni emajliranima, možda se javi netko tko ima.

Možda je nehrđajuća sa debelim dnom bolji izbor?
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2021., 22:17   #948
IKEA i Staub imaju hrapavi emajl u gusanim posudama jer je navodno bolji za zapeći meso prije pirjanja, tako da bi valjda bio prikladniji i za roštilj tavu. Osobno, koristim neemajliranu gusanu roštilj tavu (i IKEA emajlirani lonac, uz običnu čeličnu DeBuyer*... imam i par nehrđajućih i prevučenih sa debelim dnom). :neznam:

* nju puštam da se stvori 'seasoning' od kuhanja, prirodnim putem... zasad je nereprezentativno flekava
KGW is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2021., 13:22   #949
Pozz ekipa, u potrazi sam za tavama. Treba mi 24,26cm

Eh nekako sam zapeo na tefal al ne znam koja bi bila njihova "najbolja serija" kojim redoslijedom ih poredat. Ima so chef, unlimited, intuition....?
vigosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2021., 19:21   #950
Question

Quote:
vigosan kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa, u potrazi sam za tavama. Treba mi 24,26cm

Eh nekako sam zapeo na tefal al ne znam koja bi bila njihova "najbolja serija" kojim redoslijedom ih poredat. Ima so chef, unlimited, intuition....?
Super pitanje, a sve je to danas neki kovani aluminij razno raznih kvaliteta teško je odabrati mi smo do nedavno koristili Delimano izdržale su dvije godine nakon toga ode sve kvragu. Prije par mjeseci kupili smo Masterpro tave koje su isto kovani aluminij + čelik i mogu reć za sada da su sigurno 2,3 stepenice iznad tava koje sam imamo i koristio.

Uglavnom čini mi se da ovi imaju ogromnu ponudu pa baci oko ima hrpetina toga pa odvoji vremena https://eboomo.com/collections/tave-...oklopci-posude

Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 11:26   #951
Naletio sam danas u konzumu, imaju na nekoj akciji Royal van Kempen & Begger tave skroz povoljno.
Trebao bih onu sa poklopcom 28cm, da može i u pećnicu, košta 250kn.

Dali je netko kupio istu ili neku drugu i kako je zadovoljan?

Izguglao sam neke reviewove gdje kažu da su se brzo pogrebale i da se lijepi sve za njih, pa nisam siguran jeli uistinu tako

Isto tako ako imate prijedlog za neku tavu od 28cm a da može u pećnicu, recite

edit:
Bacio sam oko na Merhzer tave isto, koristi li netko neku od ovih koje se nude: premium silver, rosegold, prochef ili diamond black?
Old 08.11.2021., 14:33   #952
Imam ovaj prochef lonac za umake, nije bas usporedivo jer se u tavi przi nesto agresivnije ali ja sam ovim vrlo zadovoljan. Opcenito imam nekoliko stvari raznih Merhzerovih linija (metropolitan, diamond black itd) i sve mi se pokazalo vrlo dobrom vrijednosti za lovu, pogotovo sto se u supermarketima moglo u raznim razdobljima nabaviti i po nizim cijenama nego sto su u webshopu. Sto se grebanja i non sticka tice to je i razlog zasto nisam fan skupljih non stick tava/lonaca, taj premaz je uvijek osjetljiv bez obzira na cijenu i bolje mi je kupovati ovako neke best buy marke i tretirati to kao potrosnu robu i realno sve mi je to tu negdje kvalitetom (merhzer, fissler, kitchenaid, tefal, kitchencraft i razni drugi brandovi koje sam probavao) dok god imaju zadebljano dno (npr.primjer najjeftiniji tefalovi modeli imaju tanko dno i to je uzas, potpuno neravnomjerno zagrijavanje i savijanje). Iako vezano za ove royal tave, ne znam za taj brand ali osobno nemam dobra iskustva sa jeftinijim keramickim premazima, nekoliko keramickih tava koje sam probao su u startu bile bas savrseno non stick ali su isto tako vrlo brzo gubile taj premaz i to je bilo bas jako osjetno, neupotrebljivo do razine da ni veca kolicina ulja ne pomaze dok se kod drugih vrsta taj sloj gubi nekako linearnije. Kad malo razmislim mislim da sam bas i Mehrzer keramicku tavu (nema takve u ponudi vise) imao i ta mi je bas jedina losa bila od njih.
S druge strane u stainless steel tave, lonce se isplati uloziti vise love, dugotrajnije je i veca je razlika ako je dno u vise slojeva, bolje rucke, poklopac itd.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2021., 16:09   #953
Hvala na detaljnom odgovoru

Bacim oko i na stainless steel
Old 10.11.2021., 08:02   #954
Ne znam kakav je ostatak Mehrzer ProChef linije, ali imam i ja onakav lonac i to NIJE za indukciju. Piše da je, čak i na dnu ima zavojnicu i "induction", ali u praksi fakat nije. Eto čisto da napomenem.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 12:47   #955
Tražim već neko vrijeme niski lonac s poklopcem. Ne bih neki veliki, otprilike veličine za rižoto za troje Jedino što nalazim je Korkmaz. Imate li možda prijedloge za neke druge marke?

https://www.lonciipoklopci.hr/korkma...pcem/pid/30423
vertov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 21:39   #956
Od Mehrzer-a je dobra Stone Strong Premium Granit serija jer ima peteroslojni premaz i jako je glatki premaz kada prstima prelazite po tavi dok ostale serije pogotovo onaj jeftikaner Metropolitan i Diamond Black imaju onako neki grublji feeling kojeg se ja užasavam jer ne volim hrapavu površinu na tavama, volim da je non stick premaz baš jako gladak na dodir..

https://mehrzer.com/proizvod/tava-28cm-stone-strong/

Jedino je kvaliteta ručke mogla biti bolja, ručka isto ima taj neki drveni look premaz koji se s vremenom počne ljuštiti.

Za Pro Chef liniju nisam uspio vidjeti uživo kakva je glatkoća premaza...
shadowfix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2021., 22:41   #957
Ne ulazeci u osobne preference, valja imati na umu da glatkoca premaza nema bas nikakve veze sa kvalitetom istoga. Taj ultra glatki premaz se bas cesto i koristi i kod jeftinijih tava koje se razbacuju raznim "kamen" "granit" "dijamant" nazivima iako ne sadrze nista od navedenih elemenata vec je u prici marketing iluzija.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2021., 15:57   #958
Trebam preporuku za suđe nekog srednjeg cjenovnog ranga. Sad ću za BF uzeti nešto, pa sam gledala Delimano, Rosmarino, Tognana, sve mi izgleda ko isti drek višemanje

Ne želim teflon nikako, i izbjegla bih vulgaris inox lonce.

Trebam dublju tavu, običnu tavu, grill tavu, dva manja lonca za skuhati juhu, štojaznam, 5 litara cca, te jedan ili dva mala za umake.
Old 22.11.2021., 18:35   #959
Što točno znači vulgaris inox? Inox za lonce imho i je jedina opcija, ili najbolja. Možda jedino emajl još je alternativa.

Teflon također ima svoju namjenu. Npr palačinke, jaja. Mi imamo i teflon tavu sa debelim dnom koja je isto super.

1 tava je malo imho. Barem još jedna manja.

Duboku tavu bih gledao sa poklopcem.

Ne bih uzimao nikada set osim ako baš točno znaš što želiš i taj set to ima. Možda neki 5-1 sa 4 lonca i dubokom tavom.

Neznam što forumaši kažu za Korkmaz?
Sheshirdzhija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2021., 20:10   #960
Koje posuđe?

Ma, imam raznog rasparenog sudja, velike inox lonce za zimnicu, teflon tavicu za palacinke, wok, koristimo jednom godisnje sve od navedenog.

Ovo smatram vulgaris inox loncem:

Na njima mi se ne svidja sto promijene boju, dobiju fleke koje ne idu nikako dolje pa sve izgleda zamazano.

Trebam nesto za svakodnevnu upotrebu, vidim sto najcesce rotiram, i to su stvarno 2x5 litara, 2x1-2 litre, grill tava, tava za jaja, i jos jedna ta duboka koja je zapravo nesto izmedju tave i plitkog lonca

Teflon ne jer je muz sivonja i ne pazi zato gledam te kamen/granit/keramika serije.

Tognana mi je za sad favorit, ili ova Black serija, ili Stone and Wood, samo ne znam jel vrijedi tih para. Zadavit ce me ovaj moj ako dam 2000 kn na sudje koje ce za godinu dana izgledati ocajno i nece biti lako za odrzavanje i koristenje.

Ne mora nuzno biti set kao set, nego da ima neka serija iz koje si izaberem 6-7 matching komada.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.