Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2022., 21:31   #1741
Nije do Revoluta. Danas je meni na Emezetti javilo gresku za push notifikaciju koja je dosla, i isto sam trebao MDS. Netko je na Revolut temi napisao da su dobili mail od HPB gdje kazu da rade na otklanjanju greske.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 13:33   #1742
mozete napraviti nalog na mhpbu. Meni izbacuje greska u modelu / pozivu na broj.
biGmazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2022., 19:02   #1743
Zašto se trenutno ne može mHPB prebaciti na drugi mobitel bez odlaska u banku?

Sent from my FNE-NX9 using Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2022., 18:33   #1744
imam super smart i app na starom mobitelu koji je krepao i nemogu ništa.kakva je procedura za novi telefon da imam internet bankarstvo
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2022., 18:52   #1745
Instaliraj novu aplikaciju na mob, odaberi da želiš otvoriti račun, ispuni sve do kraja i obaviš video call s djelatnikom pa ti on pošalje aktivacijske kodove putem aplikacije ili odeš u poslovnicu i zatražiš nove aktivacijske kodove.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 16:18   #1746
Zbog razbijenog mobitela mHPB mi ne radi dobro, pa sam išla uplatiti sudsku pristojbu na šalter. Nalog sa svim podacima za plaćanje sam imala na mobitelu, međutim, djelatnica nije htjela prepisati podatke s mobitela nego je inzistirala da ja sama prepisujem podatke na papirnu uplatnicu, pa da onda opet ona prepiše s uplatnice. Budući da se radilo o sudskom predmetu uz jako puno detalja i brojeva, a ja papirnu uplatnicu nisam ispunjavala već 10+ godina (jer sve radim online), nisam pravilno upisala podatke pa sam morala sve ispočetka, uz podsmjehivanje djelatnice kako sve krivo upisujem (kao da smo mi klijenti dužni sve znati; nije da radim s takvim nalozima svakodnevno kao ona pa da imam sve "u malom prstu"). Uglavnom, sve se to jako oduljilo: moje upisivanje nekoliko puta, pa njeno pretipkavanje, pa provjeravanje, ispravci...
Međutim, pravi šok sam doživjela kad sam kasnije pregledavala transakcije i vidjela da mi je djelatnica naplatila nekakvu naknadu od 50 kn (piše "u korist PR osobe HSVP). Ni u jednom momentu nije spomenula da trebam platiti naknadu, niti da je naknada tako velika, niti zašto se naplaćuje, niti mi je dala bilo kakvu potvrdu o naplati tolikog iznosa tako da nisam imala pojma sve dok nisam kasnije ušla u svoj račun i slučajno otkrila. Ako je naknada po transakciji preko mBankinga 2,25, a na šalteru 50 kn - to je ogromna razlika i ona je bila dužna to napomenuti, kao i izdati potvrdu o naplati nanade. Tako rade PBZ i Zaba, ne znam zašto bi HPB bio iznimka.
Old 25.11.2022., 16:30   #1747
Da nisi možda na obrascu slučajno označila "hitno"? Što se tiče potvrde, nju si svakako trebala dobiti, bilo otisnutu na tom obrascu koji si popunila, kao što radi recimo pošta (ili je barem prije radila, jako dugo nisam plaćao u pošti), bilo na posebnom papiru.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 17:25   #1748
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Da nisi možda na obrascu slučajno označila "hitno"? Što se tiče potvrde, nju si svakako trebala dobiti, bilo otisnutu na tom obrascu koji si popunila, kao što radi recimo pošta (ili je barem prije radila, jako dugo nisam plaćao u pošti), bilo na posebnom papiru.
Apsolutno nisam. Nije ni bilo te opcije. Bila je klasična old school papirnata uplatnica. Poslala sam im upit, javim što su odgovorili, jer nikako ne može biti ok da klijentu skinu novce s računa bez njegova znanja pa da se radi i o 50 lp, a kamoli 50 kn.

Edit: sad vidim dolje u ćošku uplatnice, tamo gdje je pečat banke, nekakve brojke ali su dosta blijede - pola ih se ne vidi. Sve i da piše taj iznos ispod pečata (koji je u mom slučaju praktički nevidljiv), trebala mi je reći prije transakcije jer ja ne bih pristala na tako visoku naknadu da sam znala.
Old 25.11.2022., 17:35   #1749
Quote:
Zuzzu kaže: Pogledaj post
Apsolutno nisam. Nije ni bilo te opcije. Bila je klasična old school papirnata uplatnica.
Standardni HUB obrazac ima opciju "hitno", lijevo od valute i iznosa (slika).

Koliki je bio iznos transakcije? Standardna cijena je 1% od iznosa, min 8 kn, max 80 kn.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:01   #1750
vjerojatno uzimaju postotak od iznosa, kad sam radio isplatu honorara i uplacivao porez to su mi bili naplatili
pa je moguce da uzimaju postotak od svega
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:54   #1751
Quote:
Standardni HUB obrazac ima opciju "hitno", lijevo od valute i iznosa (slika).

Koliki je bio iznos transakcije? Standardna cijena je 1% od iznosa, min 8 kn, max 80 kn.
5000 kn. I ne, definitivno nisam označila oznaku "hitno".

Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
vjerojatno uzimaju postotak od iznosa, kad sam radio isplatu honorara i uplacivao porez to su mi bili naplatili
pa je moguce da uzimaju postotak od svega
Kako god bilo, 50 kn naknade je meni previše. Trebala mi je to napomenuti jer ja ne bih pristala toliko platiti nego bih to riješila drugačije.
A općenito sam primijetila da se po bankama ponašaju kao da klijenti moraju znati sve njihove cake i prakse, pa tako i ta djelatnica što se smijuljila jer se nisam snalazila s tih milijun kućica. Ono, zadnji put sam ispunila papirnatu uplatnicu prije 10+ godina, give me a break.
Old 25.11.2022., 19:04   #1752
Quote:
Standardni transfer bi isto bio 50 kn (1% od iznosa), tako da je definitivno bolje da je išlo kao hitno (možda je tako podešeno da automatski šalje kao hitno ako je to povoljnije od običnog transfera, ili je bankarica to samoinicijativno napravila).
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:06   #1753
Quote:

Kako god bilo, 50 kn naknade je meni previše. Trebala mi je to napomenuti jer ja ne bih pristala toliko platiti nego bih to riješila drugačije.
A općenito sam primijetila da se po bankama ponašaju kao da klijenti moraju znati sve njihove cake i prakse, pa tako i ta djelatnica što se smijuljila jer se nisam snalazila s tih milijun kućica. Ono, zadnji put sam ispunila papirnatu uplatnicu prije 10+ godina, give me a break.
meni su za dvije transakcije od ukupno 3000 kuna naplatili 80... dobro je prije pitati koliko ce to kostati, naime jednom sam u Zagrebackoj banci radio isto to
ali sam prije gotovinom uplatio pozajmicu na poslovni racun pa su mi to naplatili a ako ih pitas jel ima neki povoljniji nacin da bude jeftinije onda kolutaju ocima nece ti prije reci sto manje kosta nego moras sam znati
edit: kad sam radio uplatu poreza ispunio sam uplatnicu i salterusa kaze da su krivi brojevi jer joj ne prolazi, glupaca nije znala da je model naplate hr68
niti je pitala okolo zasto ne prolazi, niti da nazove u centralu nego mi -istinizavolju indirektno- govori da sam ja upisao nesto krivo
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:07   #1754
Transfer s računa ili keš? Ovih 1% je za transfer s računa, za keš je 1,83%.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:16   #1755
Quote:
Standardni transfer bi isto bio 50 kn (1% od iznosa), tako da je definitivno bolje da je išlo kao hitno (možda je tako podešeno da automatski šalje kao hitno ako je to povoljnije od običnog transfera, ili je bankarica to samoinicijativno napravila).
Znaš li možda koliko bi me došlo da sam platila putem mobilnog bankarstva?
Old 25.11.2022., 19:21   #1756
2,25 kn (nema opcije hitno)
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:29   #1757
Quote:
2,25 kn (nema opcije hitno)
Pa da. Zato je i šutila ko pi*da. Glavno da mi je, kad sam htjela otvoriti neki trajni nalog, odmah odbrusila da zašto to ne napravim preko app-a. Kad ne mogu zaraditi na nečemu, onda su jako pričljivi i informativni.
Old 25.11.2022., 19:50   #1758
zato je bolje prije pitati ovdje, salteruse ti nista nece same reci a ako ih pitas prema tebi ce se ponasati kao da si cigan koji ih zica novce
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 19:57   #1759
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
zato je bolje prije pitati ovdje, salteruse ti nista nece same reci a ako ih pitas prema tebi ce se polasati kao da si cigan koji ih zica novce
Naučila sam lekciju - nikad više ništa preko šaltera. Nek ih zamijene strojevi, tko ih je*e.
Old 25.11.2022., 20:39   #1760
Jeftinije bi prosla da si kupila novi mobitel
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.