Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2021., 08:59   #281
Quote:
lionelana kaže: Pogledaj post
Postovanje,
Ima li netko za prodaju iz Zagreba mlade koke hrvatice, ne pilici? Ili iz nekog drugog mjesta?
Hvala!
Malo će ti ljudi ovo pročitati, najbolje da pogledaš na Njuškalu.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2021., 10:06   #282
Pozdrav svima. Da ne čitam otpočetka možda je i pisalo negdje. Uzeli smo nesilice 11mj stare. 15kom. E sad. Prvi dan kod nas . Bingo. Našli 12 jaja od njih. Super. Ali drugi dan našli 2. Treći nijedno. Jedu srot i na kantu srota posudica koncentrata. Dali griješimo a hranom. Dali bi im trebalo nešto drugo davati i u kojem omjeru. Jer prvi dan su još od bivše vlasnice i doprinos jaja je bio super. Imaju vodu. I sve što im je potrebno. Pomoć netko ili savjet nekakav. Hvala
Stars111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2021., 11:38   #283
Stars111, najvjerojatnije su zbog stresa privremeno prestale, jer im je selidba veliki stres. Kokoši vole rutinu i ne odgovaraju im promjene. Ne znam koliko im točno treba da se priviknu i opuste - par tjedana možda - ali to je normalna reakcija. Čak i manji stresovi tipa nove kokoši u jatu ili napad lisice znaju uzrokovati da par dana ne nesu. A i ovo doba godine kad je malo dnevnog svjetla je kad ima i najmanje jaja, iako bi nesilice trebale relativno redovito nesti.
U svakom slučaju, ako imaš priliku dati im malo trave i raznolikije hrane, to će dobro doći i njima i tebi za kvalitetu jaja.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2021., 19:25   #284
Quote:
ja-koja-jesam kaže: Pogledaj post
Stars111, najvjerojatnije su zbog stresa privremeno prestale, jer im je selidba veliki stres. Kokoši vole rutinu i ne odgovaraju im promjene. Ne znam koliko im točno treba da se priviknu i opuste - par tjedana možda - ali to je normalna reakcija. Čak i manji stresovi tipa nove kokoši u jatu ili napad lisice znaju uzrokovati da par dana ne nesu. A i ovo doba godine kad je malo dnevnog svjetla je kad ima i najmanje jaja, iako bi nesilice trebale relativno redovito nesti.
U svakom slučaju, ako imaš priliku dati im malo trave i raznolikije hrane, to će dobro doći i njima i tebi za kvalitetu jaja.
Kako misliš raznolikije hrane. Dali smo im srot kukuruz i ječam i na pomiješali koncentrat s time. I vodu. Travu nije problem dati. Šta još da im ponudimo.
Stars111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2021., 07:53   #285
Quote:
Stars111 kaže: Pogledaj post
Kako misliš raznolikije hrane. Dali smo im srot kukuruz i ječam i na pomiješali koncentrat s time. I vodu. Travu nije problem dati. Šta još da im ponudimo.
To su sve uglavnom žitarice (i nešto soje u koncentratu), a u prirodi su kokoši svežderi ali najradije jedu kukce. Sad, ako ih nemaš prilike puštati vani, razumijem, ali makar trave i kuhinjskih ostataka im daj koliko god možeš, pogotovo mesnih i ribljih ostataka, ali i sve što je višak od voća i povrća. Nije da neće nesti ako ih hraniš kao do sada, ali se jaja neće baš nešto razlikovati od onih iz supermarketa. Toplo preporučujem i suncokret.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2021., 17:44   #286
Quote:
Stars111 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je hrana problem.
Kako bi oporavila koke daj im superkoncentrat za nesilice razrijeđen s kukuruznom prekrupom u preporučenom omjeru i dovoljno vode.
Sve ovo što im daješ očito ne zadovoljava njihove potrebe kako bi formirale jaje.
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2022., 21:29   #287
Zna li netko koliko površine treba kokoškama da bi imale uvijek trave za jesti, tj. da raste brže nego što jedu? Neki dan mi čovjek kaže da ima stotinjak kokoški na 4000m2 i da nema šanse da sve popasu. Ja mogu razvući ogradu sa planiranih 1100m2 na 1800m2, gdje bi bilo sa pijetlovima ukupno 110 komada. Šta mislite dal bi bilo trave za njih? I šta da posijem, djetelinu ili neku travnu smjesu/zelenu gnojidbu?
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2022., 17:14   #288
Mozda nije skroz pogodjena tema, ali da pitam ako netko zna ili ima slican problem. Kupio sam oko 30 tovnih pilica prije dva mjeseca i vec sam konzumirao doma par komada medjutim nisam zadovoljan mekocom mesa. Ocekivao sam vecu puninu okusa i da meso nece biti tako zilavo, ono, moram svojski zvakati meso kada jeden. Ja znam da je bolje od kupovne kokosi pune aditiva možda,ali ne uzivam u jelu. Hranio sam starterom za pilice i onda finiserom a izmedju prijelaza tu i tamo kukuruzom mljevenim.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.