Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2022., 17:08   #4681
https://nutriteka.hr/shop/kreatin-mo...okusa-evolite/

OK cijena za 500g kreatina.
Old 24.11.2022., 19:54   #4682
Quote:
WarKO kaže: Pogledaj post
Cemu sluzi taurin u kreatin monohidratu?
sale9667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2022., 21:28   #4683
Quote:
sale9667 kaže: Pogledaj post
Cemu sluzi taurin u kreatin monohidratu?
Tih 250mg je skoro pa ništa, terapeutske doze su 2-3g, al nije na odmet.
Taurin ima studija za zdravlje srca, liječenje aritmija i NGF(nerve growth factor).
Imam doma dvije pixe taurina od ostrovita za neku siću kupljene u gymbeamu.
Paše ga uzet sa kreatinom, dodat u whey jer ga ima malo nešta u bcaa, acetyl l-carnitinom.

Ima i neki mali efekt na gaba receptor pa prije spavanja možes brže zaspat, no to je većinom u kombinaciji sa theaninom i ashwagandhom.

Na redditu naletio na nedavnih par novih studija za monohidrat u vezi depresije i neuropatije.trebao bih potražit, no trenutno je creatin IN i ne samo među fitness ljubiteljima nego i biohackerima i ovima šta hoću produljiti si zivot.XD

Za depru ima smisla jer creatin je spoj nekih vaznih aminokiselina koji su vazni za neurotransmitere, lupam napamet, al mislim da je riječ o glicinu, methioninu i neznam koja je treća.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6769464/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27858383/

https://youtu.be/lPyOw5-WFho
Old 24.11.2022., 21:51   #4684
Effect of Creatine on Rat Sciatic Nerve Injury

kreatin je kao i hrpa drugih stvari u zadnjih 10 godina dosao od tog da ekipa koja lifta objasnjava obicnim ljudima "ne, kreatin je siguran i nema prevelike efekte, ne uzimam steroide" do tog da objasnjavaju svim 'biohacking' imbecilima "ne, kreatin nije superfood i ne pretvara te u genijalca"

doduse, vegani/vegeterijanci bi mogli obratiti pozornost na razinu i kreatina i taurina u svojoj prehrani, kod njih manjak nije neuobicajen.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2022., 22:30   #4685
Quote:
bLah. kaže: Pogledaj post
Effect of Creatine on Rat Sciatic Nerve Injury

kreatin je kao i hrpa drugih stvari u zadnjih 10 godina dosao od tog da ekipa koja lifta objasnjava obicnim ljudima "ne, kreatin je siguran i nema prevelike efekte, ne uzimam steroide" do tog da objasnjavaju svim 'biohacking' imbecilima "ne, kreatin nije superfood i ne pretvara te u genijalca"

doduse, vegani/vegeterijanci bi mogli obratiti pozornost na razinu i kreatina i taurina u svojoj prehrani, kod njih manjak nije neuobicajen.
Monohidrat je veoma istraživan i ima brdo pubmed studija.
Obečavajuć je i za mozak, no nema nekih kolektivnih dužih experimenata https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7916590/

Recimo acetyl l-carnitine i posebno agmatin sulfat su brain i nerve nootropiki.
Ja to pijem ko rauch juice.

Po meni punu više benefita se ima od kreatina nego od wheya.realno whey bez dobrog omjera bcaa i glutamina nema nekog efekta, zato i mnogi proizvođači stavljaju u whey i 3g monohidrata.

Quote:
By now, you already know that Creatine gives you more energy, but we want to explore this one a little more in-depth.

Creatine helps your body to produce adenosine triphosphate (ATP). ATP is an organic compound. In layman's terms, it’s the main vessel that carries energy throughout your body. Even simpler: if you were a car, consider ATP your petrol.

Here’s how NCBI describes ATP:

“Adenosine triphosphate (ATP) is the source of energy for use and storage at the cellular level. The structure of ATP is a nucleoside triphosphate, consisting of a nitrogenous base (adenine), a ribose sugar, and three serially bonded phosphate groups. ATP is commonly referred to as the "energy currency" of the cell, as it provides readily releasable energy in the bond between the second and third phosphate groups.” [4]

So, given that Creatine helps produce ATP, your body enjoys more energy which means longer workout sessions (even in high-intensity exercise), more muscle gain and:

Enhanced productivity so you can work with more efficiency.
Less stress for better sleep and a more relaxed life.
Better moods and motivation.
Improved physical health.
Old 24.11.2022., 23:30   #4686
Sto? Whey je kao 1. prvenstveno namirnica, ali kao suplementacija do adekvatnog dnevnog unosa proteina (u kontekstu cega i sam omjer aminokiselina stvarno nije toliko bitan) ima nemjerljivo veci efekt od suplementacije kreatinom u bilo kojoj dozi. Ovaj quote koji si stavio je zapravo dobar sazetak svega sto baljezgas konstantno, 1 recenica o mehanistickom djelovanju suplementa u pitanju, a ostatak se tice potpuno druge stvari i ravno 0 konkretnih informacija o tome tko kada kako zasto, ali puno buzzwordova. Sto je i logicno jer bi se inace morali fokusirati na to kada nastaje limitacija koju vece zalihe kreatina pomicu i toga da uzimanje kreatina ne znaci nista od ove 4 recenice iz zakljucka (a more relaxed life ) nego se sve uglavnom tice povecanja performansi pri vjezbama visokog intenziteta koje kratko traju. Sto je uostalom i razlog zasto recimo sportasi ciji se sportovi ne baziraju na eksplozivnosti/max snazi uopce ne uzimaju kreatin. 100kn mjesecno za suplementaciju kreatinom apsolutno nije obavezno (opet, postoje odredjene vrste dijeta (vege) kod kojih manjak moze biti izrazen i suplementacija je pozeljna).
tl:dr tko god mislis da ce uzimanjem kreatina osjecati vise energije, buti produktivniji i boljeg raspolozenja i imati druge takve opipljive benefite - apsolutno nece, efekti nisu ni priblizno tako veliki na nista.
disclamer: i to govorim kao netko tko uzima kreatin svakodnevno, whey rijetko kao dodatak obroku koji nema dovoljno proteina. Vise je bolje apsolutno nije pravilo kod suplementacije icim.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 01:15   #4687
Dosta laprdanja

Shopbuilder ima akcije za black friday, obnovite godišnje zalihe svega.
Old 25.11.2022., 09:37   #4688
Quote:
Sto? Whey je kao 1. prvenstveno namirnica, ali kao suplementacija do adekvatnog dnevnog unosa proteina (u kontekstu cega i sam omjer aminokiselina stvarno nije toliko bitan) ima nemjerljivo veci efekt od suplementacije kreatinom u bilo kojoj dozi. Ovaj quote koji si stavio je zapravo dobar sazetak svega sto baljezgas konstantno, 1 recenica o mehanistickom djelovanju suplementa u pitanju, a ostatak se tice potpuno druge stvari i ravno 0 konkretnih informacija o tome tko kada kako zasto, ali puno buzzwordova. Sto je i logicno jer bi se inace morali fokusirati na to kada nastaje limitacija koju vece zalihe kreatina pomicu i toga da uzimanje kreatina ne znaci nista od ove 4 recenice iz zakljucka (a more relaxed life ) nego se sve uglavnom tice povecanja performansi pri vjezbama visokog intenziteta koje kratko traju. Sto je uostalom i razlog zasto recimo sportasi ciji se sportovi ne baziraju na eksplozivnosti/max snazi uopce ne uzimaju kreatin. 100kn mjesecno za suplementaciju kreatinom apsolutno nije obavezno (opet, postoje odredjene vrste dijeta (vege) kod kojih manjak moze biti izrazen i suplementacija je pozeljna).
tl:dr tko god mislis da ce uzimanjem kreatina osjecati vise energije, buti produktivniji i boljeg raspolozenja i imati druge takve opipljive benefite - apsolutno nece, efekti nisu ni priblizno tako veliki na nista.
disclamer: i to govorim kao netko tko uzima kreatin svakodnevno, whey rijetko kao dodatak obroku koji nema dovoljno proteina. Vise je bolje apsolutno nije pravilo kod suplementacije icim.
Ja ti govorim koji sam u nootropic suplementima da trenutno jako puno istrazivanja se odvija.naravno puno tih će biti conclusion: may have benefits, al i ovako ja uzimam kreatinstalno, pa mi svejedno.

To sve varira neko genetski ima dobre rezerve kreatina i neće nis osjetit, netko nema i mogući su benefiti realno 10-30%.osobno više mi agmatin za tzv.PUMPS.
Old 25.11.2022., 09:39   #4689
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Dosta laprdanja

Shopbuilder ima akcije za black friday, obnovite godišnje zalihe svega.
Kaj si uzeo?
Ja našao u ormaru još pola optimum wheya, pa nisam sad uzimao jer nit tolko ne kotistim whey ko prije.
Jedino bez kreatina, alcara i agmatina ne ostajem šta se tiče recimo to tako fitness supps.
Old 25.11.2022., 09:41   #4690
Uzeo sam 4 kg wheya, kilu bcaa i kilu glutamina, sve njihovu builder marku.

Inače, uzeo i neku odjeću sa proteini.si, i već sam požalio, nspisali mi da stiže u srijedu, danas petak, niti maila niti poruke, vjerojatno nisu još ni poslali paket, ovo je bilo prvi i zadnji put da išta uzimam od njih.
Old 25.11.2022., 09:51   #4691
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Uzeo sam 4 kg wheya, kilu bcaa i kilu glutamina, sve njihovu builder marku.

Inače, uzeo i neku odjeću sa proteini.si, i već sam požalio, nspisali mi da stiže u srijedu, danas petak, niti maila niti poruke, vjerojatno nisu još ni poslali paket, ovo je bilo prvi i zadnji put da išta uzimam od njih.
Aha.klasika.
Kod nas jedino uzmem nešta s gymbeam, proteone ili nutriteke, al gymbeam i nutriteka su bas brzi, proteone zna po par dana, al imaju dosta KFD-poljske ok suplementacije po ok cijenama.
Gymbeam mi ok jer ima dost NOW proizvoda.
Proteini.shop isto ok s azgard wheyom i NOW NAC-om.

Ja gledam da ako uzimam whey uzmem sa probavnim enzimima bromelainom i papainom, puno bolje mi sjednu na želudac, iovako uzimam quercetin i bromelain radi histamina.
Old 25.11.2022., 10:38   #4692
E blah -ovo ti stalno želim objasniti:
Quote:
Agmatine sulfate turns in to arginine once it’s been digested. That’s what you really care about and are trying to obtain. Arginine is Something We’ve Mentioned Before. A key ingredient in Creatine, is a natural amino acid of which we produce very little of inherently. It’s used in the complete synthesis of proteins and other nutrients, effectively putting protein synthesis in overdrive. Think of proteins as cars on a road. Arginine is the high-octane gasoline that makes the cars faster and more efficient. Before you get that awesome fuel source, you need to mine it and extract it from crude oil, which in our metaphor is the agmatine sulfate. More agmatine sulfate means more arginine, leading to improved performance derived from our other supplements, including protein. This is the reason creatine and protein work so well together, in a nutshell.

Bodybuilders can cut out the creatine middle man by supplementing with agmatine sulfate directly. There are a couple of other amino acids that make up creatine so we don’t suggest just removing it from your stack entirely but the creatine can be taken at different points of your day and week than the agmatine sulfate.
Quote:
The enzyme that breaks down nitric oxide, allowing your NO supplementation to go into beast mode. A lot of what body builders do includes leveraging science to improve their performance. You take protein to influence muscle regeneration. You take creatine to improve the protein effects. You take nitric oxide to improve the creatine effects. Your body uses arginine to compound and improve the effects of nitric oxide boosters [3]. To get the arginine, you supplement with agmatine sulfate.
A sad očito agmatin ima neki mehanizam malo drugaciji jer od arginina i citrulina dobivao herpes, od agmatina NE.

Inace sam prije uzimao od Jarrow sustrained arginin/citrulline.

Neznam jer bi bilo ok zmixat kreatin i agmatin odmah ujutro jer prije posla bi mi bilo idealno obadvoje zrokat, a ne onda nanašat suplemente i šejk.
Agmatin bas osjetim benefite cirkulacije, ja osjetim pošto imam neuropatiju tankih vlakana.jako bitno mi dnevno održavat NO, posebno dok ne mogu vježbat taj dan.
Old 25.11.2022., 13:02   #4693
Al nemas ti meni sta objasnjavat dok god ti nisu jasne osnove funkcioniranja ljudskog organizma i cinjenica da je organizam kompleksan sustav koji tezi homeostazi. Ta ideja da se gleda mehanisticki djelovanje neceg u smislu da pojedes X stvar pa se onda pokrene lanac pozitivnih reakcija je potpuno promasena i funkcionira samo u marketinskom materijalu suplemenata odakle i vadis sve svoje ideje, pobogu ovaj quote koji si stavio:
Quote:
The enzyme that breaks down nitric oxide, allowing your NO supplementation to go into beast mode. A lot of what body builders do includes leveraging science to improve their performance. You take protein to influence muscle regeneration. You take creatine to improve the protein effects. You take nitric oxide to improve the creatine effects. Your body uses arginine to compound and improve the effects of nitric oxide boosters [3]
[3] oznacava referencu, isao sam provjeriti na koju referencu se poziva takva tvrdnja i evo je:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3151442/
Dietary l-Arginine Supplementation Reduces White Fat Gain and Enhances Skeletal Muscle and Brown Fat Masses in Diet-Induced Obese Rats
jel ovo zajebancija?

Ali jasno je meni zasto si ti takav kakav jesi i zasto se ti osobno napalis cim vidis frazu stila "Arginine is the high-octane gasoline" ali je dosta lose kad clanke sa stranica ducana suplementima ovdje citiras kao relevantne izvore podataka.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 14:56   #4694
Ima razloga sto su medicinari puno oprezniji od rekreaivaca i "biohakera", a i sto su Europski socialni medicinari oprezniji od Americkih komercijalnih.

Entuziasti vole skociti na prvu loptu nakon jednog malog istrazivanja na misevima. Medicinari ce cekati vise istrazivanja na ljudima, ukljucujuci po mogucnosti dugorocna.

A cak i tako, nakon ozbiljnijih istrazivanja i godina uporabe zna se za neku supstancu otkriti nove stvari, nove nuspojave, interakcije itd, cak i kod lijekova sa puno vise istrazivanja od suplemenata.

Evo ti jedan recentni primjer gdje se u entuziasticnim krugovima nekoliko godina jako hajpao metformin kao dokazani produzivac zivota sa jedinom nuspojavom pada b12 koji se uz m. preporuca suplementirati.
Tek nedavno je ispalo da je on koristan samo neaktivnim pojedincima te da toliko smanjuje ucinak treninga da je trening bez njega korisniji za diabetes, metabilicki sindrom i dugovjecnost nego trening sa njime ili on sam bez treninga.
Stoga prema onome sto sada znamo ima ga smisla uzimati samo u periodima duze neaktivnosti.
Sutra cemo pak saznati nesto trece i novo.

Naskakivanje na ogranicena istrazivanja nerjetko upitne kvalitete je orevise neoprezno. Potencijalni benefiti su puno ograniceniji od onoga sto entuziasti i marketing tvrde, a ponencijalni rizici cesto nepoznati i time nezanemarivi.

Ljudi se znaju navuci na te suplemente kao da se radi o kakvoj religiji. To je opravdano samo kod profi sportasa kojemu 1-2% vise performansi moze donositi milijunsku razliku pa ima smisla riskirati, ali koji isto tako ima puno vise medicinskog nadzora od prosjeka populacije - kod iole odgovornog sportasa puno cackanja po fiziologiji trazi konstantni laboratorijsko-ljecnicki nadzor i prilagodbu rezima.
Za prosjecnog rekreativca kojemu je zdravlje osnovni motiv cost-benefit trpanja suplementima upitne kvalitete na osnovu istrazivanja upitne kvalitete i opsega nije takav da bi opravdao fiksaciju.
Old 25.11.2022., 15:52   #4695
Problem samih znanstvenih studija je presirok da bi se opisao u 1 postu ali se na kraju laicki svede na to da se jednostavno ne smije ekstrapolirati podatke. Ako je studija radjena na stakorima kod kojih je prethodno uzrokovano neko posebno stanje onda to znaci samo da je efekt pokazan kod tih istih stakora, a ne postoji nikakva povezanost sa zdravim ljudima. Korak dalje bi bilo i istrazivanje kod ljudi, ako se testira neki biomarker i primijeti se promjena onda to znaci samo da se promijenila ta 1 stvar, ne postoji mogucnost ekstrapolacije tog efekta dalje, ne postoji taj domino efekt koji ljudi prizeljkuju. A primjer za to je i kreatin koji se gore spominje. Jasan je mehanisticki pogled, jasni su potencijalni mehanizmi djelovanja, jasno je koje primarne efekte ima ali kad se pogleda krajnji utjecaj na rezultat onog sto se cilja onda efekt odjednom izostaje. Uzmimo gore onaj post o kreatinu, covjek bi zakljucio da se nakon uzimanja moze barem trcati duze, skociti vise, da misici rastu brze, ali ti efekti uredno izostaju i pozitivni efekti se primjecuju samo u uskom spektru djelovanja.
A naravno da ce i svaka nova stvar imati "obecavajuce studije" u pocetku kad se negativne studije u startu ne objavljuju ili se recikliraju i umjesto primarnog pitanja se promatraju sekundarni rezultati onog sto se nije ni istrazivalo kako bi se moglo pokazati bar neki efekt. I onda nakon 10 negativnih studija koje se ne objave dodje 1 pozitivna studija koja se objavi i dojam kod nekriticnog dijela publike moze biti da 100% studija pokazuje pozitivan efekt. Otud i problem replikacije rezultata studija.
A nuspojave su tek poseban dio price, one se realno ni ne istrazuju. Ako je pitanje neke studije "kako suplement X utjece na atletske performanse" i na kraju pise "nisu primijecene nuspojave" to samo znaci da nitko nije umro na bench klupici tokom promatranja, ne znaci da nuspojava nema ako uopce nisu ni pomatrane, za to ide posebna vrsta istrazivanja koja cesto treba biti dugorocna sto predstavlja ocit problem.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 16:33   #4696
Mene boli klokan šta tko misli, ja znam da mi r-lipoic acid(alfa lipoicna kiselina), benfotiamin i agmatin sulfat pomogli 80% bolje od pregabalina za neuropatiju, tako da sve drugo je apsolutno nevažno.
R-ala i benfotiamIn su za povečavanje Inzulinske rezistencije(metabolizam glukoze).

Alfa lipoicna kiselina i benfotiamin imaju klinicke studije i mnogi koriste ili alu ili berberine umjesto metformina koji ima ohoho nuspojava.
ALA je lijek za neuropatije u germany, benfotiamin u rusiji, tu rijetko koji neurolog ima pojma o tome...
Poanta je pregabalin/gabapentin itd maskiraju simptome, ovo utječe na sam korijen problema.

80% proizvođača suplemenata vara kupce sa R-S alfa lipoicnom jer samo R-ala se iskoristi, sama R-ALA je 10x jaca od R-S, ali zato i R-ALU platiš.
Old 25.11.2022., 16:39   #4697
O cemu ti pobogu pricas sad?
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 16:46   #4698
Quote:
O jačini nootropic suplemenata, da par stvari razneslo pharma lijekove koji rade jos veću štetu osim šta samo maskiraju simptome.

Svi problemi nastaju depletacijom u organizmu, spojeva i komponenata kojima ti uvelike ne barataš, od mitohondrija, stanica, neurotransmitera itd....onda normalno da to rješavaš tako da vratiš reset toga suplementacijom.čak i virusi i autoimuno isto napadaju te stvari.

Ja bi radi nekih nootropika išao s nekim na nož.XDD
Old 25.11.2022., 22:24   #4699
Testosteron

Bok ekipa.
Smatram da je ovo dost dobra tema gdje mogu postavit pitanje/opisat moj problem.

Pred 2 godine sam se zarazio koronom, ništa strašno nije bilo, no nakon kratkog vremena javili su mi se veliki problemi i bolovi u nogama, kao i nemoć hodanja, stajanja, itd. Bio par mjeseci nepokretan. Pa onda krenula lagana i spora rehabilitacija koja traje još danas.
Od onda radim sve moguće, brdo fizikalnih terapija (150 u godinu i pol) , konstantno svakodnevno vježbanje (koliko tijelo da), trudim se i biciklirati, ali nikako da se maknem iz neke točke. Ne mogu stajat duze od par minuta, hodat više od 500m.. nakon toga imam osjećaj kao da sam planinari cijeli dan. Uglavnom, u k... sam i već ne znam što da probam.
Nema pregleda na kojem nisam bio - nekoliko magnetskih, 3 x EMNG, lumbalna punkcija, UZV vena i arterija, itd.
Uglavnom, doktori nist pametno ne znaju reći osim da je to oštećenje perifernih živaca ili korijena živca.

E sad da se vratim temi, naletio sam na članak da postoje neuroaktivni steroidi za koje su studije pokazale da pomaže kod regeneracije živaca. Pretpostavljam da je to i testosteron.

Pa me zanima dal tko ima kakva saznanja, informaciju, poznanika sa sličnim problemom, bilo kakav info gdje kaj nabaviti, a da znam kaj sam kupio. Može tu, ili u inbox.

Spreman sam riskirati.
Hvala.
MarkoBass is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 08:40   #4700
Quote:
zašto uopće potičeš raspravu sa nekim koji ima možda i više F dijagnoza? waste of time
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.