Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2022., 19:10   #3621
Ima negdje privatno da se ode pogledati cijelo tijelo? Muž ima baš jako izražene madeže i u zadnje vrijeme su mu počeli smetati, a neki od njih su mu praktički crni i mene je oprao strah dobrano.

Gledam hrpu privatnih poliklinika, ali sve se hvale da su najbolje
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2022., 22:44   #3622
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Ima negdje privatno da se ode pogledati cijelo tijelo? Muž ima baš jako izražene madeže i u zadnje vrijeme su mu počeli smetati, a neki od njih su mu praktički crni i mene je oprao strah dobrano.

Gledam hrpu privatnih poliklinika, ali sve se hvale da su najbolje
Ja sam bila prije mjesec dana prvi put na pregledu, u Poliklinici Poduje. Procitala sam dobre recenzije za dr. pa sam otisla tamo. Pregled cijelog tijela je 450 kn. Ja sam isto mislila da su mi to sve madezi, ali je ispalo da nisu svi, najveci koje imam su neke " staracke bradavice" koje imaju i neki strucni latinski naziv, ali sam zaboravila koji. 4 madeza na ledjima i jedan na prsima mi je posebno obiljezila, uslikala cijela ledja i prsa i potom nekim uredjajem svaki madez "uslikala", vidis odmah na monitoru, uredjaj ocita velicinu, boju, strukturu... Pa mi je rekla da dodjem na kontrolu za 6 mjeseci da provjeri ima li promjena. Jos mi je na odlasku rekla da obavezno moram koristiti kremu za lice sa zastitnim faktorom jer imam hiperpigmentaciju na celu. Tako da nije da odradi pregled samo da odradi vec se zaista posveti pa i udjeli dobronamjeran savjet. Moju preporuku ima. Nazalost nema web stranicu, ali ima kontakt na Google.
dragonlady777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2022., 23:15   #3623
Quote:
dragonlady777 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila prije mjesec dana prvi put na pregledu, u Poliklinici Poduje. Procitala sam dobre recenzije za dr. pa sam otisla tamo. Pregled cijelog tijela je 450 kn. Ja sam isto mislila da su mi to sve madezi, ali je ispalo da nisu svi, najveci koje imam su neke " staracke bradavice" koje imaju i neki strucni latinski naziv, ali sam zaboravila koji. 4 madeza na ledjima i jedan na prsima mi je posebno obiljezila, uslikala cijela ledja i prsa i potom nekim uredjajem svaki madez "uslikala", vidis odmah na monitoru, uredjaj ocita velicinu, boju, strukturu... Pa mi je rekla da dodjem na kontrolu za 6 mjeseci da provjeri ima li promjena. Jos mi je na odlasku rekla da obavezno moram koristiti kremu za lice sa zastitnim faktorom jer imam hiperpigmentaciju na celu. Tako da nije da odradi pregled samo da odradi vec se zaista posveti pa i udjeli dobronamjeran savjet. Moju preporuku ima. Nazalost nema web stranicu, ali ima kontakt na Google.

Hvala pišem si preporuku
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2022., 23:13   #3624
Pozdrav danas sam bio na uklanjanju madeža na leđima. Rana je zašivena i moram doći na uklanjanje konca. Znači doktorica mi je toliko toga na brojila da sam pola zaboravio. Ajde makar sam uzeo ovaj antiseptik.

Može netko reći koji je postupak? Kad mogu skinuti zavoj i staviti novi flaster?
Dobio sam neke trakice LEUKOSTRIP se zovu i ujedno BETAISODONA pretpostavljam da bi to trebao nanesti preko zatvorene rane kao antiseptik.

Nisu mi jasne te trakice pretpostavljam da to ne bi trebao ukloniti prvih par dana ako se ne varam jer one drže ranu fiksiranom.

U svakom slučaju bio bi zahvalan ako netko može objasniti najjednostavnije.
supersmman959 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2022., 23:17   #3625
Quote:
supersmman959 kaže: Pogledaj post
Pozdrav danas sam bio na uklanjanju madeža na leđima. Rana je zašivena i moram doći na uklanjanje konca. Znači doktorica mi je toliko toga na brojila da sam pola zaboravio. Ajde makar sam uzeo ovaj antiseptik.

Može netko reći koji je postupak? Kad mogu skinuti zavoj i staviti novi flaster?

Dobio sam neke trakice LEUKOSTRIP se zovu i ujedno BETAISODONA pretpostavljam da bi to trebao nanesti preko zatvorene rane kao antiseptik.

Nisu mi jasne te trakice pretpostavljam da to ne bi trebao ukloniti prvih par dana ako se ne varam jer one drže ranu fiksiranom.

U svakom slučaju bio bi zahvalan ako netko može objasniti najjednostavnije.
Ja sam išla u DZ na previjanje. To ti je najjednostavnije i nemaš brige.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2022., 22:49   #3626
Madez

Pozz,ne znam da li neko ima ista slicno ili imao?
Ovako,primjetila sam kod djeteta u bjeloocnici neku kao tackicu,kada smo bili kod ocnog rekao je da je to nesto poput "bena".I nista nam nije dato za to.Ako ima bilo ko nesta slicno,da li to samo prode ili ne.
Ey senyorita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2022., 16:02   #3627
Može preporuka u Splitu neka poliklinika koja nije preskupa a koja će mi pregledati sve madeže kako treba i reći da li je madež ili neka bradavica tako da znam kako dalje to skidati jer moja bivša doktorica bi to sve proletila u sekund i kao ok je sve a znam da nije baš tako jednostavno jer imam puno madeža i dosta ovih velikih koji ne izgledaju svi kao atipični madeži već dosta njih izgleda ko seboreične bradavice. dosta mi je aljkavosti kod dermatologa treba mi netko ozbiljan.
flipup is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2022., 13:05   #3628
Zna li netko za neku internetsku stranicu, PDF, online brošuru, neki izvor na hrvatskom koji ukratko objašnjava opasnost izlaganja suncu i važnost kontroliranja madeža? Htio bih nešto tako dati ocu koji je potpuno nesvjestan svega toga i prekomjerno se izlaže suncu, a ima jako puno madeža pa, pretpostavljam, ima viši rizik od raka kože.
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2022., 09:11   #3629
Naručen sam ovaj mjesec za skidanje jednog madeža na prsima u KBC Rijeka, mislim da oni rade samo kirurško uklanjanje. Ima li tko iskustva s tim KBC-om, koliko traje zahvat i da li šta boli?
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2022., 09:18   #3630
Kao i u svakom drugom KBC-u, ne boli jer dobijes lokalni anestetik. Uklanjanje (ovisno o velicini naravno), skupa sa sivanjem ne traje duze od dvadesetak minuta. I da, kirurski uklanjaju jer ce poslati tkivo na patohistolosku analizu.
Golub Vaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2022., 14:52   #3631
Pozdrav!
Preporuka gdje ici otkloniti madez u Rijeci? Puno hvala
georgina77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2022., 12:48   #3632
Molim vas, kakav je oporavak nakon skidanja madeža na leđima? Točno je na sredini leđa, na kralježnici. Može li se osoba normalno nasloniti i micati rukama ili je čupavo? Suprugu su nedavno skidali madež strujom, ali nisu skinuli sve (uzorak je prerezan) tako da uskoro ide ponovo i to će se morati šire obrezati i šivati, čini se da će to biti šire nego što bi bilo da su odmah klasično rezali. Ima neko crvenilo koje ne prolazi, ali nije infekcija i ranica je već odavno otpala. Bazocelularni karcinom (adenocistični).

I pitanje vezano uz lokalni anestetik: njemu je na prvom zahvatu tamo bilo ok, normalno se ustao, izašli iz zgrade, izrazio želju da kratko prošetamo i onda je nakon nekoliko minuta osjećao ošamućenost, ostatak dana je bio baš jako malaksao. Je li to normalno kod tako malih zahvata? Nije paničar, jedino inače ima visok tlak, ali pije lijekove.

Unaprijed hvala!
Odgovori s citatom
Old 24.11.2022., 17:39   #3633
Skidala sam puno madeza izmedu ostalog i na ledima. Nema nikakvog posebnog oporavka.
Moras se malo pripaziti od nekih tezih poslova i od nekih pokreta da ne popucaju savovi.
Naslonit se mozes normalno, ja sam odmah nakon skidanja isla frizeru. Jos je djelovala lokalna, kad popusti dan, dva malo boli ali nista strasno.
Nikad nisam bila osamucena.
Vida36 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.