Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2022., 14:45   #7361
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
sve bu se to promenilo postupnim uvođenjem ekološke i usmjerene led rasvjete, a kaj je upravo već godinama u tijeku. jedino buju i onda grintavci grintali da je sveskupa okolina kmičnija neg kaj je bila. jbg. nikad dobro.
Uvedena je na Aveniji Gojka Šuška. Pitala sam ljude, svi zadovoljni, tamo se puno ljudi šeću, vode pse, bicikliraju, ali ovdje na fhr-u na Svjetlosnom onečišćenju smatraju da je i to too much
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2022., 14:51   #7362
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
sve bu se to promenilo postupnim uvođenjem ekološke i usmjerene led rasvjete, a kaj je upravo već godinama u tijeku. jedino buju i onda grintavci grintali da je sveskupa okolina kmičnija neg kaj je bila. jbg. nikad dobro.
Jer je kmičnija.
Čisto sumnjam da mora biti takva da osvijetli 2 m naprijed i iza tebe.
I da se svjetlosno zagađenje ne može riješiti tako da vidimo kud hodamo, kao i nešto malo oko sebe.
To ne znači reflektor usmjeren u nebo.
Old 24.11.2022., 14:55   #7363
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
U skladu s zagrebčkim crime rejtingom i ovo je sasvim dovoljno.
Kaj bi trebali zbog par šup...a i šup...čica paliti magnezij po noći eda bi se drhtavci osjećali sigurno.

Tko to još nije shvatio da rasvjeta ne odvraća zločeste ljude pri počinjenju krimena ?
Opće je poznata stvar da će ti netko maznuti tašku na dobro osvjetljenom mjestu. I da mu nije draže to u sjeni.
How yes no.
Pitaj curu, ženu, kćer, mamu, kak se osjećaju hodajući mračnom pustom ulicom punoj parkiranih auti i žbunja.
Mogu ih poslati kojim putem da u 9 navečer (recimo, vraćaš se s tečaja španjolskog) idu.
Old 24.11.2022., 17:17   #7364
pišete o ekstremima, a to nije pravilo, već iznimka (kojih svugde ima, da se razmemo, nije zg nikakav spešl kejs po nekim mračnim i potpuno neosvetljenim ulicama, npr. prošečite šumskim prečacem na prekrižju, gore od kružnog toka dole do ispod "s" zavoja ), no to nije razlog da se o osvjetljenju i svetlosnom zagađenju u kontekstu lopovluka priča ko o zamračenju kao efikasnoj metodi od učinkovitih i preciznih zračnih napada. 2022. kak da ne.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 17:10   #7365
mracno je (izmedju ostalog) zato sto izlozi i zgrade firmi vise ne svijetle kao Betlehem jer su shvatili koliko potrose na struju
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 17:12   #7366
Da,koliko je to zeleno za Tomaševića?
Isto ko i novi busevi na dizel
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:21   #7367
Dobro zašto je grad i dalje polurazrovan? Gdje god idem neke otvorene rupčage ko stvorene za potrgat se, pa malo ovdje ograđeno, pa ondje ograđeno. Pa dobro koji je to vrag? U mojem kvartu u Sigetu još od 6. mjeseca su pol tog razrovali zbog mijenjanja toplovoda, a i dalje stoji ohoho toga za zatrpati i asfaltirati. Čak i kad su krenuli ponovno sve asfaltirati rade djelić po djelić. Ne razumijem kada je ionako već prilika što ne zatrpaju i asfaltiraju cijeli jedan potez u komadu. Nego svaki tjedan otkrivam kako su napokon uspjeli zatrpati i asfaltirati 1m2, pa za tjedan dana opet 1m2, pa kroz 3 tjedna čak 2m2. Onak ne kužim.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:33   #7368
zasto radnici Zrinjevca ne pokupe otpalo lisce? prije su to radili svakih par tjedana... znam da sad ima dovoljno biootpada
ali trulo lisce u kombinaciji sa kisom moze rezultirati sa lomovima... ja sam proklizao a nisam siguran da bi neki penzioner ostao stajati
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 18:36   #7369
nick7: u istocnom dijelu grada trenutno asfaltiraju ono sto su raskopali za toplovod
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 21:13   #7370
Samo kao krtice kopaju rovove po prometnicama,poželjno je da je asfalt svjež i još mekan,da alat previše ne trpi!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 18:04   #7371
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
nick7: u istocnom dijelu grada trenutno asfaltiraju ono sto su raskopali za toplovod
Kužiš što pričam. A toplovod su zamijenili još u 7 ili 8 mjesecu. Nikad još nisu toliko kilavim tempom radili.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 18:23   #7372
Neki dan u pothodniku Kvatrić sam se skoro rastepla. Padala je kiša i taj pod u pothodniku kad se smoči je toliko sklizak da je samo pitanje dana kad će se netko ozbiljno ozlijediti!
Old 27.11.2022., 01:52   #7373
Quote:
Blanche Dubois kaže: Pogledaj post
Neki dan u pothodniku Kvatrić sam se skoro rastepla. Padala je kiša i taj pod u pothodniku kad se smoči je toliko sklizak da je samo pitanje dana kad će se netko ozbiljno ozlijediti!

Tamo kad pada kisa hodam ko po jajima. I jos ima nagib na jednom dijelu Debilu kojem je palo na pamet tako nesto napraviti treba oduzeti licencu za rad. Onom ko je to odobrio takoder.
Zla_grančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 08:29   #7374
Meni su pred dva godine pred prozorom zamijenili klasičnu rasvjetu s tom novom led. Koji preporod, napokon nemam osjećaj da sam pred policijskim reflektorom, po noći nisam morala uopće svjetlo paliti u toj sobi kako je bacalo svjetlo na sve strane. Sad je osvijetljeno tlo a meni u toj sobi napokon po noći mrak.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.