Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2022., 16:46   #1581
Koje su postavke za postavljanje maila u Thunderbirdu? Do sada sve radilo, sada ne mogu slati mailove (primati mogu). SZK kaže da ne pružaju podršku za mail programe, bitno je da radi u aplikaciji mojA1 (stvarno radi).

Mail je još od B-neta: [email protected]
Server: smtp.xnet.hr (probao i a1net.hr)
Outgoing server : mail.a1net.hr

Imam taj mail od B-neta i gmail. Sa oba ne mogu slati, a uredno primam. Oba rade preko weba.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2022., 16:55   #1582
Koju grešku ti javlja?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2022., 00:07   #1583
nije do thunderbirda, ne radi ni meni ni na andriodu, ni u outlooku (windows).

ovo ljeto mi se slično desilo, primala sam poštu, ali nisam mogla slati i problem je bio u serveru 25 koji su zbog spama svi provajderi blokirali. tad mi nije radio na androidu, ali na laptopu (outlook) je radilo jer je koristo 587 za outgoing server i kad sam na tabletu (andriod) za outgoing server stavila 587 proradilo je.

sad ne radi ni na jednom serveru i tu grešku javlja, da se ne može spojiti na server. u outlooku ima onaj wizard koji pokušava popraviti i on na kraju 'kaže' ...kontaktirajte svog internet provajdera.

ne znam što je točno taj kojeg si dobio u szk mislio, ali tko drugi je dužan riještiti problem ako godinama sve funcionira ok, a sad ne, nego oni.

ja ih sutra zovem i ne zanima me nikakva aplikacija ni ništa slično, već mail koji je oduvijek bio u sklopu usluge i koji mi je btw. i potvrđeni mail za njih.
Old 24.11.2022., 20:37   #1584
Kad sam prije godinu dana presao s HT na A1 i ja sam se mucio da podesim postavke da sve radi.

Od njih sam dobio sljedece postavke.

Pristupni podaci za webmail su jednaki podacima za Moj A1. U nastavku Vam šaljem i postavke za e-mail:

Dolazni mail poslužitelj (POP3 ili IMAP): mail.a1net.hr (za mail račune otvorene kod nas)
Odlazni mail poslužitelj (SMTP): mail.a1net.hr  

Za dolazni mail server (POP3 i IMAP) je potrebno podesiti port:

* 110 port – POP3 (pošta se skida lokalno na računalo)

* 143 port – IMAP (pošta se sinkronizira s Vašim sandučićem na serveru tj. brisanjem pošte na serveru briše se pošta i u aplikaciji)

Za odlazni mail server (SMTP) je potrebno podesiti port:

* 587 port – stavlja se SMTP autentifikacija s korisničkim podacima (korisničko ime i zaporka za pristup mailu)

* 25 port – NE stavlja se SMTP autentifikacija

Ako postavite port 25 i spojite se na neku drugu mrežu, slanje maila neće biti moguće. Ako postavite port 587 s uključenom SMTP autentifikacijom onda ćete moći koristiti uslugu na bilo kojoj mreži.
WiseGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 00:21   #1585
teoretski incoming server je bitan, outgoing je manje bitno tj. može ostati onaj od starog providera.

s druge strane, nikako se ne mogu registrirati na a1 aplikaciji na mobitelu da vidim sve usluge, kojih imam nekoliko. maksimalno su to zakomplicirali.
Old 25.11.2022., 10:44   #1586
Usred poplave "novih" FM radio stanica, uz već postojećih million FM radio stanica čije sve plejliste zvuče isto, samo bih htio pohvaliti "Stingray Radio" koji ima 50ak specijaliziranih radio kanala, bez ikakvih reklama ili prekida voditelja.

Dostupna je i besplatna aplikacija za pametne telefone, kojoj samo treba internet veza.

Ovo pišem na A1 temi, jer ne znam da li je "Stingray" u ponudi ostalih operatera...

Old 25.11.2022., 23:53   #1587
Taj app se onda treba povezati s A1 uslugom, ili?
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 00:06   #1588
Quote:
DarkWanderer kaže: Pogledaj post
teoretski incoming server je bitan, outgoing je manje bitno tj. može ostati onaj od starog providera.
teoretski da, ali kao što gore piše, za bnetovce, incoming ostaje isti, a outgoing je mail.a1net.hr.

kod mene je bio nešto drugačiji slučaj nego kod kolege stipesta jer kod mene je do utorka xnet.hr bio i kao incoming i kao outgoing i promjenu na a1net.hr nikako nije moglo prihvatit. problem je bio certifikat servera koji je od vipneta i koji moji kompići smatraju bezveznim.
nekako sam to riješila, ali outlook me i dalje upozorava na bezveznost certifikata i pita me želim li svejedno poslati mail. (bar se konačno pristao spojit, utorak nije htio tako da je moguće da su nakon mog poziva nešto mijenjali)

Quote:
s druge strane, nikako se ne mogu registrirati na a1 aplikaciji na mobitelu da vidim sve usluge, kojih imam nekoliko. maksimalno su to zakomplicirali.
nazovi ih, mene su dva puta zvali, nisu puno pomogli osim što su mi rekli da su oni nešto nedavno radili i očito su nešto poremetili jer ih je dosta ljudi zvalo zbog maila.
Old 26.11.2022., 09:36   #1589
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Taj app se onda treba povezati s A1 uslugom, ili?
Da, skineš app i pustiš mu bilošto sa Stingraya kao test i imaš "Stingray Radio" sa svim kanalima na mobitelu.
Old 26.11.2022., 23:35   #1590
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Koje su postavke za postavljanje maila u Thunderbirdu? Do sada sve radilo, sada ne mogu slati mailove (primati mogu). SZK kaže da ne pružaju podršku za mail programe, bitno je da radi u aplikaciji mojA1 (stvarno radi).

Mail je još od B-neta: [email protected]
Server: smtp.xnet.hr (probao i a1net.hr)
Outgoing server : mail.a1net.hr

Imam taj mail od B-neta i gmail. Sa oba ne mogu slati, a uredno primam. Oba rade preko weba.
Proradilo nakon što sam izbrisao oba accounta i napravio nove sa istim postavkama . Zašto, ne znam ? Bitno da sada radi. Dolazni server smtp.xnet.hr port:110, odlazni server mail.a1net.hr port:587. Prvi put je pitao user i pasword, koji je isti kao i za mojA1 aplikaciju, nakon toga više ne.
stipest is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 15:28   #1591
Quote:
-haf- kaže: Pogledaj post
Sa kojim AndroidTV boxom sa Aliexpresa je moguce koristiti XploreTV A1 aplikaciju ?
Možda nekome pomogne.

Sa AliExpressa sam naručio H96 Max V11 Android 11.0 TV Box RK3318 Quad-Core 2GB RAM. Platio cca 27€.
https://www.aliexpress.com/item/1005002674273117.html

Logirao se na GooglePlay sa google accountom. Potražio aplikaciju A1 Xplore TV:GO od izdavača A1 Hrvatska ali je nije bilo. Vrlo vjerojatno jer Uređaj nije podržan.

Zatim sam potražio APK od te aplikacije i našao ju.
https://apkgk.com/hr.a1.android.xploretv/download

Instalirao sam taj APK na uređaj.
Unio podatke za login.

I stvar radi.
Old 27.11.2022., 17:31   #1592
Sad kad sam prije mjesec dana uveo net i prebacio broj mobitela u a1 oni uvedu promociju 500kn na kartici...jel mogu naknadno sudjelovati?
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2022., 23:21   #1593
Nope.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.