Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2022., 15:24   #3101
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Uvod u knjigu od autora Ahmeda - bivšeg muslimana:

"Nitko ne može zamisliti patnju ateista u islamskim zemljama. Kao egipatski državljanin, iz prve ruke znam o službenoj i neslužbenoj islamskoj inkviziciji protiv ateista. Kad sam se odlučio riješiti svoje urođene vjere, mnogo sam patio jer nisam mogao ni s kim podijeliti svoje antireligijsko mišljenje, čak ni s obitelji i prijateljima. U slučaju da proglasim bilo kakvu ideju sekularizma ili kritiziram islam, smatrat ću se da sam Sotonin sljedbenik čiji je um skrenuo s Božjeg puta. Tada će me ubiti selefijske grupe ili će me optužiti za bogohuljenje.
Međusobna korist političkih i vjerskih vlasti u vjerskim zemljama spriječila je vladu da zaštiti ateiste od islamskog terorizma i da im da njihova prava u životu.

Stoga bi se ova knjiga mogla smatrati mojom osmrtnicom."

Ahmed

https://www.youtube.com/watch?v=ptqahMsEodc
Kažu komunisti da nigdje na svijetu nije bilo pravog komunizma, a muslimani (uglavnom Bošnjaci) da su daleko današnji muslimani od Islama.

Pa se ja pitam kakva je to vjera koju nitko ispravno ne provodi. Utopija
Da li postoji Bog i kakav je On? Ovisi tko pita. Za ljude u opasnosti, On je zaštitnik. Za ljude koji su nemoćni, On je svemoćan. Za ljude koji se kaju za svoje grijehe, Bog je milostiv, a čudesan je za sve one kojima priroda nije dovoljna
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2022., 22:13   #3102
Da. Dozvola javne kritike religije u medijskom prostoru, nužno dovodi do raspada sustava bogo-vjerovanja, koje se može održati samo ako im non-stop podlaze teolozi i prikazuju da je sve u njihovoj religiji savršeno dobro.

Političari se toga boje. Svećenstvo se panično bolji, pa bi sklopili ugovor s najcrnjim snagama samo da suzbiju glas nebogoklanjateljske kritike u umovima. Znaju da je jedino održavanje vjerskog sljepila način kako religija nastavlja gazit.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2022., 14:08   #3103
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Pa se ja pitam kakva je to vjera koju nitko ispravno ne provodi. Utopija
Navedi mi jednu vjeru čijih se pravila njeni sljedbenici 100% drže. Naravno da nećeš moći. Vjera je put ka cilju za kojeg realno svatko zna da ga neće u potpunosti dostići. Ali je već i polovični uspjeh, uz konstantan trud mnogo bolji od ničeg.
Old 17.06.2022., 14:26   #3104
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Navedi mi jednu vjeru čijih se pravila njeni sljedbenici 100% drže. Naravno da nećeš moći. Vjera je put ka cilju za kojeg realno svatko zna da ga neće u potpunosti dostići. Ali je već i polovični uspjeh, uz konstantan trud mnogo bolji od ničeg.
Ništa puta dva je opet - ništa.

Zanimljivo kako si vjernici tepaju da su na 50 % ostvarenog ideala.
Još samo 0,1 % i prevaga je od paklenih muka sa menjanjem gorećih koža, među rajske lutkice velikih oka.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2022., 15:19   #3105
Quote:
Jedno je kad u vrijeme posta popiješ pivo jer ti je baš pasala, a drugo je kad homoseksualcu presudiš smrtnom kaznom jer je gej.

Nitko nije savršen, ali postoje granice koje, kad ih prijeđeš, više nisi to što ti vjera propovijeda
Da li postoji Bog i kakav je On? Ovisi tko pita. Za ljude u opasnosti, On je zaštitnik. Za ljude koji su nemoćni, On je svemoćan. Za ljude koji se kaju za svoje grijehe, Bog je milostiv, a čudesan je za sve one kojima priroda nije dovoljna
Odgovori s citatom
Old 17.06.2022., 20:56   #3106
Quote:
Jedno je kad u vrijeme posta popiješ pivo jer ti je baš pasala, a drugo je kad homoseksualcu presudiš smrtnom kaznom jer je gej.

Nitko nije savršen, ali postoje granice koje, kad ih prijeđeš, više nisi to što ti vjera propovijeda
To je istina, ali ovo o čem pričaš je politička dimenzija, ne osobna. A tu glavnu ulogu ne igra religija nego kultura. Po islamu nije nigdje definirano da se osoba ima kazniti samim time što je gej. Ono što bi se trebalo kazniti je javni snošaj (s dokazima na sudu) , bilo heteroseksualni bilo homoseksualni. I to najčešće novčanom kaznom. Btw i u Indiji postoje prakse fizičkog kažnjavanja (i to za manje stvari) pa ja svejedno neću napisati da je zato hinduizam utopija.
Old 18.06.2022., 11:22   #3107
Quote:
To je istina, ali ovo o čem pričaš je politička dimenzija, ne osobna. A tu glavnu ulogu ne igra religija nego kultura. Po islamu nije nigdje definirano da se osoba ima kazniti samim time što je gej. Ono što bi se trebalo kazniti je javni snošaj (s dokazima na sudu) , bilo heteroseksualni bilo homoseksualni. I to najčešće novčanom kaznom. Btw i u Indiji postoje prakse fizičkog kažnjavanja (i to za manje stvari) pa ja svejedno neću napisati da je zato hinduizam utopija.
Pusti sad gej brak, usredotoči se na bit.

Ne možeš biti maratonac ako ne trčiš, nit možeš biti roditelj ako nemaš djeteta. Ako islam propovijeda mir i suživot, a propovijeda, onda je nasilje negiranje islama. Ako baciš bombu u ime vjere, onda si suprotno od te vjere
Odgovori s citatom
Old 18.06.2022., 12:05   #3108
Quote:

Ne možeš biti maratonac ako ne trčiš, nit možeš biti roditelj ako nemaš djeteta. Ako islam propovijeda mir i suživot, a propovijeda, onda je nasilje negiranje islama. Ako baciš bombu u ime vjere, onda si suprotno od te vjere
Nažalost je opravdanje muslimana gotovo uvijek isto...to su zabludjeli i kvarni pojedinci...Alah će im suditi...to nije po Kuranu...bla, bla, truć.
No što ste vi dobri i smjerni muslimani napravili unutar svoje velike vjerske zajednice pa da se to više ne događa ?
Standardni izgovor je uvijek...islam nije centraliziran pa što mi tu možemo...
Zašto vjerski vođe ne dignu unisono glas protiv nasilja koje se najčešće odvija uz pokliče veličanja Alaha.
Na to odgovora nema jer mirna većina muslimana nema hrabrosti dignuti svoj glas, prvenstveno vjerski službenici.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2022., 16:10   #3109
Quote:
Po islamu nije nigdje definirano da se osoba ima kazniti samim time što je gej.

Laganje u slavu islama.

Gay ljude bacaju s visokih zgrada
https://www.bbc.com/news/magazine-33565055

Ibn 'Abbas (RAA) prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, /Muhamed/ rekao:
"Koga god nađete da radi kao što su Lotovci činili (tj. homoseksualnost), ubijte onoga koji to čini i onoga kome se to čini, a ako nađete nekoga da ima spolni odnos sa životinjom, ubijte ga i ubijte životinju." Povezuju Ahmed i četiri imama s pouzdanim lancem naratora.

Sunnah.com reference : Book 10, Hadith 12
English translation : Book 10, Hadith 1255
Arabic reference : Book 10, Hadith 1216

Allah u Kuranu blebeće:
27:56: "Prilazite li požudno muškarcima umjesto ženama? Ne, vi ste neznalica."
27:59: "A mi (Allah) smo dali kišu na njih, a kiša je bila strašna za upozorene." (kiša užarenog kamenja s nebesa po Sodomi)

Quote:
Ono što bi se trebalo kazniti je javni snošaj (s dokazima na sudu) , bilo heteroseksualni bilo homoseksualni. I to najčešće novčanom kaznom.

Islami ispadaju najdemokratskiji režimi u povijesti - u tvrdnjama lažljivih islamskih propagandista.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2022., 19:17   #3110
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Nažalost je opravdanje muslimana gotovo uvijek isto...to su zabludjeli i kvarni pojedinci...Alah će im suditi...to nije po Kuranu...bla, bla, truć.
No što ste vi dobri i smjerni muslimani napravili unutar svoje velike vjerske zajednice pa da se to više ne događa ?
Zašto vjerski vođe ne dignu unisono glas protiv nasilja koje se najčešće odvija uz pokliče veličanja Alaha.
Na to odgovora nema jer mirna većina muslimana nema hrabrosti dignuti svoj glas, prvenstveno vjerski službenici.
U muslimanskim zemljama je zabranjen ateizam, homoseksualizam se kažnjava smrću, žene se tretira kao retarde koji se ne znaju brinuti za sebe, a Khulus objašnjava kako nitko nije savršen A Izrael je kriv za svo zlo na svijetu
Odgovori s citatom
Old 19.06.2022., 19:34   #3111
Quote:
Niti mirna vecina sekulariziranog Zapada nije u stanju unisono dignuti glas i nesto uciniti da smanji zla u vlastitim drustvima.
Strpljenja... nema zbornog pjevanja u stvarnosti.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 13:17   #3112
Quote:

Slažem se. I ako lažeš, kradeš i ubijaš a kršćanin si, onda si suprotno od te vjere. I ako si hindus, isto. Svaka religija ima pripadnike koje slijede nauk u većoj ili manjoj ili nikakvoj mjeri. Po toj logici bi ispalo da nijedna vjera nema smisla jer se x ljudi toga ionako ne drži. Međutim prilično sam uvjeren da bi stanje bilo puno gore da vjera (množina) nema, stoga treba gledati koliko ljudi manje čini razne grijehe zbog vjere. Jer tada su actually u skladu s vjerom.
Old 21.06.2022., 13:24   #3113
Quote:
A što si ti kao ateist napravio da se zlo više ne događa?

Jako je lako prozivati druge, svatko bi trebao krenuti od samog sebe.

Btw vjerski vođe su na x načina i u x prilika rekli što misle o nasilju općenito, ali to nećeš čuti ni pročitati u novinama. Eto hodi svaki petak na džumu u Zg ili Ri ili Osječku džamiju pa slušaj. Naravno ne govorim samo o Hrvatskoj nego općenito. A Unija Islamskih Učenjaka je i službeno osudila pokrete tipa ISIL , to sam pisao već više puta.
Old 21.06.2022., 13:31   #3114
Quote:
A što si ti kao ateist napravio da se zlo više ne događa?

Jako je lako prozivati druge, svatko bi trebao krenuti od samog sebe.

Btw vjerski vođe su na x načina i u x prilika rekli što misle o nasilju općenito, ali to nećeš čuti ni pročitati u novinama. Eto hodi svaki petak na džumu u Zg ili Ri ili Osječku džamiju pa slušaj. Naravno ne govorim samo o Hrvatskoj nego općenito. A Unija Islamskih Učenjaka je i službeno osudila pokrete tipa ISIL , to sam pisao već više puta.
Možda sam bio neprecizan te nisam mislio na "naše" muslimane i njihve vjerske vođe.
Ostatak muslimanskog svijeta nije učinio mnogo na suzbijanju nasilja uperenog protiv manjina i drukčijih.
No nameće mi se pitanje, što bi bilo da su muslimani u RH većina od 70-80 %....
Gdje god su većina tamo bezdušno "kroje kapu" onima koji su manjina u svakom pogledu, vjerskom, nacionalnom, seksualnom, rodnom itd.
Ovako vas u RH ima skupa s Albancima 1 %, nitko vas ne dira, uvažavaju vas i kršćani i ateisti, u potpunosti ste prihvaćeni unatoč kršćanskoj većini.
Nisam siguran da bi bilo jednako da su brojčani omjeri u vašu korist.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 13:49   #3115
Quote:
Možda sam bio neprecizan te nisam mislio na "naše" muslimane i njihve vjerske vođe.
Ostatak muslimanskog svijeta nije učinio mnogo na suzbijanju nasilja uperenog protiv manjina i drukčijih.
Svaka civilizacija ili kulturološki krug ima svoje uspone i padove. Dok su u srednjevjekovnoj Europi ljudi vješali sol oko kreveta da im vampir ili Nečastivi ne uđe u kuću, muslimani su imali x knjižnica i institucija, a zaštita manjina je bila zagarantirana Kur'anom. I sad je naravno potrebno vrijeme da dođu k sebi. A tome sigurno ne pripomažu raketiranja i rušenja vlasti koje svako toliko "odrade" strani moćnici, svejedno da li sa zapada ili Rusije li nekog trećeg. Najbolji primjer za to je Afganistan. I oni liberalniji muslimani od pred 40 godina i ovi sad su bili jednako muslimani ali ih je konstantna vanjska ugroza učinila tvrdim i degradirala društvo.

Btw, ako bi muslimani koje sam ja upoznao (dakle hrvatski /bošnjački kulturološki krug) sačinjavali većinu, vjerojatno ne bi ni primjetio razliku u svakodnevnom životu. A ako bi se daj Bože na visokim funkcijama našao neki karakterniji čovjek/organizacija, vjerojatno bi socijalna država bolje stajala, kamata bila manja, ljudi bar nahranjeni itd.
Old 21.06.2022., 14:14   #3116
Quote:
Svaka civilizacija ili kulturološki krug ima svoje uspone i padove.
Istina što veliš. A ipak, to nimalo ne opravdava islam kao pojavu.

Reci, vidiš li što se po svijetu zbiva? Problemi nazvani "Velika Nevolja" ,
i gle sad . . .
-

?

sorite, muslimani, ali niste dokazali da islam zna kako sa svjetskim teškim problematikama izići na kraj.

I da, sve religije su politikanske religije. Iz tog razloga ni neznaju kako izić na kraj s "Velikom Nevoljom".
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 14:23   #3117
Quote:
Bio si precizan, ali to prođe kroz uši propagandista islama.

Quote:
Očekivali bismo vrlo aktivno suzbijanje te pošasti, vojno-policijskim akcijama, ali ne, stidljivo se to paušalno kritizira. Znaju da ISIL galami upravo Muhamedove i Kuranske pokliče.

Glavna im je fora da "ISIL napada i muslimane, pa zato nije dio islama". A upravo je to pokazatelj da su dio muslimasnkog svijeta i Kuranskih storija, jer se prvo razračunavaju sa svojim hereticima.

Quote:

Imali bismo Islamsku državu s rezanjem ruku i vratova....

Quote:
Eto hodi svaki petak na džumu u Zg ili Ri ili Osječku džamiju pa slušaj.
RH je to ugostila i pripitomila, uslijed njihova malenoga broja.

Quote:
Naravno ne govorim samo o Hrvatskoj nego općenito.
Naravno da Khulus kao islamistički propagandist - apologet, tu situaciju specifičnu RH - EU, koristi kao lažljivo pravilo za sve islamske države.

Quote:
Islamski propagandist Khulus navodi podatke sa sajta koji slavi teroristički HAMAS:

https://www.memopublishers.com/publi...foreign-policy

Toliko o islamističkom hinjenom licemjerju i lažljivosti... trikovima za javnost.

Quote:
Ovako vas u RH ima skupa s Albancima 1 %, nitko vas ne dira, uvažavaju vas i kršćani i ateisti, u potpunosti ste prihvaćeni unatoč kršćanskoj većini.
Ja sam pak siguran što bi bilo.... Vjerske ideologije grabe koliko god mogu i nikada im nije dosta. Stoga ih uvijek valja imati na oku, i polako, sekularnim obrazovanjem, držati u manjini umove koji su time memom deluzije zahvaćeni.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 15:10   #3118
Quote:
Pokreni referendum da se od svakog muslimana u RH traži posebna, ovjerena izjava o lojalnosti državi.... još bolje, držati ih trajno pod posebnim nadzorom, nikad se ne zna.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Očekivali bismo vrlo aktivno suzbijanje te pošasti, vojno-policijskim akcijama, ali ne, stidljivo se to paušalno kritizira. Znaju da ISIL galami upravo Muhamedove i Kuranske pokliče.
Pa bilo je toga Nepoznati, bilo je...

1982 Hama massacre

Egipat, Alžir, Sirija, Turska, Irak... sve same junačke borbe (često upravo pokolji) sekularnih vlasti protiv svega što su smatrali islamskim fundamentalizmom.

Inače, te akcije i režime su zvali i "sekularnim fašistima"... pitam se zašto.

Quote:
Glavna im je fora da "ISIL napada i muslimane, pa zato nije dio islama". A upravo je to pokazatelj da su dio muslimasnkog svijeta i Kuranskih storija, jer se prvo razračunavaju sa svojim hereticima.
Upravo su i "islamski" i "sekularni" ekstremizam jasni pokazatelji kako se radi o krvavoj borbi za apsolutnu vlast... to objašnjenje najbolje drži vodu.

Quote:
RH je to ugostila i pripitomila, uslijed njihova malenoga broja.
Inače si mi ti znao spočitavati "strah od imigranata"...

Quote:
Ja sam pak siguran što bi bilo.... Vjerske ideologije grabe koliko god mogu i nikada im nije dosta. Stoga ih uvijek valja imati na oku, i polako, sekularnim obrazovanjem, držati u manjini umove koji su time memom deluzije zahvaćeni.
Znaš li kako su popularno zvali u Francuskoj sekularno obrazovanje na prijelazu iz XIX. u XX. stoljeće ?
"Punjenje mozga piljevinom"... prije svega zbog tupljenja o "velikoj francuskoj naciji". Danas bi se našle neke druge vrste ispiranja mozga u okviru "sekularnog obrazovanja" po tvom ukusu.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 15:45   #3119
Quote:
Slažem se. I ako lažeš, kradeš i ubijaš a kršćanin si, onda si suprotno od te vjere. I ako si hindus, isto. Svaka religija ima pripadnike koje slijede nauk u većoj ili manjoj ili nikakvoj mjeri. Po toj logici bi ispalo da nijedna vjera nema smisla jer se x ljudi toga ionako ne drži. Međutim prilično sam uvjeren da bi stanje bilo puno gore da vjera (množina) nema, stoga treba gledati koliko ljudi manje čini razne grijehe zbog vjere. Jer tada su actually u skladu s vjerom.
Kršćanstvo i islam predviđaju da će netko krasti i predviđaju da se može taj netko pokajati. Moguće je biti lopov i vratiti se svojoj vjeri.

Ali ako vjeruješ u reinkarnaciju onda nikako nisi kršćanin pa makar ne ukrao ni lipe u životu i bio totalno pošten čovjek. Tako je po službenoj definiciji tih religija
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 16:23   #3120
Quote:
Kršćanstvo i islam predviđaju da će netko krasti i predviđaju da se može taj netko pokajati. Moguće je biti lopov i vratiti se svojoj vjeri.

Ali ako vjeruješ u reinkarnaciju onda nikako nisi kršćanin pa makar ne ukrao ni lipe u životu i bio totalno pošten čovjek. Tako je po službenoj definiciji tih religija
To je sad već drugi par rukava. Ali u svakom slučaju vrijedi da će lopovi ovako ili onako biti primjer kakav ne treba biti a ne kakav treba biti. Slično tome ni hrvatski zakoni (aljkavi kakvi jesu) ipak ne dopuštaju krađu, a što ljudi kradu - ne govori toliko o tim zakonima koliko o samim ljudima. Da se svi drže zakona, zakona ne bi trebalo...
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.