Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2022., 11:46   #1
Sony XPERIA 1 IV , 10 IV (2022)

Specifikacije 1 IV
Recenzija 1 IV

Dolazi u lipnju (znajući Sony, vjerojatnije bliže rujnu). Cijena cca 1400 €.

Specifikacije 10 IV
Dolazi u lipnju, početna cijena 500 €

Ne znam za vas, ali ja sam apsolutno oduševljan 1 IV
Pogledajte samo komparaciju s aktualnim kraljevima fotografije, apsolutno rastura https://www.gsmarena.com/piccmp.php3...idPhone3=11037
Uspjeli su ispraviti sve manjkavosti treće generacije i doveli su uređaj praktički do savršenstva. Jedina realna mana je S 8 Gen 1, čije pregrijavanje bi se moglo pripitomiti firmwareima, ali je pružanje dobrih nadogradnji nažalost vječna Sonyjeva Ahilova peta.
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 12:00   #2
Linkao si usporedbu, a za sredinu u tamnim uvjetima bih prvo rekao da Xperia ima najgoru kameru
Taman sam gledao review 1 IV pa ono... Neke stvari super odrade, a neke koje bi očekivao dobre su li-la.

Doduše, ja sam u onoj skupini ljudi koja želi point-and-shoot bez ručnog namještanja i kasnijeg uređivanja pa nisam baš ciljana skupina.
No, svejedno se nadam da će ispeglati stvari do produkcije i napokon opet postati konkurencija Samsungu i Appleu.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 14:19   #3
Dobro, za tamne uvjete pomirio sam se da to ne ide kad Sony ni nema Night mode, niti se ne trudi oko toga. A i treba gledat veličinu glavnog senzora koji nije baš pogodan za slabije osvjetljenje.

Ono što me je oduševilo su slike u danjem svjetlu.
Zumiraš i vidiš doslovno svaku laticu ili grančicu bez zamućenja i čudnih artefakata, nešto što moja Ultra obavezno radi svaki put.
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 20:51   #4
Onaj tko koristi Sony mobitele mora znati da kod XPERIA 1 serije za kameru se morate potruditi sa ručnim modovima pošto basic mode nije toliko inteligentan kao kod nekih drugih uređaja. Istina, stvari su se dosta popravile, ali AI kao da nema. Ajde napokon su stavili bolju prednju kameru jer ova je dosad na XPERIA 1 seriji bila smeće. Koliko vidim i bateriju su stavili jaču i poboljšali joj trajanje jer trajanje baterije na XPERIA 1 III je bilo tek prosjećno. Zvučnici se na XPERIA 1 III bili vrhunski, pa vjerujem da su ovi na XPERIA 1 IV dosta bolji.
Što se tiče XPERIA 10 IV vidim da su dosta radili na automatici kamere. I vjerujem da će to biti bolje od XPERIA 10 III, a ne nazadovanje kao kod drugih uređaja koji su prije koristili Snapdragon 700 seriju. Jedini minus je što ovaj glupi procesor Snapdragon 695 5G ne podržava 4K snimanje videa pa ga ni mobitel nema.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2022., 21:41   #5
Sony je ispao iz igre davnih dana.

Stave sakati 695 bez 4K snimanja na telefon od 500 eura.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 09:47   #6
A koji su to procesor mogli staviti u trenutku pravljenja uređaja? Možda su mogli staviti MediaTek Dimensity 920, ali bi tada i cijena uređaja bila veća. Sony ovdje nije uopće kriv. To je nestašica čipova i nedostupnost boljeg procesora. Ove godine svi proizvođači su nastali što se tiće procesora. Evo opet u Kini stala proizvodnja čipova i procesora zbog korone...
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 11:26   #7
Da, to je točno. I Xiaomi je u svoje ovogodišnje mid-end uređaje ugrađivao taj bijedni procesor. Razlog tome je što S 7 Gen 1 (pristojan procesor srednje klase) nije predstavljen sve do nedavno.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 14:29   #8
Baš pogledao Mr. Mobile, Michaela Fishera. Kaže, tek u rujnu kreće u prodaju.
Ima nekih dobrih stvari, optika je reinvented. Ugodno me iznenadila ona pomoćna i pomična periskopska kamera (leće).
Definitivno imaju potencijala, imaju novitete samo nezgodno je što više nisu top igrač i kao da su se s tim pomirili. 3 mobitela godišnje je ispod Applea, tu ne vidim nikakvu logiku.
Dosta je kontradiktornosti u svemu ovom. I dalje mi je drago da nisu odustali i da još uvijek mogu kupiti novu Sony Xperiju (recimo novi LG ili HTC ne mogu više), ali ne mogu se riješiti pitanja - zašto su još tu.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2022., 15:09   #9
Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
A koji su to procesor mogli staviti u trenutku pravljenja uređaja? Možda su mogli staviti MediaTek Dimensity 920, ali bi tada i cijena uređaja bila veća. Sony ovdje nije uopće kriv. To je nestašica čipova i nedostupnost boljeg procesora. Ove godine svi proizvođači su nastali što se tiće procesora. Evo opet u Kini stala proizvodnja čipova i procesora zbog korone...
Ne ja sam kriv. Cijena bi bila veća? Pogledaj konkurenciju pa onda pričaj. Edge 30 je plasiran sa novim 778+, daleko bolji phone i 50 eura jeftiniji. Pa kako onda šaomi može stavljat taj soc u puno jeftinije telefone? Ne bi onda marža bila veća na to si valjda mislio. Ionako će sony prodat mizernu količinu telefona pa marža mora biti veća da su ipak dugovi na kraju manji.

Zapitaj se zakaj za flagshipove uvijek ima chipova i nema nestašica di je marža naravno najveća ....
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2022., 21:18   #10
Znate li jeli se ima di vidit uzivo (u hr) nova xperia 1 IV, ili barem 1 III.. izgledom su skoro pa isti..

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
Old 09.06.2022., 07:07   #11
Probaj sa Sancta Domenicom
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2022., 13:53   #12
Evo cisto update, apsolutno nigdje u hr se mobitel ne moze vidit uzivo.. pitanje je i kad ce se moc vidit, a jos vise kad ce evenutalne isporuke..
Eto odustajem od sonya prije nego sam se iti odlucio prebaciti..
Jako ozbiljno i ambiciozno od nekad velikog proizvođaca mobilnih uređaja..

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
Old 09.06.2022., 23:23   #13
Zar nema u santa domenici?

Xperia 1 (4) je 10999kn, a Xperia 10 (4) 3899kn
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 09:07   #14
Da javim svima priču o grijanju XPERIA 1 IV. Od jučer ujutro koliko ga koristim primijetio sam da se uređaj u normalnom korištenju manje grije od XPERIA 1 III koji mi je stalno bio vruć čak i kad bi surfao internetom. Jeste, Sony je napravio smanjenje osvježenja ekrana kad se uređaj počne grijati. Sa 120 Hz osvježenje ekrana padne na 60 Hz i to je možda jedan od razloga manjeg grijanja pri normalnom korištenju. Mana ovoga je što je Sony granicu te temperature stavio nisku pa se to smanjenje osvježenja ekrana zna brzo javiti kad sam na plaži. Ne znam, ovo samo nagađam. Čak mi se uređaj manje grijao i pri prvom postavljanju i instaliranju aplikacija za razliku od XPERIA 1 III koji mi je tada u jednom trenutku javio i upozorenje o visokoj temperaturi. Jedino sam primijetio da se grije jako ako koristim duže kameru (pogotovo kad snimam 4K video u 120 sličica u sekundi), igram igre (što je normalno), kad sam na plaži na suncu (i tad se manje ugrije u kratkom vremenu nego XPERIA 1 III jer smanji osvježenje ekrana) i kad je mobitel na punjaču, a istodobno ga koristim. Eto toliko od mene o slavnom pregrijavanju. Možda su ovi što viču na pregrijavanje uzeli najranije uređaje, možda je Sony to donekle zakrpao sa ažuriranjem jer mi je odmah stiglo neko ažuriranje sustava od 90 MB. Ne znam, ali ovako stvari sa grijanjem stoje kod mene. Čini mi se da baterija duže traje, bar u stanju mirovanja, ali još je rano za to prosuditi. Ekran je napokon svijetal i vidi se normalno na suncu. Ostalo još ne mogu pisati jer tek mi je drugi dan korištenja uređaja.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 14:16   #15
Zaboravih reći da u pakiranju dođe samo mobitel. Ne samo da nema strujnog adaptera, nego nisu ni USB kabel stavili u paket. Čini se da je Sony jedini koji do potankosti sluša novu regulativu EU jer im pakiranje nema ni grama plastike. Ovo mi se ne sviđa, ali što ćeš, tako su odredili i treba se prilagoditi. Ovime se neće ova vrsta otpada riješiti, ako EU to tako misli riješiti.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 20:43   #16
Quote:
tomo100brt kaže: Pogledaj post
Zaboravih reći da u pakiranju dođe samo mobitel. Ne samo da nema strujnog adaptera, nego nisu ni USB kabel stavili u paket. Čini se da je Sony jedini koji do potankosti sluša novu regulativu EU jer im pakiranje nema ni grama plastike. Ovo mi se ne sviđa, ali što ćeš, tako su odredili i treba se prilagoditi. Ovime se neće ova vrsta otpada riješiti, ako EU to tako misli riješiti.
Sony više nada da kupuješ posebno kabel i punjač od njih. Barem su prvi izbacili kablove u kutiji. A sama kutija je uvjek mekana.

Šteta što nije Snapdragon 8 Plus Gen 1 koju proizvodi TSMC. Samsung nije baš dobro napravio čipset

Jedina prednost dodatni storage microSD.
papagioro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.