Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2022., 23:10   #3641
Uglavnom popizdili su jer je napravila tutorijal za koji su rekli da je kriv za azijatske oči. Pa je ona rekla da zna da oni tako ne rade već da ih ona inspirira da može i drugačije. Nešto u tom smislu i onda su svi popizdili...
Old 19.06.2022., 23:18   #3642
ne znam odakle bih uopće krenula.
nemam azijski monolid, ali imam hooded kapak i jebomepas ako bih i za maškare u kojima pokušavam glumiti emo kid ili amy winehouse iz zadnje faze napravila ovako što.
ono, hvala na inspiraciji ko sestri.
Old 19.06.2022., 23:18   #3643
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ali jebote, NE RADI SE liner ni na hooded ni na monolid tako, stvarno ga je zasrala, doslovno izgleda ko da se sprda s njima.
Ovako meni mala napravi kad joj dopustim i kazem mozes sve sto zelis

E da al mi nije jasno sta su azijati popizdili.
Generalno ruzna sminka
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2022., 00:15   #3644
Loše je napravila to stoji, ali ne moramo se slijepo držati nekih pravila i robovati im jer se eto to tako radi. Imam hoodied eyes koje još k tome idu na dolje i iskreno zaboli me za pravila. Zato sam na ND strane ne ne mora se sve uvijek raditi po pravilima. Možemo i drugačije.
Old 20.06.2022., 09:26   #3645
I would agree.
Cura u tutorialu nema monolid, ima mali fold, ali ga ima.

Inače, prepala sam se da nije možda rasistički i samo korištenje winged eyelinera, jer je jedno vrijeme prpagirano da bijelci ne bi trebalo da ga nose jer tako ismijavaju istočne Azijate
Old 20.06.2022., 11:14   #3646
Quote:
teta paleta kaže: Pogledaj post
Loše je napravila to stoji, ali ne moramo se slijepo držati nekih pravila i robovati im jer se eto to tako radi. Imam hoodied eyes koje još k tome idu na dolje i iskreno zaboli me za pravila. Zato sam na ND strane ne ne mora se sve uvijek raditi po pravilima. Možemo i drugačije.
Pa da, ako se njoj to tako sviđa, zašto ne bi tako napravila i pokazala drugi način. Da je isto napravila neka crnkinja ili Azijatkinja, nazvali bi to umjetničkim izričajem, a ovako je uvredljivo.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2022., 11:59   #3647
I onda bi se zvalo ružno.
A nisu rasističkim zvali sam winged liner (ili mi je bar taj ekstrem promaknuo) nego fox eyes, gdje se stvarno ide na to da se dobije privid ekstremno uskih a kosih očiju?
Old 20.06.2022., 12:19   #3648
Mislim da se pretjeruje s ovi svakavim linčom. Ovo što je ND napravila je loše i ružno. I vilama i kolcima na ovakve idiotarije nećemo ništa bolji svijet napraviti, niti nešto bitno promijeniti. Malo sam umorna od ove cancel culture.
Old 20.06.2022., 12:31   #3649
Ma, sve pet. Inače sam u šoku kakve je failove s tušem imala i ranije, sad sam gledala...
Old 20.06.2022., 12:39   #3650
Ma da je ružno, ružno je, ali čemu taj linč zbog jednog makeup looka, ljudi stvarno nemaju pametnijeg posla. Inače, ona i kad sebe šminka, meni to često ružno izgleda, djeluje nekako musavo i samo si još više zatvori oči.
RetroDanceFreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2022., 14:26   #3651
Meni osobno Denona se sminka ka Lepa Brena 80-tih, ruzno.
Al mi to uopce ne igra ikakvu ulogu kod sminkera, pa moja najdraza sminkerica Rae Morris se ni ne sminka.
O sminkeru mi govore njegovi radovi.

Denona nema ni blizi estetiku koja se meni svida, al ovo njeno izvinjenje mi govori dosta o njoj tj brendu.
Nisam ni do sad njeno kupovala a ne bi ni od sad pogotovo.
Mrzim tu ekipu koja se drugima uvlaci u dupe.
Je nasminkala si tako tog nekog azijatskog modela, i sta sad?
Nije se svidilo zajednici i sad se ides izvinjavat.
Ne bi im se ja izvinila nema tih para, makar me cancelalo za vjeke vijekova....

Gledam bas prije par dana youtuberica Naomi Jon, u zadnje vrime cak nesto u piva i ima neki svoj tra la la la Aqua devedesetih dir. I ona je izbacila teaser spota u kojem ima pletenice na glavi, da bi joj netko napisao da oponasa (krade? Ne znam kako to zocno kazu) crnacku kulturu i ova ludakinja je isla snimat nove kadrove bez tih pletenica u spotu i izvinjavala se ka da je isprid vegana zaklala svinju...
Dakle.... rig rig...
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2022., 15:37   #3652
A zatooo je ponovo snimala.

Ja vidjela naslov kao - Why I postponed my video ili tako nešto i pomsilila u sebi - nobody cares i otišla dalje
Doslovno ta njena pjevačka karijera niđe veze, ali hajd, vjerujem da neko sluša i da ima i te fanove.
Old 21.06.2022., 01:09   #3653
Quote:
Bebwy kaže: Pogledaj post
ima neka od vas da su joj ovakve usne ok?
https://www.youtube.com/watch?v=L68e...annel=Zorannah

za cice ajd.. njih moze sakrit majicom al te usne USNETINE
ne, nit mislim da su fejk cice ista bolje.

mene isto zanima koja je nit vodilja takvih misli.

neki biolog je objasnio da je to vidjeno kao 'mladji' izgled (ne fejk lips nego pune usne), pa kao privlaci 'muzjaka', jer ako si mladja 'zenka' onda ima vise sanse da ce se njegov spermic zaljepit za tvoje jajasce i napravit potomak. tj ako su starije usne/zenka onda misli da su manje sanse. povezano i sa zdravljem.

naravno ne na svjesnoj razini. lol.

ja ne znam jer mi to nema smisla, meni su lijepe svakakve zenske i one s manjim usnama i vecim. tj nisu mi usne presudne u vidjenju njene ljepote. vise se gleda sveukupan izgled.

primjetila sam jedino da sve sto je trend (ofkors koji se namece zenskama, ne muskima, jer zivimo u patrijarhatu pa se kao zene moraju prilagodit muskarcevom ukusu, jos nismo u civilizaciji gdje su i zene i njeno zadovoljstvo bitni, pa imamo puno muzjaka sa skembama i opcenito ne drze do sebe) je ekstremno. kad sam ja odrastala mrsavost je bila in, pa je bilo ekstremno (anoreksija i bulimija). onda velike guze, pa svi ubrizglali pretjerane guzice, koje izgledaju ko kod debelih, ali mecu na mrsave zene. pa sad ovo s usnama, sve pretjerano tj kao da si alergican na pcele i pcela te upikla. i tak sad takav hodas. permanentno.

jeste primjetili novi trend, 'skinny bbl' tj isto ugradnja oblika, ali su malo tanje sad. tipa khloe i kardashian klan sad su primjer.
Old 21.06.2022., 01:17   #3654
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Meni osobno Denona se sminka ka Lepa Brena 80-tih, ruzno.
Al mi to uopce ne igra ikakvu ulogu kod sminkera, pa moja najdraza sminkerica Rae Morris se ni ne sminka.
O sminkeru mi govore njegovi radovi.

Denona nema ni blizi estetiku koja se meni svida, al ovo njeno izvinjenje mi govori dosta o njoj tj brendu.
Nisam ni do sad njeno kupovala a ne bi ni od sad pogotovo.
Mrzim tu ekipu koja se drugima uvlaci u dupe.
Je nasminkala si tako tog nekog azijatskog modela, i sta sad?
Nije se svidilo zajednici i sad se ides izvinjavat.
Ne bi im se ja izvinila nema tih para, makar me cancelalo za vjeke vijekova....

Gledam bas prije par dana youtuberica Naomi Jon, u zadnje vrime cak nesto u piva i ima neki svoj tra la la la Aqua devedesetih dir. I ona je izbacila teaser spota u kojem ima pletenice na glavi, da bi joj netko napisao da oponasa (krade? Ne znam kako to zocno kazu) crnacku kulturu i ova ludakinja je isla snimat nove kadrove bez tih pletenica u spotu i izvinjavala se ka da je isprid vegana zaklala svinju...
Dakle.... rig rig...

OK, umrla sam na ovo za lepa brena 80s hahahha. zguglala sam i bolji taj look nego neki danasnji trendovi

ja sam iskreno sokirana natashinim videom (prije nego ga je obrisala), i mozda jer pratim azijske vizaziste i gledam kako rade, mislim da se natasha nije ni potrudila da nauci osnove. doslovno ju nasminkala kao da je bjelkinja i kao sto je jedna azijatkinja napisala 'da, a kad zatvorim oko s takvim linerom izgledam ko ludjakinja'. njen video je stvarno rasisticki.

da nadodam: to je u rangu da ima crnog modela i metne joj puder za bijelce. i tvrdi 'to se tako moze' 'ja vam to pokazujem jer vi to tako ne radite' doslovno je imala takve komentare kao odgovore na azijate koji su joj rekli da su uvrijedjeni.

no mnogo brendova su rasisticki, pa se neki odluce ispricat i ispravit (tipa lime crime ima tesko breme za nosit), a neki ne.

lijepo od nje da se trudi sad ispricat, jer isprva su joj storiji i poruke kao odgovori zvucali bahato. stalno prica s ljudima ispod svojih postova kao da je iznad njih. ako je netko gledao stori zena je postala hrpu storija koji ponavljaju 'ja imam 20 godina iskustva u make upu, ja sam ta, tako bitna, ja znam sto radim, ja radim fashion i bold make up, ja radim editorial, vi nemate pojma, ja 20 godina iskustva, ne samo da sminkam nego i predajem!!!' mislim... nimalo realnosti. tj ko da nikad nije izisla van i pomirisala cvijece kak se kaze. ja osobno mislim da je njen problem sto nema social media agenta. nekog mladog i ucenog. zar je toliko skrta platit nekom da radi posao kak treba.
Old 21.06.2022., 14:06   #3655
Ma to sto je ona napravila sa eyelinerom je odavno videna stvar na monolidnim kapcima.
Doslovce https://i.pinimg.com/736x/a7/7d/41/a...984d760be5.jpg
Azijati furaju to odavno jer jerbo imaju genetaki te kapke, koliko taj Natashin model ima ili nema monolidne kapke je opet dikutabilno ja bi rekla da ima.
Opet voteva..

Moje osobno misljenje je da se rijec rasizam prostituira strasno zadnjih 10 godina.
I ta cancel, voke kakva vec kultura je odvratna..
Sminkanje je cak i dio primjenjene umjetnosti, ne znam da bi jednom Bauhausu npr rekla da sta ima on pravit poluljujajuce stolice ako su to nacionalne Nizozemske stolice i iskljucivo na to oni imaju pravo.

Hvala Bogu da u Europu jos toliko taj "rasizam" nije stigao.
Amerikanci u tome prednjace, doslovce trla baba lan, dok su razlike sve vece a i s jedne i druge strane rasa imas sve vise ljudi skloni siromastvu i situaciji da postanu beskucnici.
Al nek se budale svadaju, zavadi pa vladaj.

Nekako mi se cini da je "najbolji suzivot" rasa bio tamo 70-tih, 80-tih, 90-tih. Tad si kroz umjetnost (pa i sminkanje) mogao se izraziti kako zelis a da te se dosadna bagra ne dohvati.

Pa koliko su najveci dizajneri 90-tih pricali tipa otisli smo ja i moj partner u Grcku, Etiopiju, Obalu bjelokosti, Peru pa smo se nadahnuli.

Dok danas da to kazes dohvatila bi te se jedna npr Beyonce i njena fan bagra govoreci kako Etiopija, neee crnacko, ne nase, kakve pletenice? To je dio nase kulture.
To se ne smije stavljati na povlastene bijelacke glave.

Kaze osoba koja je jednu od vecih turneja zapocela s ovakvim kostimima https://ksassets.timeincuk.net/wp/up...-1-614x920.jpg, a ja osobno nisam cula ni jednog Engleza ilu Francuza koliko im je umjetnosti i kulture samo s ovim kostimom pokrala, a da ne pricam i novom albumu Renesansa https://www.google.com/search?q=beyo...dwOgPNldI3ssGM gdje svaki Talijan ima pravo podignuti glas sto je ukrala uopce naziv za album iz njihove kulture.
A ovo je samo jedan od mora primjera isloristavanja rijeci rasizam u svoju korist.

Npr daleko bolji umjetnik od Beyonce (po mom normalno misljenju) i predstavnik svoje kulture je Sade.
Graciozan predstavnik Afrike.

Joj da sad mi je palo na pamet, citala sam Naomi prije lar dana da su je zaustavili na nekom aerodromu i da su je isli pretraziti i ona se sjetila da za to optuzi rasizam.

I kazem da sam ja Natasha ne bi se nikad izvinila, njena inspiracija, njen stil sminkanja ko hoce tko nece..
Al opet, past ce prodaja toga se oni svi najvise boje.
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 14:16   #3656
Quote:
Moje osobno misljenje je da se rijec rasizam prostituira strasno zadnjih 10 godina.
Sad to napišeš na twitteru ili nekom beauty subredditu i ameri te razapnu em jer si rasist em radi riječi "prostituira"

Znači riječ rasizam se sexworkira
honeyblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 14:40   #3657
Pa da prostituira se, u upotrebi je kad i ne treba biti.
Meni osobno to ide na nerve.

Ne govorim da ga nema, vec se svasta naziva rasizmom.

Eto gdje je u ovom slucaju Natashina superiornost nad azijatima i njihovim oblikom kapka?
To sta ona nema monolid a pametuje kako bi nasminkala monolid (inspirirano uspjesno ili neuspjesno) ili monolid smiju sminkati samo azijazi?
I da li su onda azijati rasisticki prema bijelcima ako nesto brane?
calecaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 15:36   #3658
Quote:
Ma to sto je ona napravila sa eyelinerom je odavno videna stvar na monolidnim kapcima.
Doslovce https://i.pinimg.com/736x/a7/7d/41/a...984d760be5.jpg
Azijati furaju to odavno jer jerbo imaju genetaki te kapke, koliko taj Natashin model ima ili nema monolidne kapke je opet dikutabilno ja bi rekla da ima.
Opet voteva..

I ta cancel, voke kakva vec kultura je odvratna..
Sminkanje je cak i dio primjenjene umjetnosti, ne znam da bi jednom Bauhausu npr rekla da sta ima on pravit poluljujajuce stolice ako su to nacionalne Nizozemske stolice i iskljucivo na to oni imaju pravo.

Hvala Bogu da u Europu jos toliko taj "rasizam" nije stigao.
Amerikanci u tome prednjace, doslovce trla baba lan, dok su razlike sve vece a i s jedne i druge strane rasa imas sve vise ljudi skloni siromastvu i situaciji da postanu beskucnici.
Al nek se budale svadaju, zavadi pa vladaj.

Nekako mi se cini da je "najbolji suzivot" rasa bio tamo 70-tih, 80-tih, 90-tih. Tad si kroz umjetnost (pa i sminkanje) mogao se izraziti kako zelis a da te se dosadna bagra ne dohvati.

Pa koliko su najveci dizajneri 90-tih pricali tipa otisli smo ja i moj partner u Grcku, Etiopiju, Obalu bjelokosti, Peru pa smo se nadahnuli.

Dok danas da to kazes dohvatila bi te se jedna npr Beyonce i njena fan bagra govoreci kako Etiopija, neee crnacko, ne nase, kakve pletenice? To je dio nase kulture.
To se ne smije stavljati na povlastene bijelacke glave.

Kaze osoba koja je jednu od vecih turneja zapocela s ovakvim kostimima https://ksassets.timeincuk.net/wp/up...-1-614x920.jpg, a ja osobno nisam cula ni jednog Engleza ilu Francuza koliko im je umjetnosti i kulture samo s ovim kostimom pokrala, a da ne pricam i novom albumu Renesansa https://www.google.com/search?q=beyo...dwOgPNldI3ssGM gdje svaki Talijan ima pravo podignuti glas sto je ukrala uopce naziv za album iz njihove kulture.
A ovo je samo jedan od mora primjera isloristavanja rijeci rasizam u svoju korist.

Npr daleko bolji umjetnik od Beyonce (po mom normalno misljenju) i predstavnik svoje kulture je Sade.
Graciozan predstavnik Afrike.

Joj da sad mi je palo na pamet, citala sam Naomi prije lar dana da su je zaustavili na nekom aerodromu i da su je isli pretraziti i ona se sjetila da za to optuzi rasizam.

I kazem da sam ja Natasha ne bi se nikad izvinila, njena inspiracija, njen stil sminkanja ko hoce tko nece..
Al opet, past ce prodaja toga se oni svi najvise boje.

Ja se ovdje slažem sa svim napisanim. Bukvalno više ne možeš ne ispasti rasista. Ja često kažem da ne volim kad pocrnim i da sam u Americi ne bi smjela tako nešto ni pomisliti da kažem. A u stvari samo volim svoju prirodnu boju kože i to je to.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 21.06.2022., 15:46   #3659
ali pazi, da pocrniš onda bi te optuživali za blackfishing, jer je WASPovcima engleskih, irskih, eventualno skandi-korijena potpuna apstrakcija da netko može actually pocrniti na suncu.
Old 21.06.2022., 15:52   #3660
Beauty blogovi i Youtube kanali #2

Ja ako hoću mogu biti crna ko ciganče Eto još jedna rasistička od mene

Mislim da nekome tamnoputome kažeš što malo ne izbijeliš kožu bio bi skandal. A niko se ne libi da nama bijelima kaže što malo ne pocrniš.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.