Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2022., 09:23   #6401
I ja sam uzimala SR, da, drži cijeli dan.

Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
baš to, moja je odlična u kombinatorici
no, ima psihića koji nisu baš na "ti" s farmakologijom
Ma sve pet ako žena smatra da će joj netko drugi to bolje posložiti, ali ona prati cijelo njeno stanje najdetaljnije i trebala bi biti najkompetentnija u izboru lijeka. Druga je stvar da je to psiholog-psihoterapeut, naravno da će farmakoterapiju prepustiti jatru, ali ovako mi naprosto nije jasno.
U krajnjoj liniji i financijski je zahtjevnije ovako - plaća jatricu-psihoterapeuticu i posebno jatra za psihofarmake.
Old 21.06.2022., 11:06   #6402
Quote:
Azz kaže: Pogledaj post

Ma sve pet ako žena smatra da će joj netko drugi to bolje posložiti, ali ona prati cijelo njeno stanje najdetaljnije i trebala bi biti najkompetentnija u izboru lijeka. Druga je stvar da je to psiholog-psihoterapeut, naravno da će farmakoterapiju prepustiti jatru, ali ovako mi naprosto nije jasno.
U krajnjoj liniji i financijski je zahtjevnije ovako - plaća jatricu-psihoterapeuticu i posebno jatra za psihofarmake.
ne kužim, ona plaća šrinku i ta joj nije dostupna?!?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 11:49   #6403
ja sam dobrih godinu dana rokama SR 1,1,1. Na kraju sam si sama skinula taj popodnevni, a kasnije i večernji pa je i psihijatrica skužila da je ok prebacit na obični 0,25.

I stvarno djeluje taj SR. Čak mislim da bi mi opet dobro došao, al eto, nikako pa nikako doć do šrinkice u Vrapču - razmišljam otić kod privatnog nekog da mi namjesti th
alviza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 12:40   #6404
Quote:
ja sam ga uzimala u jednoj fazi teške tjeskobe- da, drži cijeli dan
Quote:
I ja sam uzimala SR, da, drži cijeli dan.
Tnx.

Quote:
alviza kaže: Pogledaj post
ja sam dobrih godinu dana rokama SR 1,1,1. Na kraju sam si sama skinula taj popodnevni, a kasnije i večernji pa je i psihijatrica skužila da je ok prebacit na obični 0,25.

I stvarno djeluje taj SR. Čak mislim da bi mi opet dobro došao, al eto, nikako pa nikako doć do šrinkice u Vrapču - razmišljam otić kod privatnog nekog da mi namjesti th
A zašto si ga uzimala 3x na dan ako ima produženo djelovanje?

Kaj ti nije bilo dosta uzeti jedan od 0,5 recimo?
Old 21.06.2022., 13:00   #6405
Quote:
zena mi je najbolje od svih legla za razgovor, za sada je to samo podrska, kaze da nije jos vrime za zagrebat u psihoterapiju. uglavnom, nije se tila mišat u lijekove koje mi pripisuje dr u bolnici jer je on to specijalizira, ali zadnji put se dobro zamislila nad prijedlogom ovog drugog (koji je isto specijalizira to) i rekla da bi ona ipak pokusala ovo drugo....
sinoc sam pokusala ne popit Misar SR 0,5 (dnevni SR 1 popila oko podne) da vidim ocu li zaspat bez te sediranosti ujutro do popodne, doslo 2 u noci i popila ga..
dr predlaze izbacit SR 0,5 i pit ovaj SR1 navecer, s tim da mi je jednom reka da je svejedno kad popit jer da jednako djeluje 24 sata, nego kao eto radi glave da imam osjecaj da sam popila prid spavanje.. ostaje pitanje kako ce mi onda proc dan od kojeg sad bar imam funkcionalno popodne i vecer..
parachutes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 16:44   #6406
Pozdrav ljudi.Već 6 mjeseci pijem 37 mg Latude i 5 mg Brintellixa.Dijagnoza ( f23). Na Latudu sam prešao jer sam se od prijašnjih ap-a udebljao 28 kg u godinu dana i rečeno mi je da Latuda ne deblja i zaista izgubio sam 15 kg od kad sam na tom lijeku. Međutim s Latudom imam problem da mi stvara seksualne nuspojave,a to su smanjen libido,problemi sa zadržavanjem erekcije tokom odnosa, problemi s ejakulariranjem :tokom seksa ( u prijevodu treba mi cijela vječnost da svršim .)itd.U nezavidnoj sam situaciji jer se ne želim vratiti antipsihoticima koji će me opet debljati (dapače želim izgubiti i ostatak kila koje sam natukao od početka konzumiranja ap-a),al isto tako ne mogu reći da me i ove nuspojave ne muče ,a uzrokuje ih Latuda.Molim savjet i hvala unaprijed.
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 17:54   #6407
Je li itko od vas napravio farmakogenetičko testiranje i na taj način dobio terapiju i ako da, koliko je bilo uspješno?
Charka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 18:54   #6408
Quote:
MeeraBai kaže: Pogledaj post
Bolujem od graničnog poremećaja ličnosti i pijem lijekove za simptome. Nekoliko mjeseci sam u vezi s frajerom koji me izuzetno privlači i dobar je u seksu. Oboje u kasnim dvadesetima. Od prije par mjeseci pijem Zoloft, najprije 50mg pa smo podigli dozu na 100mg ujutro. Otkad je ta doza počela djelovati, ja imam problem sa svršavanjem. Strahovito se napalim na dečka, seks nam je vrh, sve šta sam oduvijek htjela i željela. Ali, kad dođe na red moj orgazam... Tu zapnem. Liže me barem 15min, što je previše u odnosu na početnih 5min kad sam se jedva suzdržavala da me ne čuju susjedi. Znači, nije problem u tome što i kako on radi, nego ja jednostavno ne mogu prijeći onaj prag pred orgazam. Ako i uspijem, to je i uz dosta truda s moje strane. Ima li netko ovakvih problema otkad pije Zoloft? Naravno da sam čitala upute i nuspojave, no sve se odnose na muške: odgođena ejakulacija, izostanak erekcije... Šta je s nama ženama? Ako netko ima ovakav problem, molim da mi kaže kako ga je riješio. Razmišljam o tome da se vratim na dozu od 50mg. Hvala unaprijed na savjetima.
Ja imam isti problem samo što sam ja muško.Meni taj problem radi Latuda (antipsihotik),s tim da ja mogu svršiti al moram derat brat ,bratu sat vremena (nekad i više) i poslije seksa se osjećam kao da sam radio cijeli dan u rudniku,a ona pak jedva hoda 2 dana poslije.Problem je isto što lijek moram konzumirati do ožujka 2023.,a kad sam se požalio psihijatru na tu nuspojavu on mi je ugrubo rekao da to prihvatim i da budem sretan jer me ovaj lijek napokon ne deblja.Razmišljam da li ima smisla otići kliničkom farmakologu i objasniti situaciju.
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 21:31   #6409
Quote:
Sumnjam da joj besplatno vodi pt.

parachutes, dobro ti je rekao - SR otpušta kroz 24 sata.
Vezano za pt, dugotrajan je to proces, pogotovo na psihoanalitičkoj. Međutim, trebaš dobar i jak suport, hoću reći, nije vrijeme za godišnje odmore.

Quote:
vaterpolist kaže: Pogledaj post
... kad sam se požalio psihijatru na tu nuspojavu on mi je ugrubo rekao da to prihvatim i da budem sretan jer me ovaj lijek napokon ne deblja.
Meni to naprosto ne drži vodu - evo sam ti sredio kilažu, nosi se sa seksualnim životom kako znaš i umiješ. Sorry, ali to nije "tek tako", nuspojavica za koju ćemo se praviti kako je minorna. Možda nekome u celibatu je, ali drugima ne.
Old 21.06.2022., 22:51   #6410
xanax XR i misar SR

ovdje se mogu pronaći korisne informacije o xanaxu XR te o skidanju s njega

"Da bi se prekinulo liječenje u bolesnika koji uzimaju XANAX XR tablete, doziranje treba polako smanjivati ​​u skladu s dobrom medicinskom praksom. Predlaže se da se dnevna doza XANAX XR tableta smanjuje za najviše 0,5 mg svaka tri dana..."

misar SR

"Ako prestanete uzimati Misar SR"
U slučaju prekida liječenja liječnik će Vas uputiti da postupno smanjujete dozu lijeka po 0,5 mg (pola)
tjedno, a u određenim slučajevima i sporije. Upitajte Vašeg liječnika o tome kako postupno smanjiti dozu."
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 00:06   #6411
Quote:
Meni to naprosto ne drži vodu - evo sam ti sredio kilažu, nosi se sa seksualnim životom kako znaš i umiješ. Sorry, ali to nije "tek tako", nuspojavica za koju ćemo se praviti kako je minorna. Možda nekome u celibatu je, ali drugima ne.
Slažem se,ali ne znam što mi je činiti. Da stvar bude gore moj psihijatar je na glasu kao vrsni farmakolog.
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 08:09   #6412
Quote:

Slažem se,ali ne znam što mi je činiti. Da stvar bude gore moj psihijatar je na glasu kao vrsni farmakolog.
Tim više razlog da se na stručan posveti nuspojavi pacijenta kojeg vodi. Znaš što ti je činiti - tražiti od njega da dođe do th u kojoj neće biti takve nuspojave.
Old 22.06.2022., 12:00   #6413
Quote:
Tim više razlog da se na stručan posveti nuspojavi pacijenta kojeg vodi. Znaš što ti je činiti - tražiti od njega da dođe do th u kojoj neće biti takve nuspojave.
Da,ali činjenica je da smo izmijenili dosta antipsihotika zbog raznih nuspojava,a naročito zbog debljanja. Pio sam aripiorazole,rispolept,risset,azolar,q-pin i svi su me debljali ko prasca do Latude.Sad bi on trebao izmisliti novi ap koji me neće debljati,a neće imati seksualne nuspojave.Jedino što mi je on ikad predložio je da smanjimo Latudu na pola,al da onda ne jamči da neće doći do "destabilizacije"mog psihičkog zdravlja. Što mi nije je neki odgovor i nisam smanjivao lijek na pola jer mi se neda završiti u Jankomiru.Ne znam da li je vrijeme za posjetu kliničkom farmakologu ili je vrijeme za novog psihijatra.
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 12:07   #6414
Antipsihotici ne debljaju, nego vjerojatno samo otvaraju apetit. Na tebi je hoćeš li se svaki put najesti do sita ili jesti umjereno unatoč pojačanom apetitu.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 12:38   #6415
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Antipsihotici ne debljaju, nego vjerojatno samo otvaraju apetit. Na tebi je hoćeš li se svaki put najesti do sita ili jesti umjereno unatoč pojačanom apetitu.
E to nije istina.Antipsihotici itekako debljaju.Pazi ovo, Ja se počnem debljati i rekoh sam sebi,ovo nema smisla,moram stisnuti s prehranom i treningom. Sastavim si keto dijetu 1800 kcal (na mojih u tom trenutku 120+ kg),važem hranu,brojim kalorije,ne prekršim dijetu ni jedan jedini put i na sve to treniram žestoko 5,6 x tjedno (gym i cardio 3x tjedno na Jarunu), sakrijem vagu u ormar da se ne bi stalno vagao. Nakon mjesec dana žestoke dijete i treninga ja sav uzbuđen stanem na vagu i znaš što mi vaga pokaže? 4 kg više!!!!Ne manje,nego više. Kad sam prešao na Latudu izgubio sam 12 kg u 8 tjedana,dijeta i radne navike iste kao i tada kad sam se udebljao 4 kg.Prema tome,totalna neistina je reći da te antipsihotik deblja samo jer ti više jedeš,to će ti i svaki pošteni psihijatar reći na kraju krajeva.Oni često(gotovo uvijek)debljaju "po defaultu" neovisno o tome kako se ti hranio jer utječu na hormone,usporavaju metabolizam itd.
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 12:52   #6416
Quote:
ovdje se mogu pronaći korisne informacije o xanaxu XR te o skidanju s njega

"Da bi se prekinulo liječenje u bolesnika koji uzimaju XANAX XR tablete, doziranje treba polako smanjivati ​​u skladu s dobrom medicinskom praksom. Predlaže se da se dnevna doza XANAX XR tableta smanjuje za najviše 0,5 mg svaka tri dana..."

misar SR

"Ako prestanete uzimati Misar SR"
U slučaju prekida liječenja liječnik će Vas uputiti da postupno smanjujete dozu lijeka po 0,5 mg (pola)
tjedno, a u određenim slučajevima i sporije. Upitajte Vašeg liječnika o tome kako postupno smanjiti dozu."
evo ja danas npr. ne osjećam toliki fizički umor jutros, ali i kad ne osjećam veliki fizički umor, ne mogu se skroz razbudit, jednostavno sam na nogama ali kao u polusnu do oko 14. prvi put sam popila i crni čaj da vidim oće to djelovat, iako je za nasmijat se od muke. bil pomicanje pijenja Cymbalte s oko 11 sati na oko 8 ujutro me razbudilo ranije???? pokušala sam popit je oko 9 al je bilo isto sranje s razbuđivanjem.
sad ostaje pitanje kad smanjim Misar SR s 1,5 na 1 oće li ta nemogućnost razbuđivanja do oko 14 proć il bar bit bolje.. s tim da kad maknem noćni 0,5 a dnevni 1 ne uzmem ujutro nego navečer, kako će proć dan, oće li bit jaka anksioznost i ako ne bude kako će bit sa spavanjem, razbuđivanjem jer kao bit će manje sve skupa u 24 sata - 1 umisto 1,5 pa bi jutarnja sediranost tribala bit manja, a opet navečer bi bilo onda duplo - 1 umisto 0,5.
ako iko ovo može pohvatat i prokomentirat svaka čast

i ooopet, sad sam u situaciji kad si ne mogu priuštit minjanje terapije na zoloft i amyzol i obični misari jer imam nekog posla pa ako me razbuca par tjedana sad def nije moment da još probam, ali ako se odlučim na to MOLIM ima li ko da prokomentira jel bi od te kombinacije bila još veća sediranost danju, mislin na taj amyzol koji mi drugi dr predlaže navečer pred spavanje plus obični misar..
toliko pitanja, razmišljanja šta učinit. svako jutro tj. do oko 14 dok mii mozak dođe sebi mislim ova terapija je promašaj, a onda popodne i navečer mislin zna doktor šta radi. prijateljicu je zoloft preporodija, ali njoj nije bia dodan amyzol navečer, a znam da je sve individualno. u pičku materinu..
još ću napravit onaj pharmaco sensor test od 1700 kn od očaja. možda stvarno to može pokazat neki qrac za određen organizam..
parachutes is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 16:17   #6417
Quote:
E to nije istina.Antipsihotici itekako debljaju.Pazi ovo, Ja se počnem debljati i rekoh sam sebi,ovo nema smisla,moram stisnuti s prehranom i treningom. Sastavim si keto dijetu 1800 kcal (na mojih u tom trenutku 120+ kg),važem hranu,brojim kalorije,ne prekršim dijetu ni jedan jedini put i na sve to treniram žestoko 5,6 x tjedno (gym i cardio 3x tjedno na Jarunu), sakrijem vagu u ormar da se ne bi stalno vagao. Nakon mjesec dana žestoke dijete i treninga ja sav uzbuđen stanem na vagu i znaš što mi vaga pokaže? 4 kg više!!!!Ne manje,nego više. Kad sam prešao na Latudu izgubio sam 12 kg u 8 tjedana,dijeta i radne navike iste kao i tada kad sam se udebljao 4 kg.Prema tome,totalna neistina je reći da te antipsihotik deblja samo jer ti više jedeš,to će ti i svaki pošteni psihijatar reći na kraju krajeva.Oni često(gotovo uvijek)debljaju "po defaultu" neovisno o tome kako se ti hranio jer utječu na hormone,usporavaju metabolizam itd.
Ja sam u vrijeme svoje dijete bila na 125 mg Leponexa dnevno i u 5 mjeseci sam izgubila 20kg. Eto ako netko želi znati za Leponex.
Silence. is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 16:47   #6418
Quote:
Silence. kaže: Pogledaj post
Ja sam u vrijeme svoje dijete bila na 125 mg Leponexa dnevno i u 5 mjeseci sam izgubila 20kg. Eto ako netko želi znati za Leponex.
Da li si imala neke druge nuspojave od Leponexa?Mene Latuda sad ne deblja,dapače gubim kile na njoj,ali imam dosta jake seksualne nuspojave.
vaterpolist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 17:13   #6419
Iskreno meni je bilo najgore pojačano lučenje sline. Kada sam bila na toj dozi i kada bih se probudila jastuk bi mi bio potpuno mokar. Sad sam na 12,5 mg i nemam više takvih problema. Naravno tu je i pojačana pospanost, prespavala bih većinu dana. Ja sam ciljano izgubila 20 kg dijetom. Za seksualnu disfunkciju ne znam jer se ne upuštam u takve aktivnosti. Leponex je antipsihotik prve generacije i ne bih ga nikome preporučila.
Silence. is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 17:17   #6420
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Postoje tvrdnje da AP otvaraju apetit, ali i vrlo vjerojatno usporavaju metabolizam. To znači da ako si na antipsihoticima možeš jesti jednako ali ćeš se pojačano debljati zbog usporavanja metabolizma.

Meni je problem što na antipsihoticima sam umorniji nego inače i nemam onako bistro razmišljanje kao što sam imao kao dijete. Sjećam se da sam s lakoćom riješavao složene matematičke zadatke, o čemu sada mogu samo sanjati. To je sigurno i razlog zašto nisam završio fax, unatoč 10 godina studiranja. Dakle, zbog lijekova. Ali opet bez njih odem u svoj svijet i odlutam od realiteta. Znači- između 2 zla izaberi manje. Slušam doktore pa sam izabrao 'lijekove', dakle zlo za koje oni vjeruju da je manje ...Namjerno sam stavio lijekove pod navodnike, jer oni uopće ne liječe, kao npr. antibiotici., nego samo usporavaju moždanu aktivnost i privremeno blokiraju neke simptome psihoze.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.