Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2022., 13:02   #9401
Potpisujem kolege, stvarno lijepi (produljeni) vikend, odvozil u tri dana 250km i jedva se oporavil kroz jučerašnji radni dan..
Čestitke svima, baš je bilo raznolikih i jako lijepih vožnji, neću izdvajat niš al slab sam na slatko pa dajem dodatni bod slikama sa hranom!
A vidim i da nam zLovEnija sve više prirasta k biciklu kolko vidim..
Old 21.06.2022., 13:17   #9402
Bravo sviman

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
bf22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 13:28   #9403
Quote:
nansale kaže: Pogledaj post
Ima na FB brdo slika pa ako ga ima na kojoj nek' [email protected] i na kraju, jel bilo postolje?
Da, može se na fb vidjeti sve, javna je stranica.
Postolje izmaklo za konjsku dlaku. 13 od 57 u kategoriji

Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
To je taj natjecateljski gen

Ja bi recimo ostavio zvonce i zvonio dok idem nizbrdo ili kad/ako bi prestigao nekoga
Neki su mi to sugerirali za prestizanje, ali ipak sam ja ozbiljan biciklist
Old 21.06.2022., 13:46   #9404
Za ove koji su se penjali (i spuštali) s Lisce može preporuka ili GPS trag kako gore i dolje s cestovnim bajkom?

Zaletio bih se jedan dan tamo. Oko Sevnice sam se motao više puta, ali nisam nikad skrenuo na Liscu.

Ovako nešto sam našao:

https://www.bikemap.net/en/r/7141325/

Je li to Ok? Kakav je asfalt za nizbrdo?

Sent from my KB2003 using Tapatalk
GGG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 14:25   #9405
Ne da mi povećati na mobitelu ovu tvoju kartu, ali ja sam se uvijek penjao i spuštao istim putem.
Uglavnom nakon Sevnice produžiš lijevom obalom Save do mjesta Breg i 100-tinjak metara nakon table imaš oznaku za skretanje desno prema PD Lisca
Pošaljem ti na PP link sa Strave što smo odvozili ako hoćeš.
Asfalt je solidan do dobar, rijetko lošiji (na samom početku penjanja/kraju spusta), nigdje loš

Edit: kad smo kod loših cesta, između Bregane i Brežica preuređuju cestu pa imaš komad od 300-500m bez asfalta.
Dopodne taj dio zaliju da se ne praši pa su nam bicikli bili zacementirani kao što je Litra napisao, ali popodne se to posuši (kad smo se vraćali sa Žumberak ring breveta, prošli smo bez poteškoća).
Uostalom, predviđeni završetak radova je krajem lipnja pa ne bi trebao biti problem.

Zbog toga smo se vraćali preko Dobove na Harmicu i tamo smo naišli na nekoliko takvih dijelova bez asfalta.
Pomogla je buduća bic staza pored koja će biti stvarno izvrsna kada se dovrši.
Tako da na oba puta od ZG do Brežica trenutno imaš radove na cesti.
Old 21.06.2022., 14:57   #9406
Quote:
GGG kaže: Pogledaj post

Je li to Ok? Kakav je asfalt za nizbrdo?
Ovo što si našao je isti uspon kojim smo mi išli, iz mjesta Breg. Ali taj spust nije za cestovnjak, tu imaš 2-3 km bez asfalta.
Kao što reče Ossasa, mi smo se istim putem i spustili. Link na rutu.
Paleloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 15:25   #9407
Quote:
Paleloo kaže: Pogledaj post
Ovo što si našao je isti uspon kojim smo mi išli, iz mjesta Breg. Ali taj spust nije za cestovnjak, tu imaš 2-3 km bez asfalta.
Kao što reče Ossasa, mi smo se istim putem i spustili. Link na rutu.
Znači iz Brega gore pa na Breg dolje

Pokušavam izbjeći povratak istim putem kad idem negdje "turistički", ali po makadamu bome ne idem dolje.

Hvala svima

Sent from my KB2003 using Tapatalk
GGG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2022., 15:40   #9408
Quote:
GGG kaže: Pogledaj post
...
Pokušavam izbjeći povratak istim putem kad idem negdje "turistički", ali po makadamu bome ne idem dolje...
Baš zato sam nacrtao ovaj dio u povratku preko Rake pa na Kostanjevicu, do tada sam uvijek išao istim putem tamo i nazad (eventualno jednom na Breganu, drugi put na Harmicu).

Ovo preko Rake smo vozili na brevetu u suprotnom smjeru i baš mi se svidjelo (a i dečkima u nedjelju).
Nije zahtjevno, a razbije monotoniju ravne ceste i povratka istim putem
Old 21.06.2022., 17:08   #9409
Crtam malo po karti i čini se da postoji asfaltni put i na drugu stranu Lisce, prema mjestu Polana, a onda se od tamo može vratiti u smjeru Kumrovca (link) ili okolo preko Zidanog Mosta nazad u Sevnicu (link).
Trebalo bi možda još provjeriti za svaki slučaj, ali čini se da je ok, trebalo bi probat voziti
Paleloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 14:22   #9410
Kruzna tura Kupskom dolinom, prva polovica kruga i prvih 1000 visinaca napravljeno je na SLO strani oko Kuzeljske i Loske stene sa usponom preko Kostela i prijevoja Strma Reber, a drugi dio i druga polovica patnje na HR strani sa usponom preko Razloga do Delnica.

Sveukupno se nabralo 97km u duzinu i 1930m u visinu, taman sam ostao kratak po obje osi a nema se gdje zaokruziti brojeve. Da ne bude bas sve asfalt, ubacio sam malo makadama, u SLO staza do Fare, a u Hrvatskoj gor-dol dio nakon Razloga do Delnica. Prekrasna priroda!

Ko kaze da se nemre monticem po asfaltu!

Za vise slika, klik na fotoalbum:
https://photos.app.goo.gl/s76DzyVYWN3adLrg8
ZeGeNik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 15:42   #9411
uff dobar.
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2022., 19:28   #9412
ZeGeNik ...
Odgovori s citatom
Old 23.06.2022., 08:18   #9413
Evo za jučer su mi svakakve ideje padale na pamet, i sva sreća ca su odlutale, jer i ova kao bezazlena voznja do Rovinja me dotukla

Utorak poslije posla na more pokusat ulovit par ribica ali nije bilo neko veselje i vidim da se u grupi nesto dogovaraju neki polu racelike do rovinja itd, ali uredno ignoriram jer imam učku na pameti.

Ipak se na 10 naveče odlučujem da idem sa ekipom (samo dvojica svi su odustali) jer mi se nije dalo ici samomo...

I tako polazak i 6 ujutro (naravno kasnim koliko god da sam se rano probudio) i cim dolazim krece brifing. na ravnome i nizbrdo drzimo 70%FTP, na usponima 90-95%FTP. Vec mi je podne jer sam znao na sta ce to izaci...

Krecemo i do uspona za Barban nekih 10tak km idemo sa par izmjena i onda kreće 5km penjanja, i tu organizator staje na celo i diktira tempo koji mi je u tom trenutku cak i ok (puls do 150max), jednina zamjerka na njegovu voznju je kao da vozi na ergometar, ne smanjuje/povecava ni sekunde...
penjemo se i sada je kao ideja ko Žminja vozimo po planu(to je bilo sasvim ok) i onda ide nesto sta nisam očekivao...
Žminj-Rovinj izmjene svakih 1min i 100%ftp, sta je rezultiralo ganjažom od 50-60km/h.
Rovinj kavica i jedina sansa za neko kao slikavanje

Povratak nazad i po istoj cesti, shema ista, ali prvi dio puno teži. Do žminja kreću izmjene sa 2 min 90-95% sta me dotuklo, a jos vise kada me stari zove da su mi nocas ukrali neki komad od barke (sinoc je bio na mjestu)

Od tog trenutka sam proveo vise na telefonu sa policijom nego sta sam pratio sta se desava ali ova dvojica nisu dali odmora, pa sam ih zadnjih 5km pustio i rjesavao problemaiku i stigao sa par minuta zakasnjenja u Stari Grad na zasluženi sladoled.

Evo i brojki koga zanimaju

Popodne sam se nadao da je netko taj komad bacio u more pa sam isao jos i plivat, ali ja u more ne ulazim bez puške pa sam si ulovio i ručak

danijel1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2022., 12:37   #9414
Quote:
ZeGeNik kaže: Pogledaj post
Kruzna tura Kupskom dolinom, prva polovica kruga i prvih 1000 visinaca napravljeno je na SLO strani oko Kuzeljske i Loske stene sa usponom preko Kostela i prijevoja Strma Reber, a drugi dio i druga polovica patnje na HR strani sa usponom preko Razloga do Delnica.

Za vise slika, klik na fotoalbum:
https://photos.app.goo.gl/s76DzyVYWN3adLrg8
dođe mi da na sljedeću vožnju furam dron sa sobom i naslikavam

pre-di-vno!

Quote:
danijel1981 kaže: Pogledaj post
Evo za jučer su mi svakakve ideje padale na pamet, i sva sreća ca su odlutale, jer i ova kao bezazlena voznja do Rovinja me dotukla
ovo je opasna vožnja

bravo za stiskanje po pedali
:)
The Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2022., 20:32   #9415
Malo sam danas odvozio poslije posla, u stvari i malo više od uobičajenih pedesetak kilometara. Najhupserastija ruta, moram vježbati, što ako bude Ivica Kostelić sa sestrom na nekom brevetu gdje i ja.

Vidim i perich se dobrano zamjerio ovima.

Old 23.06.2022., 21:18   #9416
Vozio dvaput?

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2022., 21:20   #9417
Ma kuham ćufte...
Dobre su.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.