Natrag   Forum.hr > Društvo > Potresi i obnova

Potresi i obnova Potresi su prošli, nadamo se. Slijedi obnova.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2021., 22:12   #1
Detaljan pregled građevine nakon potresa

Ima li netko preporuku za kvalitetnu tvrtku (statičare) koja će profesionano i objektivno obaviti pregled kuće nakon potresa. Lokacija na području Siska.
Brzim pregledom statičara volontera utvrđene su manje pukotine temelja i zidova te je kuća dobila zelenu oznaku (U2) i preporuku za pregled i sanaciju tih pukotina i dimnjaka.
Old 31.01.2021., 07:36   #2
Nastavno na prethodni upit, platio bih detaljan pregled kuće. Zar baš nitko nema nikoga za preporučiti???
Old 31.01.2021., 10:43   #3
Ne znam nikoga iz Siska, na linku dolje si možete pogledati popis ovlaštenih inženjera građevinarstva u SMŽ pa probajte nazvati par brojeva. Nažalost ne piše tko je koji strukovni razred, vama treba konstrukter.
http://www.hkig.hr/clanovi-komore/Im...radevinarstva/
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2021., 20:46   #4
Quote:
Ne znam nikoga iz Siska, na linku dolje si možete pogledati popis ovlaštenih inženjera građevinarstva u SMŽ pa probajte nazvati par brojeva. Nažalost ne piše tko je koji strukovni razred, vama treba konstrukter.
http://www.hkig.hr/clanovi-komore/Im...radevinarstva/
Hvala na odgovoru!
Old 21.06.2022., 14:15   #5
Quote:
nuki kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za kvalitetnu tvrtku (statičare) koja će profesionano i objektivno obaviti pregled kuće nakon potresa. Lokacija na području Siska.
Brzim pregledom statičara volontera utvrđene su manje pukotine temelja i zidova te je kuća dobila zelenu oznaku (U2) i preporuku za pregled i sanaciju tih pukotina i dimnjaka.
Ima ova firma iz Zagreba, profesionalni su, ja sam ih našla preko emajstora, ovdje ti je njihov profil https://www.emajstor.hr/global_connect_j
vrijednica is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 21.06.2022., 18:45   #6
Ja sam čuo da su jako loši i da su im sve recenzije na webu lažne.
FuzzBall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2022., 09:00   #7
Quote:
FuzzBall kaže: Pogledaj post
Ja sam čuo da su jako loši i da su im sve recenzije na webu lažne.
Ja sam imala pozitivno iskustvo, valjda ovisi na koga naletiš.
vrijednica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2022., 14:00   #8
Quote:
nuki kaže: Pogledaj post
Što će ti ponovni pregled?

Pretpostavljam da želiš kuću popraviti, u tom ti slučaju treba statičar da ti napravi projekt sanacije. Naravno moraš se odlučiti na koji stupanj sanacije želiš ići jer o tome ovisi i cijena same sanacije a i razrada projekta, jer koliko para toliko i muzike.

Možeš pokrpati rupe da se ne vide do slijedećeg potresa, a možeš uložiti i veće novce i ojačati konstrukciju. No opet ako je kuća stara i trošna možda se ne isplati sanirati nego razmisliti i o zamjenskom objektu, sve ovisi o vrijednosti objekta njegovom stanju kao i tvojim platežnim mogućnostima i željama. Sam pregled ti se neće puno razlikovati od onog prvog jer će ustanoviti slično kako i kod prvog pregleda i opet nećeš znati što i kako dalje jer onaj tko radi pregled neće ti napraviti i projekt sanacije a pogotovo koji će biti u skladu s tvojim željama i financijskim mogućnostima, kao i stanjem samog objekta.

Pregled je pregled i njime se samo utvrđuje stanje građevine, a to praktično već imaš. Nitko ne govori što je potrebno napraviti jer to više nije pregled već projekt sanacije postojećeg stanja. To su dvije posve različite stvari. Naravno za projekt sanacije se radi detaljniji preglled samog objekta, radi se snimka stanja koje će biti podloga za sam projekt.
krekre is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.