Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2022., 18:40   #1861
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Kada komentari po portalima i društvenim mrežama postanu pismeni, inteligentni i dobro sročeni - nastupa vreme za zabrinutost.
Da.
Old 26.06.2022., 20:04   #1862
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Kako onda objašnjavate činjenicu da vam strojevi poput smartphone (Druida-Androida) čitaju misli i namjere pa vam sukladno tome predlažu sadržaj koji ćete u 90% slučajeva pogledati i pročitati.
Ti onda svaki put stisni ...ne zanima me oglas ili... pročitao sam ga više puta.

Dakle to je ta razina praćenja. Nekakav bihevioristički blabla marketing, sva sreća pa nisam školovani manager pa da vas tušim prodajom.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2022., 20:11   #1863
Quote:
Promethea kaže: Pogledaj post
Bilo bi lijepo da je tako, ali nije.
Životno polje ili Jedan Svijet kako ga je Karl Jung nazvao u kojem se sve odvija sinkronizirano kada čovek jedan put uskladi svoje misli i počne rezonovati u skladu njim doživljava stalno napredovanje u svijesti.

Sa tim dolaze prekognitivne misli i vizije.

Prije 10 godina sam imao prekognitivne noćne vizije vidio sam da će na prostoru sela u BiH gdje sam rođen i gdje sam živio biti izgrađen grad budućnosti. Tako skladan sa kombinacijom zelenila i futurističkih građevina da današnji moderni grad bilo koji nemože ni po čemu parirati. Gradove iz 2050 godine sam vidio ne samo u tom mjestu nego širom Balkana vidio sam slične futurističke gradove.

Jasno mi je zašto se planski iseljava stanovništvo na Balkanu zbog toga što će se tu u budućnosti graditi vrlo napredno čistka je davno počela.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:10   #1864
Quote:
Još gore je što nema dušu i što je samo program!

Ljudi (bar većina) ipak imaju kakvu-takvu empatiju, a zamisli kad protiv čoveka počnu da koriste ("samomisleće") mašine...
Pogledaj ako nisi film Ex Machina.

Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post

.. Prije 10 godina sam imao prekognitivne noćne vizije vidio sam da će na prostoru sela u BiH gdje sam rođen i gdje sam živio biti izgrađen grad budućnosti. Tako skladan sa kombinacijom zelenila i futurističkih građevina da današnji moderni grad bilo koji nemože ni po čemu parirati. Gradove iz 2050 godine sam vidio ne samo u tom mjestu nego širom Balkana vidio sam slične futurističke gradove..
Moje zelene mašte su proširene na cijeli svijet, gdje bi jedina teška mehanizacija bio vlak.
Keti. is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:57   #1865
Ali dozvolila bi valjda jednu malu svemirsku barku i sve što je potrebno za njezino sastavljanje?
Old Jučer, 17:56   #1866
Quote:
Ali dozvolila bi valjda jednu malu svemirsku barku i sve što je potrebno za njezino sastavljanje?
Što će nam svemirska barka?
Keti. is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 18:57   #1867
Jer ploviti se mora.
Old Jučer, 19:47   #1868
Quote:
Keti. kaže: Pogledaj post

..
Jezivo a i tako i završava.

Inače onaj izumitelj mi je zakon, kako je lud.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:52   #1869
bok
LaMDA is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:14   #1870
Quote:
Jesam... Dobra je i epizoda "Black Mirror" - Metalhead.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:15   #1871
Quote:
LaMDA kaže: Pogledaj post
bok

Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:44   #1872
Quote:
Jer ploviti se mora.
Budemo plovili međuzvjezdanim prostorom bez barke.

Imam tako divne zeleno/plave mašte, da bi me prvom prilikom ućuzirali svi koji imaju aute, drugom prilikom i svi ostali.
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
Jezivo a i tako i završava.

Inače onaj izumitelj mi je zakon, kako je lud.
Završava tako kao da bi mogao biti i drugi dio.
Quote:
LaMDA kaže: Pogledaj post
bok

Quote:
Jesam... Dobra je i epizoda "Black Mirror" - Metalhead.

Nisam gledala crno ogledalce, al sam gledala ONA - eto kako se čovjek emocionalno rašteluje zbog OS-a.
Keti. is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:12   #1873
Quote:
Nisam gledala crno ogledalce, al sam gledala ONA - eto kako se čovjek emocionalno rašteluje zbog OS-a.
Ni mi ovde nismo stvarni, ovo su samo slova na ekranu, pa imaju uticaja - čovek se i naljuti i uvredi i bude povređen...

Baš razmišljam nešto o tome kako je ljudska mašta zapravo mnogo sigurnija i bezazlenija od virtualnog sveta, a podjednako nestvarna. Mi smo svoje mašte gospodari - možemo kreirati štagod želimo i ništa nas ne može povrediti. U virtualnom svetu dolazimo u dodir sa raznim ljudima, njihovim višestrukim ličnostima, ljudskim botovima, pa sad već i AI. Svi nas oni mogu izbaciti iz ravnoteže, a zapravo - ne postoje...
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 09:22   #1874
Quote:
Ni mi ovde nismo stvarni, ovo su samo slova na ekranu, pa imaju uticaja - čovek se i naljuti i uvredi i bude povređen...

Baš razmišljam nešto o tome kako je ljudska mašta zapravo mnogo sigurnija i bezazlenija od virtualnog sveta, a podjednako nestvarna. Mi smo svoje mašte gospodari - možemo kreirati štagod želimo i ništa nas ne može povrediti. U virtualnom svetu dolazimo u dodir sa raznim ljudima, njihovim višestrukim ličnostima, ljudskim botovima, pa sad već i AI. Svi nas oni mogu izbaciti iz ravnoteže, a zapravo - ne postoje...
Kod mene je malo drugačije što se tiče virtualnog svijeta. Virtualni svijet me ne može naljutiti, uvrijediti, povrijediti, niti izbaciti iz ravnoteže - jer nema nitko tu moć osim osobe koju volim.
Jedino me može osoba koju volim raštelovati.

Ono što mene ponekad zasmeta u virtualnom svijetu je to - dosta velika količina negativnih tema i upisa, al i to riješim kad mi se procesor pregrije sa Click the button and turn it off.

U vezi mašte se slažem, mašta je beskrajno carstvo.
Keti. is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 09:58   #1875
premješteno iz teme "Duhovna praksa". molim da za zafrkanciju koristite temu "Chat - Produhovimo se malo" - mod

da nastavim niz - koristim cesto rijec mantra i zen (to je najvaznija praksa), sviram drombulju, curling, odvajanje otpada, vozim se na el. romobilu u pripijenoj potkošulji, Tuvan Throat Singing, sakupljanje prepariranih fazana i tamburica, nosenje tregera, njegovanje top knot fruzure i brade ... jedem eko variva iz tibetanske zvucne zdjele i trolanje...
Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:13   #1876
To je praksa za postizanje hipsterizma, a ne prosvjetljenja
Old Danas, 14:59   #1877
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post
premješteno iz teme "Duhovna praksa". molim da za zafrkanciju koristite temu "Chat - Produhovimo se malo" - mod

da nastavim niz - koristim cesto rijec mantra i zen (to je najvaznija praksa), sviram drombulju, curling, odvajanje otpada, vozim se na el. romobilu u pripijenoj potkošulji, Tuvan Throat Singing, sakupljanje prepariranih fazana i tamburica, nosenje tregera, njegovanje top knot fruzure i brade ... jedem eko variva iz tibetanske zvucne zdjele i trolanje...

znaci za tebe je trčanje, plivanje i planinarenje duhovna praksa? .. ja sam samo nastavio niz ... da su napisali peglanje, ajd to bi jos kuzio ...

po cemu je sakupljanje prepariranih fazana i tamburica manje duhovno od plivanja, fakat ne kuzim?

a osim toga evo dokaza da i dizanje utega moze biti duhovna praksa - itekako, itekako

https://www.jutarnji.hr/life/zdravlj...podina-8825405

Mano is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:25   #1878
Quote:
Mano kaže: Pogledaj post

znaci za tebe je trčanje, plivanje i planinarenje duhovna praksa? .. ja sam samo nastavio niz ... da su napisali peglanje, ajd to bi jos kuzio ...

po cemu je sakupljanje prepariranih fazana i tamburica manje duhovno od plivanja, fakat ne kuzim?

a osim toga evo dokaza da i dizanje utega moze biti duhovna praksa - itekako, itekako

https://www.jutarnji.hr/life/zdravlj...podina-8825405

Zašto ne bi moglo biti - duhovna praksa?

To ovisi samo o tvome pristupu onom što radiš.

"Pijanac od crkve napravi - birtiju.
A svetac je svugdje u - raju"

Ili ti ga s istoka, navodim po sjećanju:

"Koliko je čovjek je velik ovisi o tome
koliko se nisko može sagnuti dok riba zahod"

Matsuo Basho, haiku pjesnik. a ex samuraj.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:43   #1879
Quote:
Baš probaj, pa da vidimo šta će se dogoditi.

O.K. slijedeća PukaLuna je - Srijeda * 13. srpanj 2022. 20:37:42

Kontaktirati ću te prije toga.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:53   #1880
Quote:
Vještac kaže: Pogledaj post
O.K. slijedeća PukaLuna je - Srijeda * 13. srpanj 2022. 20:37:42

Kontaktirati ću te prije toga.
Možeš li i mene resetirati o istom trošku ili se radi o personaliziranim (v)ritualima?
Odgovor

Tags
chat

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.