Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2022., 15:53   #3661
Sve je otišlo u 3 lijepa kukija. Njima su Aramenci people of color pa čak i za mediteranski tipove talijana i grka koji imaju tamniju maslinastu put su zabrijali da su i to people of color.
Old 21.06.2022., 18:11   #3662
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Ma to sto je ona napravila sa eyelinerom je odavno videna stvar na monolidnim kapcima.
Doslovce https://i.pinimg.com/736x/a7/7d/41/a...984d760be5.jpg
Azijati furaju to odavno jer jerbo imaju genetaki te kapke, koliko taj Natashin model ima ili nema monolidne kapke je opet dikutabilno ja bi rekla da ima.
Opet voteva..

Moje osobno misljenje je da se rijec rasizam prostituira strasno zadnjih 10 godina.
I ta cancel, voke kakva vec kultura je odvratna..
Sminkanje je cak i dio primjenjene umjetnosti, ne znam da bi jednom Bauhausu npr rekla da sta ima on pravit poluljujajuce stolice ako su to nacionalne Nizozemske stolice i iskljucivo na to oni imaju pravo.

Hvala Bogu da u Europu jos toliko taj "rasizam" nije stigao.
Amerikanci u tome prednjace, doslovce trla baba lan, dok su razlike sve vece a i s jedne i druge strane rasa imas sve vise ljudi skloni siromastvu i situaciji da postanu beskucnici.
Al nek se budale svadaju, zavadi pa vladaj.

Nekako mi se cini da je "najbolji suzivot" rasa bio tamo 70-tih, 80-tih, 90-tih. Tad si kroz umjetnost (pa i sminkanje) mogao se izraziti kako zelis a da te se dosadna bagra ne dohvati.

Pa koliko su najveci dizajneri 90-tih pricali tipa otisli smo ja i moj partner u Grcku, Etiopiju, Obalu bjelokosti, Peru pa smo se nadahnuli.

Dok danas da to kazes dohvatila bi te se jedna npr Beyonce i njena fan bagra govoreci kako Etiopija, neee crnacko, ne nase, kakve pletenice? To je dio nase kulture.
To se ne smije stavljati na povlastene bijelacke glave.

Kaze osoba koja je jednu od vecih turneja zapocela s ovakvim kostimima https://ksassets.timeincuk.net/wp/up...-1-614x920.jpg, a ja osobno nisam cula ni jednog Engleza ilu Francuza koliko im je umjetnosti i kulture samo s ovim kostimom pokrala, a da ne pricam i novom albumu Renesansa https://www.google.com/search?q=beyo...dwOgPNldI3ssGM gdje svaki Talijan ima pravo podignuti glas sto je ukrala uopce naziv za album iz njihove kulture.
A ovo je samo jedan od mora primjera isloristavanja rijeci rasizam u svoju korist.

Npr daleko bolji umjetnik od Beyonce (po mom normalno misljenju) i predstavnik svoje kulture je Sade.
Graciozan predstavnik Afrike.

Joj da sad mi je palo na pamet, citala sam Naomi prije lar dana da su je zaustavili na nekom aerodromu i da su je isli pretraziti i ona se sjetila da za to optuzi rasizam.

I kazem da sam ja Natasha ne bi se nikad izvinila, njena inspiracija, njen stil sminkanja ko hoce tko nece..
Al opet, past ce prodaja toga se oni svi najvise boje.

You make a point about Beyonce.

Ova slika kak se kao sminka azijat, ja u zivotu nisam vidla, a okruzena sam azijatima. Zapravo se sminkaju tak da mecu eyeliner u gornji tightline. Ako se mece iznad kapka to je toliko tanka crtica da izgleda kao osjencano. Nikakvi crni eyeliner u obliku kruga.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.